ترکیه، سکویی برای کسب موفقیتمهاجرت به ترکیه,سرمایه گذاری در ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه

 

سال هاست که افراد برای تحصیل و یا کسب درآمد بیشتر به مهاجرت روی می آورند. اما سوال مهم این است که کدام کشور برای مهاجرت مناسب است؟ شرایط جغرافیایی، فرهنگی و اقتصادی آن به چه صورت است و یا شرایط ارزی آن بر اساس قیمت ارز در ایران به چه شکلی است؟ همه این موارد از جمله نکاتی است که برای مهاجرت در ذهن افراد می آید. اما یکی از سوالات اولیه این است که قیمت ارز آن کشور به تومان در چه حدودی است و سوال بعدی این است که تهیه خانه در یک کشور دیگر چه شرایطی دارد؟

 

ترکیه کشوری است اوراسیایی که در همسایگی ایران قرار گرفته و در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت بوده است. این کشور نه تنها در بخش جذب گردشگر بلکه در سایر بخش های اقتصادی خود به خصوص در حوزه بخش خصوصی در حال رشد فراوان بوده و در سال های اخیر همواره جزو 20 کشور برتر دنیا بر اساس شاخص تولید ناخالص داخلی است. این خود عامل مهمی است که امروزه سرمایه گذاران بسیاری برای سرمایه گذاری در ترکیه اقدام می نمایند. 

 

واحد پولی ترکیه چیست؟

واحد رسمی پول کشور ترکیه، لیره یا لیر می باشد. نماد بین المللی این ارز TL می باشد. همچنین لیر ترکیه در واحد های یک، پنج، ده، بیست، پنجاه، صد و دویست لیری به صورت اسکناس توسط بانک مرکزی ترکیه به چاپ میرسد. واحد زیرین لیر ترکیه، کروش می باشد. هر 100 کروش، یک لیر می باشد. بانک مرکزی ترکیه، عهده دار وظیفه ی اعلام قیمت لیر امروز به صورت روزانه است و همچنین تبدیل دلار به لیر رایج ترین تبدیل ارزی در بازار ارز کشور ترکیه است.

 

اما شاید برای افراد سوال باشد برای تهیه منزل در کشور ترکیه باید چه کرد؟ به جای خرید خانه، اجاره خانه در ترکیه چه شرایطی دارد؟ در ادامه به پاسخ این سوالات خواهیم پرداخت.

 

چقدر هزینه برای اجاره خانه در ترکیه لازم است؟

هزینه ی لازم برای اجاره خانه ترکیه، فقط شامل مبلغ اجاره ی ماهیانه نمی شود . بلکه روند اجاره کردن هم شامل هزینه های جانبی ای است که به آن ها می پردازیم :

هزینه ی اجاره خانه ترکیه به نسبت شهر و محله تغییر می کند . مثلا استانبول و ازمیر جزو شهر های گران قیمت ترکیه هستند . اما این هزینه به موارد دیگری مانند متراژ ، سن خانه، دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی و امکانات آن نیز بستگی دارد .

 

اگر خانه ی مد نظر خود را از طریق شرکت خدمات املاک و سرمایه گذاری پیدا کنید ، باید دوازده درصد مبلغ کل قرارداد را به بنگاه پرداخت کنید.

 

هنگام اجاره خانه در ترکیه ، دو برابر مبلغ اجاره ی ماهیانه باید به عنوان امانت یا دیپوزیت به مالک پرداخت شود که در صورت تحویل دادن خانه بدون آسیب دیدگی و خسارت ، این مبلغ به شما بر می گردد .

 

بعد از دریافت اجاره نامه، مستاجر باید برای وصل کردن آب ، برق و گاز به ادارات مربوطه مراجعه کند و ضمن پرداخت مبلغ مشخصی ، به دریافت حق اشتراک اقدام کند .

 

مهاجرت به ترکیه,سرمایه گذاری در ترکیه

مهاجرت به ترکیه

 

شهرهای خوب برای اجاره خانه در ترکیه

بزرگ ترین و مشهور ترین شهر های ترکیه عبارتند از استانبول ، ازمیر ، آنکارا و آنتالیا که هر کدام با توجه به شرایط فرد ، می توانند انتخاب مناسبی برای سکونت باشند :

 

استانبول بزرگ ترین، پر جمعیت ترین و گران ترین شهر ترکیه است . اگر برای اجاره خانه در ترکیه محدودیت مالی ندارید و از شلوغی اذیت نمی شوید ، می توانید با اقامت در استانبول با فرهنگ های مختلف آشنا شوید و تنوع شغلی و و امکانات تفریحی را تجربه کنید .

