لاک پشت غول پیکری که رکورد حیوانات کهن سال را شکسته است!اخیرا دامپزشکان انگلیسی از کشف سالخورده‌ترین حیوان خشکی که یک لاک پشت ۱۸۹ ساله است خبر دادند. 

به گزارش  باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از العالم؛ اخیرا دامپزشکان انگلیسی یک لاک پشت 189 ساله نر که حس بینایی و چشاییخود را از دست داده کشف کردند. براساس گزارش  روزنامه "دیلی استار"، این لاک پشت غول پیکر "جاناتان" نام دارد و در جنگ‌های جهانی اول، دوم و روسیه حضور داشته است.

 لاک پشت غول پیکر,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 

جو هولینز، دامپزشک خصوصی لاک پشت جاناتان،  اظهار داشت:" که حیوان پیر به دلیل آب مروارید دیگر نمی‌تواند چیزی ببیند و حس چشایی خود را از دست داده و نمی‌تواند غذایی را که به او ارائه می‌شود تشخیص دهد، اما خوشبختانه او دارای حس شنوایی عالی است." گزارش شده است که  جاناتان هنگامی که تنها ۵۰ سال داشت به جزیره سنت هلنا، واقع در اقیانوس اطلس متعلق به انگلستان آورده شد و تا ۱۸۹ سالگی در آنجا ماند.

 

 لاک پشت غول پیکر,اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون

 طبیعت شناس ربکا کرنز ویکس در مورد دلیل عمر طولانی لاک پشت گفت: "هیچ دلیل علمی واضحی برای رسیدن لاک پشت به این سن وجود ندارد، اما او پیش بینی کرد که ممکن است راز سن بالای او به دلیلاستفاده از  گیاهی به نام "گوش میمون" باشد؛ که به طور گسترده‌ای در جهان گسترش یافته است."

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ  ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

  

  ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

  
   
  وب گردی