تفاوت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلیدوره طراحی داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی,طراحی داخلی

دوره طراحی داخلی

 

به حرفه ای که در آن به طراحی فضای داخلی خانه و ساختمان پرداخته شود و شامل تمامی بخش های ساختمان همچون سازه، تاسیسات، مصالح، رنگ، دکوراسیون و ... باشد،طراحی داخلی می گویند. طراحی داخلی صورت گرفته توسط معمار های داخلی باید به گونه ای باشد که پاسخگوی عملکرد، نیازها و رفتار های مختلف باشد. پس از طراحی داخلی می بایست به چگونگی تعریف حس در فضا از منظر نور، رنگ، مبلمان و ... پرداخت. در حقیقت طراحی داخلی به طراحی اجزا و فضای ثابت داخلی می پردازد و دکوراسیون داخلی به چگونگی چیدمان فضاها و اجزا مرتبط است. در ادامه با تفاوت های موجود میان این دو آشنا خواهیم شد با طرحستان همراه باشید.

 

طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی چه تفاوت هایی با یک دیگر دارند؟

به طور معمول نام طراحی داخلی همراه با طراحی دکوراسیون داخلی آورده می شود و ازهمین رو اغلب افراد این تصور را دارند که این دو حرفه یکسان بوده و گاها از آن ها به جای یکدیگر استفاده می کنند. اما خوب است بدانید هر یک از این حرفه ها دارای تخصص های متفاوت بوده و کاملا از یک دیگر مجزا می باشند. در ادامه به بررسی تفاوت های موجود در آن ها خواهیم پرداخت.

 

•  در طراحی دکوراسیون داخلی اولین ومهم ترین بخش، بحث زیبایی شناسی می باشد. طراحان دکوراسیون می بایست زیبایی فضا را اولویت کار وحرفه خود قرار دهند و باید مهارت خود را در این زمینه به خوبی به مشتریان خود نشان دهند. در مقابل در طراحی داخلی، زیبایی شناسی فضا اولویت این حرفه قرار ندارد.

 

• طراحان داخلی جهت عملکرد کاری خود نیازمند دانش و مهارت های آکادمیک می باشند حال آن که طراحان دکوراسیون داخلی به دانش های آکادمیک احتیاجی نداشته و به توسعه و پیشرفت دانش خود می پردازند. افراد علاقه مند به این حرفه می توانند در کلاس ها و دوره های دکوراتور همچون دوره بررسی سبک ساختمان ها، سبک مبلمان،چیدمان و ... شرکت کنند.

 

• طراحان داخلی به جانمایی و برنامه ریزی فضاها، عایق ها، پوشش ها، درب و پنجره، ورودی ها و به طور کلی هر چه که جزئی از یک سازه باشد می پردازند. طراحان دکوراسیون وظیفه چیدمان مناسب و ایجاد هماهنگی میان وسایل و فضای یک ساختمان را خواهند داشت.

 

• طراحان دکوراسیون داخلی با صنایع مختلفی همچون ساخت مبلمان، سرویس های خواب، طراحان دوخت پرده، صنعت فرش و ... در ارتباط می باشند و در مقابل طراحان داخلی نیز با مهندسان ناظر، مدیران پروژه و ... در ارتباط خواهند بود.

 

• فعالیت و عملکرد کاری طراحان دکوراسیون یا دکوراتیوها پس از اتمام کار طراحان داخلی، آغاز می شود. امکان اثرگذاری طراحی داخلی بر روی سازه و مقطع معماری وجود دارد.

 

• هدف نهایی طراحان داخلی در کشف، خلق و ایجاد فضایی است تا در نتیجه بهترین بهره برداری از فضای محیط صورت بگیرد. هدف نهایی طراحان دکوراسیون در چیدمان گوناگون منزل و ساختمان به بهترین و زیباترین نحو می باشد.

 

• در بیان ایده طرح داخلی مواردی چون شکل پنجره ها، محدوده تعریف شده که به وسیله پنجره تعیین می شود، ارتفاع فضا، میزان نورگیری، بافت و مصالح موجود در آن اثرگذار خواهد بود.