 

آنکارا پایتخت ترکیه و دومین شهر پر جمعیت آن است . آنکارا به علت داشتن دانشگاه های زیاد ، انتخاب بسیاری از دانشجویان خارجی است که قصد اقامت و تحصیل و در ترکیه را دارند. هم چنین برای افرادی که قصد سرمایه گذاری و اشتغال دارند ، آنکارا محل مناسبی است .

 

ازمیر شهری صنعتی محسوب می شود و برای کسانی که قصد کار کردن دارند محل مناسبی است. هزینه های زندگی در ازمیر نسبت به استانبول کمتر و برای زندگی مناسب است . غیر از این شهر های بزرگ ، شهر های دیگری مانند آنتالیا ، آلانیا ، بورسا و آدانا نیز برای اجاره خانه در ترکیه و اقامت انتخاب های خوبی هستند.

 

اجاره خانه های مبله در استانبول چگونه است؟

بسته به زمانی که قصد زندگی در استانبول را داشته باشید شرایط اجاره خانه مبله  تفاوت خواهد کرد. اجاره خانه های مبله  به صورت کلی، نسبت به سایر خانه های خالی از اثاثیه، حدودا ٣٠ درصد گران تر تمام خواهد شد. اجاره خانه مبله در استانبول در مقایسه با اجاره خانه بدون اثاثیه در همین شهر، می تواند آسان تر باشد. زیرا برای مدت زمان کوتاه مثلا یک هفته تا یک ماه، اجاره خانه مبله در استانبول نیاز به تنظیم قرارداد نخواهد داشت.

 

اجاره خانه همراه با اثاثیه در استانبول نیازمند پرداخت مبلغی بعنوان دیپوزیت یا امانت است و به اندازه کرایه دو ماه در ابتدای کار از شما دریافت خواهد شد. دقت کنید که در صورت آسیب ندیدن خانه یا وسایل آن،  این مبلغ به صورت کامل به شما باز خواهد گشت. بهتر است قبل از استقرار، از وضعیت خانه فیلمی بعنوان مدرک تهیه کنید. اجاره خانه همراه با اثاثیه در استانبول ابتدای هر ماه دریافت می‌شود نه انتهای آن و باید به این نکته هم دقت کنید.

 

در مدت زمان کوتاه برای اجاره خانه در استانبول، پرداخت قبوض انرژی به عهده شما نخواهد بود که این موضوع بر روی کرایه تاثیر خواهد گذاشت اما در صورت ثبت قرارداد رسمی اجاره خانه مبله ، باید در اولین فرصت به ادارات مربوطه مراجعه و قبوض را به نام خودتان کنید. برای مبلغ اجاره خانه مبله در استانبول، نسبت به هر محله و امکاناتی مثل دسترسی به حمل و نقل عمومی یا امکانات رفاهی تفاوت های زیادی وجود دارد. برای یک آپارتمان حدودا ١٠٠ متری در صورت اجاره سالیانه، مبلغی بالای ١۵٠٠ لیر را برای کرایه ماهیانه در نظر بگیرید.

این در شرایطی است که اجاره خانه مبله  تنها محدود به آپارتمان ها نمی شود و ویلا ها، خانه های لوکس و… هم می توانند جزو گزینه های شما باشند.

 

مهاجرت به ترکیه,سرمایه گذاری در ترکیه,اجاره خانه در ترکیه

اجاره خانه در ترکیه

 

پیله، مشاوری مطمئن برای اجاره منزل

خروج از کشور خود مسائل و مشکلاتی را به همراه دارد که بسته به شرایط و موقعیت فرد متفاوت است. مجموعه پیله با توجه به این مشکلات سعی در هموار کردن مسائل و راهنمایی درست ایرانیان خارج از کشور دارد در این مرکز، مشاوره رایگان در سه قسمت اختصاصی اقامت، حقوقی ، تحصیلی و خدمات املاک خرید، فروش و اجاره ارائه می گردد. به این صورت که برای آشنایی و ارائه راه حل های بهتر در هر قسمت یک دسته از افراد یا شرکت ها که با سابقه، مطمئن و قانونی هستند را معرفی نموده و بعد از ارائه شرایط کلی کار با آنها، راه های اختصاصی برای ارتباط وهمکاری با آن شرکت یا فرد را در اختیارکاربران قرار می دهد. این روند تا معرفی به شرکت یا گروه متخصص(خدمات دهنده) رایگان می باشد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ملک در شهرهای کشورهای دیگر، خرید و اجاره ملک در خارج از کشور به سایت مجموعه پیله مراجعه کرده و برای کسب اطلاعات تکمیلی به کارشناسان این مجموعه با شماره 0977 936 90212+  تماس حاصل کنید. همچنین شما عزیزان می‌توانید برای ارتباط و کسب اطلاعات تکمیلی ازطریق پیام‌رسان واتس اپ به شماره 905330475277+ با کارشناسان این مجموعه ارتباط حاصل کنید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------