X

پلکسی و بزرگترین وارد کننده انواع پلکسی رنگی در کشور کیست؟پلکسی,پلکسی چیست,انواع پلکسی

انواع پلکسی

پلکسی چیست؟

پلکسی ها نوعی شیشه از نوع پلاستیک می باشند که گاهی اوقات شفافیتی بیشتر از شیشه را دارند، در عین حال که استحکام و دوام آن ها بسیار بالا می باشد. پلکسی ها را می توان در مکان هایی که استفاده از شیشه امکان پذیر نیست مورد استفاده قرار دهید.

 

پلکسی ها در سال های اخیر به دلیل دارا بودن بسیاری از ویژگی ها کاربرد بسیار زیادی پیدا کرده اند.

 

از پلکسی ها می توانید در ساختمان ها، اداره ها، داروخانه ها و یا برای تولید محصولاتی از قبیل بنرهای تبلیغاتی، لوح های بزرگداشت ها و یاد بود ها، برای ایجاد یک حائل بین مراجعه کننده ها و کارکنان مکان های مختلف از قبیل بانک، تریبون ها، و یا آینه ها و ... استفاده کنید. 

 

برش آن ها به راحتی با کاتر انجام می شود ولی، برای زیبایی و منظم بودن برش پلکسی گلاس ها استفاده از لیزر برای آن پیشنهاد می شود. پلکسی ها به دلیل وزن متناسب و کم حجمی که دارند حمل و نقل را آسانی دارند و همین موضوع  باعث جذب خریداران آن می شود.

 

انواع پلکسی:

پلکسی ها انواع بسیار متنوع و مختلفی دارند که در ادامه به توضیح چند مورد از آن ها می پردازیم:

 

پلکسی مات:

پلکسی مات یکی از انواع پلکسی های موجود در بازار است که  قابلیت عبور دادن نور را دارند، اما تصویر پشت آن مشخص نیست، نام گذاری این نوع از پلکسی ها نیز به همین دلیل است. به پلکسی های مات پلکسی اُپال هم می گویند. استفاده از پلکسی مات تا حد زیادی بستگی به طرح و ایده شما دارد داشتن بازتاب یا نداشتن آن، توسط ورقه های پلکسی مات یکی از عوامل تفاوت انتخاب در آن ها می باشد. از ویژگی های این نوع از پلکسی ها می توان به تنوع زیاد آن ها در رنگ و ابعاد، مقاومت این پلکسی ها در برابر حرارت و رطوبت، سبک بودن آن ها، درخشندگی و شفافیت آن ها، استحکام بالا در مقابل فشار و ...

 

پلکسی گلاس:

پلکسی گلاس به عنوان یک نوع پلاستیک شناخته شده است که از نظر ظاهری بسیار شفاف و درخشان هستند و می توانند جایگزین بسیار مناسبی برای شیشه باشند. جنس پلکسی گلاس معمولا از نوعی ماده به نام پلی بی کربنات می باشد که در واقع نوعی پلیمر است و از شفافیت بالایی برخوردار می باشد. . پلکسی گلاس ها محصولاتی هستند که از نظر روکش به کار برده شده درآن ها نیز متفاوت هستند. بیشتر پلکسی ها از جمله پلکسی گلاس ها با ورقه هایی از کاغذ پوشیده شده اند تا هنگام حمل و نقل و نگهداری آن ها در انبارها تا زمان فروش و عرضه آن ها به بازار دچار آسیب نشوند.

 

یکسان بودن ضخامت پلکسی در تمام قسمت های آن یکی از مهم ترین ویژگی های آن ها می باشد. روش تولید این پلکسی ها از طریق ریخته گری سطحی انجام می شود. پلکسی گلاس ها دارای ضخامتی در درجه های 2 و 3 هم می باشند که این نوع پلکسی ها از نظر ضخامت یکسان نیستند هر چند که این اختلاف ضخامت ایجاد شده چندان زیاد نیست اما در برخی از آن ها وجود دارد و ممکن است برای استفاده در برخی موارد کار را دچار مشکل کند.

