خسارت سیل خراسان شمالی ۳۳۸ میلیارد تومان است / تردد با وسایل سنگیناخبار,اخبار اجتماعی

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی با اشاره به برآورد اولیه خسارت سیل در استان گفت: خسارت اولیه سیل خراسان شمالی ۳۳۸ میلیارد تومان است.

جواد نظری در مصاحبه با فارس، با اشاره به برآوردهای میزان خسارت سیل در خراسان شمالی اظهار کرد: برآوردهای اولیه و اعلام‌شده به تهران مبلغی بالغ‌بر 338 میلیارد تومان را نشان می‌دهد.

 

وی عمده میزان خسارت برآورد شده را در امور زیربنایی عنوان کرد و افزود: بخش‌های راه، پل، ابنیه‌های فنی و آب و برق بیشترین خسارت‌های تخمین زده شده سیل استان را شامل می‌شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی وضعیت راه دسترسی به روستاها را همچنان فقط با وسایل سنگین عنوان کرد و گفت: امکان عبور و ایجاد دسترسی برای تردد روان و بدون مشکل به روستاهای دهستان شیرین سو با فروکش کردن آب رودخانه‌ها میسر می‌شود اما تاکنون سطح آب عبوری از جاده‌ها کاسته نشده است.

 

وی ترددهای ضروری برای امدادرسانی را با وسایل نقلیه سنگین امکان‌پذیر دانست و گفت: آذوقه خشک و جیره‌های غذایی به همراه اقدامات اضطراری اولیه توسط هلال‌احمر به مناطق سیل‌زده منتقل و توزیع‌شده است.

 

نظری در انتها از پیش‌بینی برف و کولاک برای امشب در شهرستان بجنورد و اسفراین خبر داد و گفت: نیروهای امدادی و انتظامی برای مدیریت این شرایط نیز در استان آماده‌باش هستند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------