مهاجرت به هلندمهاجرت به هلند,کشور هلند,روش های مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

 

هلند یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که به خاطر زیبایی و آرامش آن شناخته می شود. این کشور هر ساله پذیرای مهاجران زیادی از سراسر دنیا می باشد و ایرانیان بسیاری نیز هلند را برای زندگی انتخاب می کنند.

 

روش های متنوعی برای مهاجرت به هلند وجود دارد. مهم ترین این روش ها شامل مهاجرت از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری است. علاوه بر این روش ها از طریق ازدواج با شهروند هلندی و پناهندگی نیز می توان به این کشور مهاجرت کرد. برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، باید ثابت شود که  ازدواج حقیقی است و تنها با هدف مهاجرت به این کشور، قصد ازدواج ندارید. از بین تمامی روش ها برای مهاجرت به کشور هلند، پناهندگی را می توان به عنوان خطرناک ترین روش نام برد که آن را توصیه نمی کنیم. 

 

برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل باید از دانشگاه های این کشور پذیرش بگیرید و برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید. یکی از پرطرفدارترین دوره های تحصیلی در هلند، دوره زبان است. در واقع این دوره برای افرادی مناسب است که قصد دارند بدون مدرک زبان برای مقاطع لیسانس یا بالاتر اقدام کنند.

 

البته باید زبان انگلیسی را در سطح متوسط و آیلتس 5.5 تسلط داشت. مزیت دیگر دوره زبان در هلند، برای متقاضیان مقطع دکترا این است که بدون نیاز به نوشتن پروپوزال می توانید در مقطع دکترا پذیرش بگیرید. برای پذیرش دکترا باید یک CV آماده کنید و دانشگاه برای یافتن استاد راهنما به شما کمک خواهد کرد. هزینه دوره زبان در سال حدود 2،500 تا 3،000 یورو است و دانشگاه های هلند در سال تقریبا 7 هزار یورو هزینه دارند. پس از پایان تحصیل نیز به شما یک سال فرصت داده می شود تا در کشور هلند اقامت داشته باشید و به جستجوی کار بپردازید. 

 

ویزای کار، روشی دیگر برای مهاجرت به هلند است. برای کار در کشور هلند باید ابتدا از یک کارفرما در این کشور پیشنهاد کار داشته باشید. کشور هلند برای جستجوی کار ویزا ندارد و باید پیش از اقدام برای ویزای کار پیشنهاد کار داشته باشید. مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان از مهم ترین عوامل برای یافتن کار در هلند است. مردم هلند به طور گسترده ای به زبان انگلیسی صبحت می کنند و شما با دانش زبان انگلیسی می توانید در این کشور کار کنید. پس از 5 سال کار در هلند نیز، اقامت دائم این کشور را کسب می کنید.

 

روش دیگر برای مهاجرت به هلند، سرمایه گذاری در این کشور است. باید توجه داشت که همه روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت هلند نمی شوند. به عنوان مثال خرید ملک در این کشور نمی تواند روشی برای مهاجرت به هلند باشد. برای کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری باید در این کشور شرکت ثبت کنید و یک طرح تجاری ارائه دهید که مورد تایید دولت این کشور باشد. یکی دیگر از راه هایی که سرمایه کمتری نیاز دارد، راه اندازی استارت آپ در هلند است. طرحی که برای استارت آپ ارائه می دهید باید نوآورانه و سود آور باشد. در این صورت می توانید برای طرح خود اسپانسر بگیرید. 

 

تحصیل در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که به دلیل نزدیکی به ایران و هزینه های کم زندگی و تحصیل، مقصد مهاجرتی بسیاری از ایرانیان بوده است.  تحصیل در ترکیه یکی از متداول ترین راه های مهاجرت به این کشور است. دانشگاه های ترکیه از سطح کیفی قابل قبولی برخوردارند و هزینه تحصیل در آن ها نیز ارزان است. برای تحصیل در ترکیه با مدرک دیپلم باید در آزمون ورودی سراسری در ترکیه شرکت کنید.

 

همچنین نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. به زبان انگلیسی و ترکی می توان در این کشور تحصیل کرد که مدرک زبان را با توجه به زبان تحصیل باید ارائه داد. برای تحصیل در ترکیه در مقاطع بالاتر آزمون سراسری برگزار نمی شود اما دانشگاه ها به صورت جداگانه آزمون برگزار می کنند. هزینه تحصیل در ترکیه بسته به زبان تحصیل و نوع دانشگاه متغیر است و به طور میانگین بین 300 تا 2،000 دلار در سال است. تحصیل به زبان ترکی ارزان تر از تحصیل به زبان انگلیسی است. پس از پایان تحصیل، در صورت یافتن کار در ترکیه می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید. البته با توجه به نرخ بیکاری بالا در این کشور ممکن است یافتن کار به سادگی انجام نشود. 

 

ویزای انگلستان

انگلستان یکی دیگر از کشورهای اروپایی پیشرفته است که هر ساله افراد زیادی با اهداف توریستی یا مهاجرت، ویزای این کشور را کسب می کنند. ویزای انگلستان انواع متنوعی دارد که با توجه به هدف شما از سفر، باید نوع مناسب را درخواست کرد. ویزای توریستی انگلستان که با عنوان visitor visa شناخته می شود برای اهداف گردشگری است و برای مدت زمان محدودی اعتبار دارد. دارندگان ویزای توریستی اجازه کار یا تحصیل در کشور انگلستان را ندارند. با داشتن ویزای انگلستان از نوع توریستی می توانید به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشید. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا، اثبات تمکن مالی مناسب برای سفر به انگلستان است. باید در حساب بانکی خود هزینه زندگی در انگلستان را داشته باشید. 

 

برای تحصیل باید ویزای انگلستان از نوع تحصیلی را درخواست دهید. این ویزا با نام TIER 4 شناخته می شود و در صورتی که از دانشگاهی در این کشور پذیرش داشته باشید می توانید برای آن اقدام کنید. ویزای انگلستان از نوع کار با نام TIER 2 شناخته می شود و برای کسب این ویزا باید از کارفرمایی در کشور انگلستان، پیشنهاد کار داشته باشید. ویزای سرمایه گذاری انگلستان نیز برای افرادی قابل کسب است که طرح نوآورانه ای برای اجرا در انگلستان داشته باشند یا مبلغ 2 میلیون پوند در اوراق قرضه این کشور سرمایه گذاری کنند. 

 

ویزای ازدواج انگلستان برای افرادی صادر می شود که قصد ازدواج با یکی از اتباع انگلستان یا دارندگان اقامت دائم انگلستان دارند. این ویزا دو نوع است؛ ویزای نامزدی، با اعتبار 6 ماهه برای افرادی که قصد ازدواج دارند و ویزای ازدواج، برای افرادی که ازدواج کرده اند. در صورت پایدار بودن ازدواج این ویزا می تواند به اقامت دائم و تابعیت انگلستان منجر شود. 

 

ویزا های کوتاه مدت دیگر از نوع درمانی و بازدید کننده نیز در انگلستان وجود دارد که برای اهداف مختلفی همچون درمان، شرکت در رویداد های ورزشی، شرکت در کنفرانس های تجاری و … صادر می شود. 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی