جرم عجیب موش‌ها در هند و آرژانتین!اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,جرم عجیب موش‌ها در هند و آرژانتین

اگر از کمدتان اسناد یا گواهی‌نامه ها و وسایل مهمتان به سرقت رفت، چاره ای ندارید جز این که موش ها را متهم کنید!.

 این یک «مُد» جدید است که به نظر می رسد، برخی مأموران پلیس در مناطق مختلف جهان برای برون رفت از پیامدهای سرقت مواد ضبط شده از جمله مواد مخدر به کار می برند. در برخی کشورها از جمله آرژانتین، پلیس هایی که مواد مخدر را توقیف می کنند، خودشان آن را مصرف و یا دوباره به فروش می رسانند و تقصیرها را به گردن موش ها می اندازند!

 

پس از متّهم شدن موش ها به از بین بردن هزار لیتر از مشروبات الکلی در هند در اواخر دسامبر، به تازگی مأموران پلیس در منطقه پیلار در حومه بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین ادعا کردند موش ها نیم تُن مخدر ماریجوآنا را خورده و از بین برده اند.

 

اما «امیلیو پورتیرو»، کلانتر جدید منطقه ی پیلار نسبت به این ادّعای عجیب شک کرد و کوشید راز گم شدن نیم تن ماریجوانا را کشف کند، شک و تردید او وقتی بیشتر شد که متوجه شد کلانتر قبلی پیش از آن که منصبش را ترک کند، با ثبت دقیق میزان ماریجوانای توقیفی به شدت مخالفت می کرد.

 

کلانتر قبلی و سه همدستش ادعا می کردند که موش ها ماریجوآناها را خورده اند و این ادعا را بارها بارها تکرار کردند.

 

اما از بدشانسی آنها، کارشناسان گفتند، هیچ اثری که نشان دهد موش ها این حجم از ماریجوانا را از بین برده اند، وجود ندارد. کارشناسان گفتند: ممکن است موش ها ماریجوآنا بخورند اما نه به اندازه ی نیم تن آن هم در این مدت خیلی کم!

 

کارشناسان بر این باور بودند، اگر موش ها ماریجوانا را خورده اند، چرا هیچ اثری از ماریجوآنای خورده شده وجود ندارد؟

 

اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,جرم عجیب موش‌ها در هند و آرژانتین

 

گفته می شود، پلیس های خاطی در این ماجرا، ماریجواناها را برای استفاده یا فروش دوباره، سرقت کرده و ممکن است دلیل این اقدام تصفیه حساب آنها با یکدیگر باشد.

 

در هند نیز اتفاق مشابه و عجیبی رخ داد و هزار لیتر مشروبات در یک عملیات امنیّتی در شمال این کشور در یک کارگاه غیر مجاز کشف و ضبط شد، این حجم از مشروبات برای از بین رفتن وقت زیادی نیاز داشت.

 

مقدار زیادی از این مشروبات که در بطری های پلاستیکی ریخته و در انبار نگهداری می شد، ناگهان گم شدند. کارمندان مربوطه ادعا کردند کار موش هاست و موش ها به خاطر اینکه آب برای خوردن در انبار نداشته اند، مشروب ها را خورده اند.

 

بنا به گزارش «هندوستان تایمز» بنا به قول کارشناسان موش ها می توانند در صورت نبود آب، مشروبات الکلی بخورند؛ اما بعید است که این حجم زیاد از مشروبات را در این مدت زمان کم خورده باشند.

 

آنها این ادعا را «باور نکردنی» توصیف کردند. کارشناس هندی گفت: این مشروبات توقیفی توسط انسان ها به سرقت رفته، ولی موش ها متهم شده اند. این نخستین بار نیست که موش ها در موضوع گم شدن مشروبات الکلی متهم شناخته می شوند.

 

یک روزنامه هندی در مقاله ای استهزاآمیز نوشت: موش ها در هند مقصر بسیاری از اتفاقات هستند؛ از گم شدن مشروبات الکلی و مواد مخدر ضبط شده گرفته تا گم شدن اسکناس ها،... حتی موش ها علت اصلی سیل آگوست ۲۰۱۷ ایالت بیهار هم بوده اند!

 

 تابناک باتو

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------