انواع دکوراسیون مغازه پوشاک مردانهدکوراسیون مغازه پوشاک,دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

 

ممکن است وقتی مبحثی مانند دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه مطرح می‌شود، تنها جنبه زیبایی شناسانه آن در ذهن تداعی گردد. گاهی نیز برداشت از این مبحث، تنها به طراحی دکور ویترین بوتیک اختصاص می‌یابد.

 

حال اینکه طراحی دکور یک بوتیک مردانه یا زنانه یا بچه‌گانه، تنها ویترین مغازه را در بر نمی‌گیرد و شامل فضای داخلی مغازه نیز خواهد شد. نکته‌ مهم اینکه بسیاری از فروشندگان، تنها به اهمیت طراحی و جذابیت دکور واقف هستند. در حالی که دکوراسیون داخلی مغازه نیز اهمیتی برابر با ویترین در جذب مشتری و فروش بالا خواهد داشت.

 

امروز می‌خواهیم دلیل این اهمیت و چگونگی تاثیر دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه را برای شما مطرح نموده و تعدادی ایده و طرح ناب و به روز را برای طراحی دکور مغازه پوشاک در اختیارتان قرار دهیم. 

 

دکوراسیون مغازه کوچک لباس

متراژ، مساحت و فرم فضا در طراحی دکوراسیون هر مکانی بسیار اهمیت دارد. معمولا گفته می‌شود که دکوراسیون مکان‌های بزرگ به دلیل داشتن فضای لازم برای هر بخش کار چندان سخت و دشواری نیست. اما طراحی برای فضاهای کوچک نیاز به مهارت و دقت بیشتری دارد.

 

در مبحث طراحی دکوراسیون مغازه، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. باید در ابتدا مکان‌هایی که لازم است در طراحی دکور لحاظ شود را مشخص کرد. برای مثال هنگام دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه باید در نظر گرفت که نیاز به اتاق پرو، کانتر، صندوق و حسابداری داریم. این بخش‌ها همه باید با توجه به بزرگی یا کوچکی فضا و مساحتی که در اختیار داریم و طبق اصول طراحی دکوراسیون مشخص شوند. با مشخص شدن هریک از این قسمت‌ها، می‌توان با تمرکز بیشتر به طراحی ورودی، ویترین داخلی و مواردی مانند قرار دادن رگال‌ها و مانکن‌ها در داخل مغازه پرداخت. 

 

دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه ۲۰۲۰

به‌روز بودن مهم‌ترین اصل در دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه است. در واقع مخاطب بوتیک‌ها معمولا جوانان و افرادی طرفدار مد هستند. بنابراین باید در هر زمینه امروزی و جدیدترین بود. استفاده از ایده‌های قدیمی و تکراری از جذابیت فروشگاه می‌کاهد. برای مثال ممکن است در طراحی دکور فروشگاه لوازم خانگی استفاده از ایده‌های سال ۲۰۱۸ چندان مهم نباشد. اما در مورد بوتیک‌ها و فروشگاه‌های لباس این جریان متفاوت است. برای داشتن دکوراسیونی به روز و مدرن، الزامی به استفاده از وسایل و لوازمی گران قیمت نیست.

 

بلکه باید خلاقیت داشت و از آخرین ایده‌های موجود در زمینه‌ طراحی دکوراسیون بهره‌مند شد. گاهی تنها تغییر در نوع چیدمان و دکور کردن مانکن‌های قدیمی می‌تواند تحولی چشم‌گیر در ویترین و فضای داخلی مغازه ایجاد کند. همچنین نحوه‌ چیدمان لباس‌ها و پوشاندن آن‌ها برتن مانکن نیز بسیار مهم است. می‌توان با مشاهده‌ تصاویری از فروش‌گاه‌های برندهای معتبر جهان ایده‌های جدید و نو را در این زمینه‌ها دریافت کرد. 

 

رنگ و نورپردازی در دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

نورپردازی و رنگ در طراحی دکور مهم‌ترین اصل هستند. برای طراحی دکور مغازه پوشاک، باید در نظر گرفت که مخاطب اصلی محصولات فروشگاه از چه گروهی هستند. به طور قطع روحیه و پسند زنان یا مردان و جوانان یا افراد میان‌سال، متفاوت است. در نتیجه دکور فروشگاه باید نزدیک به روحیات و علایق مخاطبانش طراحی شود.

 

در واقع ممکن است اگر فضای داخلی و ویترین مغازه با رنگ‌های غالبا تیره و گرم دکور شود و نورپردازی‌ آن تیره و با نورهای رنگی باشد، جوانان را به سمت خود جذب کند اما برای افراد میانسال جالب توجه نباشد.

 

همچنین نوع محصولی که در یک فروشگاه لباس ارائه می‌شود می‌تواند تعیین کننده‌ رنگ‌ها و نوع نورپردازی دکوراسیون داخلی و ویترین آن باشد. برای مثال اگر یک فروشگاه روسری زنانه می‌فروشد بهتر است ویترینی ساده با رنگ‌های خنثی برای آن در نظر گرفت. چرا که روسری‌ها عموما پر از رنگ و نقش هستند که در کنار هم این رنگ و نقش بیش‌تر هم می‌شود و یک ویترین رنگی و شلوغ تنها موجب کلافگی و سردرگمی خریدار می‌گردد. 

 

دکوراسیون مغازه پوشاک,دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

انواع دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

 

نورپردازی در دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه، بهتر است به گونه‌ای باشد که با تمرکز بر محصولات خاص فروشگاه باعث برجسته‌تر نشان دادن آن‌ها شود. این کار را می‌توان با تنظیم زاویه‌ نورها و لامپ‌های مینیاتور انجام داد.

 

همچنین در انتخاب رنگ نورها نیز دقت داشته باشید. به شکلی این رنگ‌ها منجر به متفاوت دیده شدن رنگ محصولتان نشود. استفاده از ایده‌های نورپردازی مدرن نیز در داشتن یک دکوراسیون به روز موثر است. در زمینه‌ رنگ دکوراسیون نیز، انتخابی با توجه به تم و مدل محصولات، پیشنهاد می‌شود. برای مثال اینکه فروش‌گاه محصولات اسپرت را عرضه می‌کند و یا پوشاک فانتزی در انتخاب این رنگ موثر است. در هر حال از روانشناسی رنگ‌ها و ترکیب صحیح آن‌ها با یکدیگر غفلت نکنید. استفاده کامل و یک‌دست از رنگ‌های روشن، سرد یا خنثی در خریدار ایجاد رخوت کرده و انگیزه‌ خرید او را کاهش می‌دهد.

 

همچنین استفاده کامل از رنگ‌های گرم و تیره نیز او را دلزده کرده و تمایلش به خروج از فروشگاه را افزایش می‌دهد. بهترین ایده استفاده از زمینه‌ خنثی با ترکیبی مناسب از رنگ‌های گرم در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه است. تا ضمن دلنشین‌کردن و آرامبخش بودن فضا، هیجان لازم در مشتری ایجاد شود. همچنین اگر محصولاتی لوکس و گران ارائه می‌کنید با تزئینات و اکسسوری‌هایی ریز به رنگ‌هایی مجلل مانند طلایی و نقره‌ای دکور تان را با آن‌ها هماهنگ نمایید.  

 

دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک مردانه

ویترین یک فروشگاه لباس می‌تواند نقش معرف آن را داشته باشد. به این ترتیب که با نشان دادن سبک محصولات به مشتری سیگنال می‌دهد که آیا ممکن است محصول مورد نظر او در فروشگاه باشد یا خیر. اما آنچه می‌تواند خریدار را به حضور بیشتر در فروشگاه و بررسی کامل محصولات و در نتیجه خرید متمایل کند، دکوراسیون داخلی آن است. دکوراسیون داخلی مغازه پوشاک مردانه چند بخش مهم دارد که باهم بررسی می‌کنیم. 

 

دکوراسیون مغازه پوشاک,دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه

دکوراسیون مغازه پوشاک

 

- ورودی

برای تاثیر هرچه بیشتر دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه ، به ورودی توجه ویژه نمایید. قرار دادن یک مانکن، که لباسی از برندی خاص روی آن دکور شده است می‌تواند ایده‌ خوبی در نزدیکی ورودی باشد. همچنین در نظر گرفتن قفسه‌هایی برای ارائه‌ تخفیفات فصلی و دوره‌ای، در فواصل کوتاه با ورودی می‌تواند مشتری را به ورود ترغیب نماید. این قفسه‌ها و تابلو‌های ویژه تخفیف باید تا حد ممکن در دیدرس ورودی باشند. نکته‌ آخر اینکه ورودی را روشن و دلباز طراحی کنید. 

 

- مسیر حرکت مشتری

در طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه باید سعی کرد پس از ورود به مغازه، مسیری برای حرکت مشتری مشخص کرد.

 

در صورت نبود این مسیر، ممکن است فرد با نگاهی کوتاه به ورودی و محصولات موجود در آن، تمایلی به ادامه‌ بازدید از مغازه نشان ندهد. اما با مشخص بودن مسیر، این بازدید خواه‌ناخواه ادامه می‌یابد. چرا که این تصور در ذهن او شکل می‌گیرد که بازدید کلی از محصولات وقت چندانی از او نخواهد گرفت. این مسیر را با نحوه‌ چیدمان قفسه‌ها، مانکن‌ها، آویز و رگال‌ها ایجاد کنید. محصولاتی که جذاب‌تر و جالب‌ توجه‌تر هستند در دیدرس این مسیر قرار دهید.

 

برند‌های مهم موجود در محصولات‌تان موارد خوبی برای ارائه در این مسیر هستند. نکته‌ دیگر استفاده از تزئینات و اکسسوری‌ها در این مسیر هنگام دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه است. برخی گیاهان سالنی، مجسمه‌های دکوراتیو، آینه‌های قدی و ایستاده با پایه‌های زیبا و تزئینات بلور، تابلوهای نقاشی و حتی گاهی آلات موسیقی برای اینکار مناسب هستند.

 

استفاده از این موارد می‌تواند خستگی و کلافگی احتمالی از تماشای مداوم محصولات را کاسته و در مشتری ایجاد آرامش ذهنی کند. بهتر است این اککسوری‌ها متناسب با سبک محصولات انتخاب شوند. مثلا برای محصولات اسپرت از وسایل ورزشی و برای محصولات کلاسیک از وسایل آنتیک بهره برد. 

 

- در نظر گرفتن محلی برای استراحت

اگر فضای کافی دارید، هنگام طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه، یک راحتی یا نیمکت را در فضایی مناسب برای استراحت مشتری در نظر بگیرید. اینکار به او فرصت می‌دهد تا بیشتر به بررسی محصولات شما بپردازد. نزدیک بودن این محل به اتاق پرو نیز ایده خوبی است. چرا که همراهان خریدار، می‌توانند در فاصله‌ پرو لباس به استراحت و برانداز کردن سایر محصولات در آرامش بپردازند. ضمن اینکه مشتری احترامی که شما برای او قائل هستید را درک کرده و تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. حتی اگر فضای کافی ندارید در نظر گرفتن یک یا دو صندلی کوچک نزدیک به اتاق پرو ایده‌ بسیار خوبی است. 

 

- تقسیم‌بندی فضا

اگر در فروشگاه پوشاک خود محصولات مختلفی می‌فروشید، هنگام دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه خود، فضای آن را تقسیم‌بندی نمایید. به این ترتیب که هنگام دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه پیراهن، بلوز، شلوار، تیشرت و کت‌ها را در بخش‌های مشخص و مجزا بچینید. همچنین به جنس محصولات دقت کنید. برای مثال شلوارهای جین، کتان و فاستونی را کنار هم ارايه نکنید. اینکار مشتری را سر در گم می‌کند. حال اینکه تفکیک اجناس، به او در انتخاب راحت‌تر کمک خواهد کرد. 

 

- صندوق و حسابداری

در دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه تا حد امکان محل صندوق و حسابداری را دور از ورودی در نظر بگیرید. اجازه ندهید مشتری در بدو ورود با دیدن صندوق، یاد پرداخت افتاده و از خرید پشیمان شود. این نکته در مورد آقایان که ذات اقتصادی قوی‌تری دارند مهم‌تر است. اگر ورودی و خروجی مغازه تفکیک شده هستند، حتما صندوق را نزدیک به خروجی قرار دهید. در غیر این صورت محل حسابداری را کوچک و دور از دید، در انتهای مغازه و پشت رگال‌ها و قفسه‌ها تعبیه نمایید. 

 

موارد موثر در بالا رفتن فروش

نکات مهم و مختلفی در افزایش فروش محصولات یک مغازه پوشاک وجود دارد. این نکات می‌تواند از ارائه کردن ساک مخصوص فروشگاه برای خرید‌ها در ازای پلاستیک تا برخورد فروشنده را شامل شود. اما شاید مهمترین عامل برای جذب مشتری دکوراسیون فروشگاه باشد. درباره طراحی دکوراسیون مغازه پوشاک مردانه در درجه اول ویترین و سپس فضای داخلی و تناسب آن‌ها با نوع و سبک محصولات و روحیات مخاطب اهمیت بسیار بالایی دارد. می‌توان با دانلود فایل‌ها و ویدیو‌های آموزشی از سایت‌های معتبر خارجی ایده‌های بسیاری در این زمینه کسب کرد و اصول مهم این کار را آموزش دید.

 

منبع: آدرس

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------