کشف موش‌های مومیایی در یک مقبرهاخبار,اخبار گوناگون,موش های مومیایی

اجساد مومیایی و نقاشی‌های برجسته‌ای که گمان می‌رود دست کم ۲۰۰۰ سال قدمت داشته باشند به‌همراه اجساد مومیایی شده ده‌ها موش، گربه و پرندگان در یک مقبره تازه کشف شده در نزدیکی رود نیل پیدا شد. به‌گزارش بی‌بی‌سی، آن‌طور که کاوشگران می‌گویند این مقبره احتمالاً به یکی از مقام‌های ارشد حکومت مصر تعلق داشته که نامش توتو بوده و به همراه همسرش در این مقبره قرار داده شده است.

 

مدیران میراث فرهنگی زمانی از وجود این مقبره مجلل مطلع شدند که ماه اکتبر گذشته قاچاقچیان عتیقه در این ناحیه در حال حفاری مشاهده و بازداشت شدند.

 

اکنون دولت مصر امیدوار است که این مقبره با شکوه که در ۳۹۰ کیلومتری جنوب قاهره است گردشگران جدیدی را به این کشور بکشاند و رونقی تازه به صنعت گردشگری دهد. جسد مومیایی یک زن و یک پسربچه در بیرون این مقبره برای نمایش قرار داده شده است. گمان می‌رود که زن 50-35 ساله بوده و پسربچه هم 14-12 سال سن داشته است. علت مرگ آنها هنوز معلوم نشده است. بیش از ۵۰ موش، گربه و پرنده مومیایی هم در این مقبره کشف شده است.چند ماسک نقاشی شده هم در داخل مقبره پیدا شده که می‌تواند پرده از رسوم مصریان دو هزار سال پیش بردارد.

 

روزنامه ایران

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------