 

به طور معمول هر پلکسی گلاس برخلاف انواع دیگر پلکسی ها قابلیت منعطف شدن بسیارزیادی دارند که می تواند آن ها را به شکل های مختلف انحنا دار کرد و یا خم نمود.

 

به همین دلیل این پلکسی ها کاربرد زیادی برای تولید سازه هایی که دارای انحنا هستند ایجاد می کند. حرارت منبعی است برای خم شدن ورقه های پلکسی گلاس که به صورت مستقیم و یا غیر مستقسیم انجام می شود.

 

پلکسی مشکی:

پلکسی های مشکی یکی از انواع پلکسی ها می باشد که بسیار پرکاربرد بوده و تاثیر زیادی در ساخت انواع محصولات دارند. از پلکسی مشکی برای امور متفاوتی استفاده می شود. پلکسی ها به طور عمده از دوجهت دسته بندی می شنود و دارای انواع مختلفی می باشند، یک از نظر مات و یا براق بودن پلکسی های مشکی و مورد دیگر از جهت قطر و ابعاد آن. پلکسی مشکی خود در دو نوع مختلف تولید می شود:

 

پلکسی,پلکسی چیست,انواع پلکسی

پلکسی مشکی

 

پلکسی مشکی براق:

پلکسی های براق مشکی یکی از انواع پلکسی های موجود می باشند. این نوع از پلکسی های مشکی  به دلیل داشتن سطخ براق و درخشنه خود و نیز دارا بودن حالت صیقلی آن  قابلیت عبور نور را دارند و این امر باعث ایجاد محیطی زیبا و منحصر به فرد می شود. از پلکسی مشکی می توان در آکواریوم ها، استندهای آرایشی، انواع تابلوهای تبلیغاتی، سقف های کاذب، و ...ماربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند. قابل به ذکر است که پلکسی مشگی براق در مقایسه با انواع دیگر آن از محبوبیت خاصی برخوردار است.

 

پلکسی مشکی مات:

پلکسی های مشکی مات یمی دیگر از انواع پلکسی هاست که برخلاف انواع براق آن رنگ کدر رتی دارند و قابلیت عبور نور از خود را ندارند.از این نوع از پلکسی ها  می توان در اغلب فعالیت های کامت سازی، صنعت مزتبط با نورپردازی ها، تابلو سازی، ساخت مبلمان و... استفاده نمود. پلکسی مشکی مات در دونوع یک رو و دورو موجود می باشد که هر کدام با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند قابلیت های بسیاری دارند که در مکان های مختلف ذکر شده می توان از آن استفاده کنید.

 

ورق پلکسی شفاف:

این نوع ورق به صورت تک رنگ است و همان طور که از اسم آن مشخص است دارای حالت رنگی شفاف می باشد. و به دلیل شباهت ظاهری زیادی که به شیشه دارد و با توجه به مقاومت و ویژگی های کاربردی زیاد آن در مقایسه با شیشه می تواند جایگزین مناسب و به جایی برای شیشه باشد.

 

پلکسی رنگی:

ورق های پلکسی رنگی شامل 65 طیف رنگ در بازار هستند که در صنعت ساخت و ساز این ورق ها هررنگ دارای یک کد مخصوص به خود است. این ورق های رنگی سطحی کاملا براق دارند و از پرکاربرد ترین و پرفروش ترین نوع ورق های پلکسی هستند که معمولا از آن ها  در صنعت تابلو سازی و تبلیغات و زمینه های دکوراتیو و تزیینی استفاده می شود.

 

این ورق ها در ضخامت های مشخص عموما 2تا 2.8 میلی متر تولید می شوند. ورق های پلکسی اُپال جزء دسته ی ورق پلکسی رنگی محسوب می شوند که از بارز ترین ویژگی آن عبور نور از خود در کنار دید نداشتن است یعنی نور را از خود عبور می دهد ولی اجسام در پشت این ورق دیده نخواهند شد.

