نجات پشمالوترین گوسفند وحشی استرالیاپشمالوترین گوسفند وحشی استرالیا توسط یکی از افراد محلی نجات یافت و پشم آن تراشیده شد.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، یک گوسفند وحشی در استرالیا که به پشمالوترین گوسفند در این کشور لقب گرفته توسط یکی از افراد محلی نجات پیدا کرد. بنا به گفته یکی از گروه‌های فیسبوکی در استرالیا، این گوسفند که نام «باراک» برای آن انتخاب شده سال‌ها با گل و لایی که به پشم آن پیچیده شده بود مجبور به ادامه حیات بود. این حیوان پس از پیدا شدن در جنگلی در ایالت ویکتوریا به یک پناهگاه حیوانات در شمال ملبورن منتقل شد.

 

از این گوسفند که تخمین زده می‌شود ۵ سال به علت نتراشیدن پشم‌هایش تبدیل به پشمالو‌ترین گوسفند استرالیا شده است ۳۵ کیلوگرم پشم به دست آمد. «پام آهرِن»، بنیانگذار مزرعه مراقبت از حیوانات ادگار در این باره به ۹News گفت: «من باور نمی‌کردم که یک گوسفند با این همه پشم بتواند زنده بماند.»

 

او تخمین زد که دست کم پشم این حیوان حدود ۵ سال تراشیده نشده است. او اضافه کرد: «من فکر می‌کنم این گوسفند، بره‌ای یاغی بوده که پس از فرار و سرگردان شدن از گله دیگر باز نگشته است.

 

این گوسفند در حالی توانسته طی این سال‌ها زنده بماند که معمولا گوسفندان شاخدار به علت داشتن پشم‌های زیاد نمی‌توانند تابستان‌های سخت و خشک استرالیا را پشت سر بگذارند.

 

گفتنی است؛ باراک با وجود برخورداری از ۳۵ کیلوگرم پشم در رتبه دوم پشمالوترین گوسفند جهان قرار می‌گیرد، چرا که گوسفند دیگری با نام «کریس» در سال ۲۰۱۵ با داشتن حدود ۴۱ کیلوگرم پشم جایگاه نخست را به نام خود ثبت کرده بود.

 

 پشمالوترین گوسفند,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون
مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------