بهترین کشورها برای مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها | شرایط و درآمد سالیانهمتخصص فیزیوتراپی,فیزیوتراپیست,مهاجرت فیزیوتراپیست

مهاجرت فیزیوتراپیست

 

اهمیت وجود فیزیوتراپیست‌های مجرب در جامعه

در بسیاری از کشورهای دنیای نیاز به متخصصین فیزیوتراپیست به شدت احساس می‌شود و استفاده از رشته فیزیوتراپی برای مهاجرت. در جوامعی که شاخص رشد جمعیت منفی است، به مرور زمان میانگین سن افراد در جامعه افزایش چشمگیری پیدا کرده است. معمولا بسیاری از افراد زمانی که پا به سن می‌گذارند، با انواعی از مشکلات حرکتی، دردهای مفصلی و عضلانی رو به رو می‌شوند. به همین دلیل کشورهای با جمعیت مسن، شرایط ویژه‌ای برای مهاجرت متخصصین فیزیوتراپی در نظر می‌گیرند.

 

نیاز به متخصص فیزیوتراپی تنها به افراد مسن ختم نمی‌شود و سایر افراد جامعه هم ممکن است که به این دسته از متخصصین پزشکی نیاز پیدا کنند. ورزشکاران حرفه‌ای که در طول مسابقه آسیب می‌بینند، ممکن است به فیزیوتراپیست‌ها نیاز پیدا کنند. همچنین در تمامی کشورهای دنیا حوادث گوناگونی برای افراد جامعه اتفاق می‌افتد که مشکلات حرکتی زیادی برای افراد حادثه‌دیده ایجاد می‌کند که برای رفع آن‌ها نیاز به کمک متخصصین فیزیوتراپی وجود دارد.

 

مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها به خارج از کشور

به طور کلی افراد زیادی در ایران نسبت به مهاجرت علاقه‌مند هستند و این مسئله تنها به فیزیوتراپیست‌ها محدود نمی‌شود. شاخه فیزیوتراپی از رشته‌های پزشکی است که معمولا درآمد بیشتری نسبت به سایر رشته‌ها دارد و نیاز برخی از کشورها به پزشکان متخصص فیزیوتراپی، مهاجرت این دسته از افراد را نسبت به افراد عادی کمی ساده‌تر کرده است. به طور کلی دلایل مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها عبارتند از:

آینده شغلی خوب

درآمد بیشتر

ایجاد رزومه قوی

امنیت شغلی مناسب 

مهاجرت کاری و آغاز یک زندگی جدید در خارج از کشور

 

در میان کشورهای مختلف دنیا، برخی کشورها شرایط نسبتا بهتری برای مهاجرت فیزویتراپیست‌ها دارند. آلمان، سوئد و کانادا جزو بهترین مقصدها برای مهاجرت پزشکان فیزیوتراپ هستند و شرایط بسیار خوبی برای پذیرش این افراد دارند.

 

یک گزینه مناسب؛ کشور آلمان برای مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها

تقریبا بیشتر مردم با کشور پیشرفته آلمان آشنایی دارند. اقتصاد قوی و رفاه اجتماعی بالا، این کشور را به یک محیط بسیار مناسب برای پیشرفت و زندگی تبدیل کرده است. کشور آلمان هر ساله لیستی را به عنوان مشاغل مورد نیاز خود ارائه می‌کنند تا افراد متخصص در این مشاغل بتوانند به کشور آلمان برای کار مهاجرت کنند. حضور پزشک فیزیوتراپیست در این لیست نشان می‌دهد که کشور آلمان نیاز زیادی به این متخصصین دارد.

 

متخصص فیزیوتراپی,فیزیوتراپیست,مهاجرت فیزیوتراپیست

فیزیوتراپیست

 

بازار کار آلمان برای فیزیوتراپیست‌ها

فیزیوتراپیست‌هایی که به کشور آلمان مهاجرت می‌کنند، می‌توانند زمینه‌های مختلفی را برای کسب درآمد انتخاب کنند. به همین دلیل فیزیوتراپیست‌ها در این کشور قدرت انتخاب زیادی در هنگام استخدام دارند و کار برای آن‌ها فراوان است. برخی از مشاغل موجود برای فیزیوتراپیست‌ها در کشور آلمان به شرح زیر است:

فعالیت در کامل کردن اجزای بدن نوزادان نارس

فیزیوتراپی افراد معلول مادرزاد و افرادی که به خاطر مشکلات عصبی دچار معلولیت فیزیکی شده‌اند

انجام کارهای فیزیوتراپی برای تناسب اندام یا فعالیت در باشگاه‌های ورزشی به عنوان مربی حرفه‌ای

توانبخشی ورزشکاران مصدوم

فعالیت در مراکز نگهداری از سالمندان 

 

کسب درآمد بالا

متخصصین فیزیوتراپی فعالیت می‌کنند، معمولا در تمامی کشورها درآمد بسیار مناسبی دارند. در کشور آلمان هم این قضیه برقرار است و درآمد متخصصین این رشته در این کشور حدود 51 هزار دلار در سال است که رقم نسبتا مناسبی برای گذراندن یک زندگی مرفه می‌باشد. حتی پس از یک سال کار در کشور آلمان و ایجاد یک سابقه کار خوب می‌توان میزان درآمد را بیشتر افزایش داد.