 

ورق پلکسی ترانسپارنت:

این ورق یکی از انواع ورق های  پلکسی رنگی به شمار می آید با این تعریف که این نوع ورق یک صفحه شفاف رنگی است با این قابلیت که اجسام از پشت آن قابل مشاهده می باشند. ازجمله کاربرد این ورق ها استفاده از آن ها به جای شیشه در پنجره های اُرسی است.

 

ورق پلکسی آینه ای:

در توضیح این مطلب باید گفت ورق پلکسی آینه ای در واقع همان آینه های شیشه ای که دیده ایم هستند با این اختلاف که به جای شیشه از پلکسی شفاف در طراحی وساخت آن ها استفاده شده است. تولید کنندگان این نوع ورق با قراردادن یک لایه از جیوه دریک سمت ورق پلکسی شفاف و پوشاندن کامل آن توسط جیوه به تولید یک ورق پلکسی آینه ای خواهند رسید. از ویژگی های برتر این ورق نسبت به آینه های شیشه ای مقاومت زیاد آن در مقایسه با این آینه ها است که اندازه ی این مقاومت چیزی نزدیک به 6برابر است.

 

در پاسخ به سوال اینکه پلکسی گلاس از کجا بخریم باید بگوییم پلکسی روژان بزرگترین وارد کننده پلکسی در کشور آماده خدمات رسانی به مشتریان گرامی می باشد

 

پلکسی,پلکسی چیست,انواع پلکسی

پلکسی آینه ای

 

تفاوت پلکسی با شیشه:

پلکسی ها در مقابل شیشه با وجود این که جایگزین مناسبی برای آن ها هستند اما اختلافاتی هم دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

1- مقاومت بسیار بالای پلکسی طلایی یکی از اساسی ترین تفاوت های آن می باشد. این محصولات در برابر تغییرات دمایی و حرارتی بسیار یا دوام هستند.

 

2- همچنین پلکسی ها در برابر فشار ، ضربه و رطوبت نیز دارای استجکام زیادی هستند.

 

3- پلکسی ها همچنین دارای گارانتی می باشند که برای ورق های شفاف پلکسی ها 30  سال و برای انواع رنگی پلکسی ها 10 سال گارانتی تضمین شده می باشد.

 

4- قابلیت منحنی شدن و فرم دهی این محصولات نیز از تفاوت های عمده و مهم پلکسی و شیشه می باشد.

 

پلکسی,پلکسی چیست,انواع پلکسی

انواع پلکسی رنگی 

 

وارد کننده پلکسی:

پلکسی ها به عنوان یکی از ضروری ترین نیاز های انسان در طول روز که بسیار کاربردی هستند به شمار می آید. واردات این محصولات در ایران در طرح های مختلف و تنوع رنگ و ابعاد بسیار بالایی انجاک می گردد. شرکت های تولیدی بسیاری در کشورهای دیگر وجود دارند که واردات این پلکسی ها را به دیگر کشورها انجام می دهندو نمایندگی های انجصاری محصولات پلکسی در خاورمیانه به تجهیز و راه اندازی انواع این پلکسی ها موجود می باشند.

 

واردات این محصولات با بررسی های بسیار سخت گیرانه در مورد کیفیت و مرغوبیت کالا به انجام می رسد که تمامی استاندارد های کمپانی ها را با توجه به موارد فنی و مهندسی در نظر می گیرد. واردات این پلکسی ها نیاز به دقت و توجه بسیار بالایی دارد تا آسیبی به محصولات به هنگام عبور و مرور و انتقال نرسد. توجه داشته باشید که بسیاری از قرار دادهای مهم در بیسن کشورهای خاورمیانه برای انواع محصولات مورد نیاز برای کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار است که یکی از آن ها واردات پلکسی می باشد

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------