 

• طراح داخلی امکان تغییر عملکرد یک اتاق هرچند کوچک را داشته و به فضا شکل می دهد.

 

دوره طراحی داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی,طراحی داخلی

طراحی داخلی

 

معرفی طراحان معروف در سرتاسر دنیا

جین لویی دنویت ( Jean Louis Deniot )

جین لویی دنویت یکی از طراحان مشهور دنیا می باشد که اسم او را می توان بر روی مجله های مختلف دید. او را بیشتر به دلیل فضاسازی طراحی هایش می شناسند چرا که فضا های خلق شده توسط دنویت، بسیار خلاق بوده و سبک و مهارت خاص خود او را دارد. در طراحی های جین لویی دنویت می توان همیشه آثاری از گذشته و تاریخ مشاهده کرد. او از این طریق برای طراحی هایش یک سناریو جذاب خلق کرده و آن را جاودانه می کند.

 

رابرت کوتیوریر (Robert Couturier )

رابرت کوتیوریر یکی از طراحان مشهور و محبوب فرانسوی می باشد که دارای مشتریان زیادی از انواع قشرهای گوناگون می باشد. در طراحی های او بزرگی و شکوه گذشته با دوره ی معاصر تلفیق شده است. از وسایل مورد علاقه او می توان به کمد های لوئی شانزدهم، مبلمان های دوران عثمانی و تزئینات قلاب دوزی اشاره کرد.

 

کلی هوپن ( Kelly Hoppen )

کلی هوپن یک طراح داخلی مهربان و با محبت انگلیسی است و اغلب به طراحی منازل و انواع هتل ها می پردازد. همچنین او تجربه های بسیاری در زمینه طراحی کشتی های تفریحی و هواپیماها دارد.

 

مارک کنیگام ( Mark Cunninggham )

مارک کنیگام یکی از طراحان فلوریدایی می باشد که با طرح های مردانه، خوش دوخت و جاودانه ی خود در سطح جهانی شناخته شده است. او به طور معمول از رنگ های خنثی در طراحی هایش استفاده می کند که البته ممکن است در میان رنگ های خنثی، شاهد رنگ هایی چون آبی روشن و یا بنفش سلطنتی باشیم. در طراحی مارک کنیگام عتیقه های آمریکایی، مبلمان های سفارشی و لوازم تزئینی با یک دیگر تلفیق شده اند.

 

فیلیپ استارک ( Philippe Starck )

فیلیپ استارک یکی از محبوب ترین طراحان و معماران داخلی می باشد. او خوب بودن طراحی را بر زیبا بودن آن در اولویت قرار دهد. طراحی های او به گونه ای خلاقانه و ماهرانه می باشند که به عنوان یک مکتب فکری درآمده اند. هتل هایی که توسط او طراحی و دیزاین شده اند به عنوان نماد های جاودانه شناخته می شوند.

 

دوره طراحی داخلی,طراحی دکوراسیون داخلی,فیلیپ استارک

فیلیپ استارک

 

سیگ برگامین ( Sig Bergamin )

سیگ برگامین یکی از طراحان معروف برزیلی می باشد که مشتریان زیادی در اروپا و آمریکای شمالی دارد. طرح های ایجاد شده توسط او سرشار از روح زندگی می باشند. در برخی از طراحی های او شاهد تلفیق دنیای قدیم و جدید برزیل می باشیم.

 

کلی ویرستلر ( Kelly Wearstler )

کلی ویرستلر را با طرح های لوکس و شیکش می شناسند. در طراحی های او مواد سنتی با مواد جدید و مدرن ترکیب شده است و سبب تلفیق و کنار یک دیگر قرار گرفتن ظرافت و زمختی شده است. کلی ویرستلر طراح اقامتگاه های بزرگ از بورلی هیلز نیز بوده است.

 

آموزشکده طرحستان یکی از برترین آموزشکده های برگزاری دوره های طراحی داخلی در تهران می باشد. برای شرکت در دوره های آموزش طراحی داخلی میتوانید به صورت حضوری در تهران و یا آنلاین شرکت نمایید.

 

https://tarhestan.org/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%ae%d9%84%db%8c/

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------