 

سوئد، مهاجرت کاری به یکی از زیباترین کشورهای دنیا

بدون شک کشور سوئد یکی از زیباترین کشورها در حوزه اسکاندیناوی است و مقصد بسیاری خوبی برای مهاجرت به شما می‌رود. مسن بودن افراد در کشور سوئد باعث شده است که این کشور نیاز مبرمی به نیروی متخصص فعال در زمینه فیزیوتراپی داشته باشد و اگر بهترین کشور برای فیزیوتراپی و مهاجرت این متخصصین نباشد، قطعا جزو بهترین کشورها در این حوزه شغلی است.

 

یکی از شرایط مهاجرت به کشور سوئد این است که باید به خوبی در زبان سوئدی مهارت داشته باشید و بتوانید با افراد بومی این کشور ارتباط برقرار کنید. اگر فیزیوتراپیست هستید و دوست دارید به سوئد مهاجرت کنید اما هیچ شناختی نسبت به زبان این کشور ندارید، نیاز نیست نگران باشید. در کشور سوئد دوره‌های تخصصی و فشرده آموزش زبان برای مهاجرین برگزار می‌شود. با شرکت کردن در این دوره‌های آموزشی و پس از گذشتن یک سال می‌توانید مدرک C1 زبان سوئدی دریافت کنید.

 

متخصص فیزیوتراپی,فیزیوتراپیست,مهاجرت فیزیوتراپیست

مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها به خارج از کشور

 

اخذ اقامت دائم سوئد

پس از اینکه مدرک زبان خود را دریافت کردید، باید در دوره‌های عملی شرکت کنید. در این دوره می‌توانید در کلینیک‌های فیزیوتراپی کشور سوئد فعالیت داشته باشید و کارت اقامت بگیرید. کافیست بعد از 4 سال فعالیت در زمینه فیزیوتراپی، نسبت به دریافت اقامت دائم کشور سوئد اقدام کنید. 

 

درآمد فیزیوتراپیست‌ها در کشور سوئد

به طور معمول درآمد متخصصین فیزیوتراپی در کشور سوئد، حدود 66 هزار کرون در سال است. اما فاکتورهای تعیین کننده مختلفی در افرایش درآمد این افراد تاثیر می‌گذارند. به طور مثال با افزایش هرساله تجربه فیزیوتراپیست درآمد هم افزایش پیدا می‌کند. همچنین مراکز فیزیوتراپی هر کدام مبالغ مختلفی را بابت دستمزد به متخصصین خود می‌پردازند. 

 

مهاجرت به کانادا و داشتن زندگی ایده‌آل

بدون شک کانادا یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت فیزیوتراپیست‌ها است. کمتر کسی را می‌توان در کانادا پیدا کرد که از مهاجرت خود به این کشور ناراضی باشد. بازار شغلی و اقتصاد خوب به فیزیوتراپیست‌ها این امکان را می‌دهد که زندگی خوبی را در این کشور تجربه کنند. شرایط خوب این کشور سکوی پرتاب خوبی برای فیزیوتراپیست‌ها است تا بتوانند به موقیت‌های شغلی خوبی برسند و یک رزومه کاری بسیار ارزشمند برای خود ایجاد کنند.

 

اگر از متقاضیان مهاجرت به کانادا هستید و در فیزیوتراپی تخصص دارید، دسترسی به این کشور و مزایای آن به هیچ عنوان برای شما سخت نخواهد بود. کشور کانادا با کمبود نیروی کار در زمینه فیزیوتراپی مواجه است و هر ساله افراد زیادی را برای تامین این نیاز جذب می‌کند. 

 

شرایط اشتغال در کانادا به عنوان فیزیوتراپیست

رشته فیزیوتراپی برای مهاجرت به کانادا گزینه مناسبی محسوب می‌شود. برای این کار ابتدا باید مدرک خود را معادل سازی کنید و در آزمون بین المللی فیزیوتراپی در کشور کانادا شرکت کنید. کسانی که به زبان انگلیسی تسلط داشته باشند، شانس موفقیت بیشتری خواهند داشت. فیزیوتراپیست‌ها در این کشور درآمد نسبتا خوبی دارند و سالیانه می‌توانند مبلغی در حدود 60 هزار دلار کانادا درآمد داشته باشند.

 

موسسه صباپلن، راهنمای بزرگ مهاجرتی شما

اگر فیزیوتراپیست ماهری هستید و می‌خواهید که به کشورهای خارجی مهاجرت کنید، می‌توانید انجام این کار را به موسسه مهاجرتی صباپلن بسپارید. مشاورین با تجربه این موسسه با انجام صفر تا صد کارهای مهاجرتی، شما را در رسیدن به رویای مهاجرتی خود یاری خواهند کرد و این کار را برای شما آسان می‌کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی