با انواع بازی برای کودکان آشنا شویدانواع بازی برای کودکان,بازی های کودکانه,انواع بازی کودکانه

انواع بازی برای کودکان

 

بازی برای رشد و پروش کودکان بسیار مهم است. همان طور که کودک نیاز به غذا خوردن دارد، بازی هم برای  او یک نیاز حیاتی محسوب می شود. بازی ها علاوه بر تاثیری که بر هوش و خلاقیت  کودک دارند باعث کمک به یادگیری سریع تر و بهتر  مهارت های حرکتی می شود. به طور مثال شما با خرید یک ماشین پلیس اسباب بازی جدید اشتیاق کودک را خواهید دید که با هیجان ماشین را می کشد یا هل می دهد که باعث تقویت عضلات دست کودک می شودو هم هیجان او تخلیه می شود. با ما در فروشگاه اینترنتی دنیای اسباب بازی همراه باشید تا شما را با انواع بازی آشنا کنیم.

 

بازی فردی

کودک تا قبل از دوسالگی بسیار کنجکاو است و دوست دارد همه چیز را کشف کند. مثلا هنگامی که شما یک اسباب بازی به او می دهید تا ساعت ها با آن سرگرم است و به تنهایی و بدون نیاز به کسی با آن بازی می کند. یادتان باشد نباید حس  کنجکاوی او را سرکوب کنید  فقط حواستان به او باشد، چیزهای خطرناک را ازجلوی دستش بردارید و اجازه دهید با خیال راحت کارش را انجام دهد. 

 

بازی موازی

بین 2 تا 3 سالگی کودک در کنار یک کودک دیگر مشغول به بازی می شوند وگاهی هم اسباب بازی های خود را باهم عوض می کنند ولی با هم بازی نمی کنند و غرق در بازی خود هستند. گاهی هم از خود خلاقیت به خرج می دهند و مثلا وسیله ای را به جای اسباب بازی کنار گوش خود قرار می دهند و با زبان خود شروع به حرف زدن می کنند که این نشان دهنده شکل گیری قوه تخیل آنها است.

 

بازی اجتماعی 

از 3 سالگی به بعد کودک مشارکت و بازی های جمعی را یاد می گیرد ودائم در حال تعامل با همسن وسال های خود است. در این سن کودک با مفاهیمی مانند برد و باخت آشنا می شود. 

 

بازی تقلیدی

 

انواع بازی برای کودکان,بازی های کودکانه,انواع بازی کودکانه

بازی کودکانه

 

کودک بسیاری از فعالیت های والدین خود را تقلید می کند و بسیاری از رفتارها را از آنها می آموزد. مثلا دختر ها دوست دارند کفش ها پاشنه بلند مادرشان را استفاده کنند یا مانند آنها رژ بزنند و لباس بپوشند، پسرها هم دوست دارند مانند پدرشان لباس بپوشند و در بازی ها شغل پدرانشان را ایفا می کنند مثلا دوست دارند پلیس باشند.

 

در انتخاب اسباب بازی مناسب برای کودکان دقت کنید

در انتخاب اسباب بازی به علاقه های فرزندان خود و سن آنها توجه کنید. هر کودکی توانایی های خاص خود را دارد. به طور مثال برخی از کودکان عاشق حیوانات به خصوص دایناسورهای رنگا رنگ هستند و شما می توانید با خرید اسباب بازی دایناسور خوشحالشان کنید. یا ممکن است کودک شما علاقه مند به بازی های فکری مانند پازل باشد پس کودکان را با هم مقایسه نکنید و تفاوت های فردی را در هر کودک در نظر بگیرید.

 

فروشگاهی برای همه سلیقه ها

در فروشگاه اینترنتی دنیای اسباب بازی می توانید  انواع بازی های با کیفیت و ارزان قیمت را برای کودکان در رده های سنی مختلف سفارش دهید  و خیلی زود درب منزل تحویل بگیرید.  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------