چهلستون، در نخستین روز بهار میزبان رویداد نوروزگاه استاخبار,اخبار اجتماعی

در آستانه سال نو، شهرستان های استان اصفهان آماده برپایی سومین رویداد نوروزگاه شد.

به گزارش صداوسیما، مدیر برگزاری رویداد فرهنگی نوروزگاه های استان اصفهان گفت: این رویداد فرهنگی اقتصادی از 27 اسفند در بیشتر شهرستان های این استان و از اول فروردین هم به صورت ویژه در کاخ موزه ی چهلستون آغاز می شود.

 

سیدعلی صالح درخشان افزود: در این رویداد فرهنگی از اول تا 13فروردین سال آینده، عشایر عرب جرقویه، قشقایی و بختیاری با اجرای برنامه های موسیقی محلی، رقص دستمال، چوب بازی و ارایه محصولات فرهنگی و سوغات عشایر و برگزاری بازی جهانی چوگان درکاخ موزه چهلستون اصفهان به گردشگران نوروزی خدمات فرهنگی ارائه می کنند.

 

وی گفت:معرفی آداب و رسوم آیین های محلی وبومی، پخت سمنوی شهرضا و 9شهرستان ازجمله اصفهان، نجف آباد، نطنز، گلپایگان، شاهین شهر و میمه و فلاورجان از برنامه های هر روز صبح این رویداد فرهنگی در کاخ موزه ی چهلستون اصفهان در ایام نوروز است.

 

مدیر برگزار رویداد فرهنگی نوروزگاه های استان اصفهان افزود: عرضه و فروش صنایع دستی فاخر اصفهان از جمله سفال، مس گری، پارچه قلمکار، سنگ های قیمتی و فیروزه کوبی در نمایشگاه هنری نوروزگاه اصفهان از دیگر برنامه های هنری نوروزگاه اصفهان در چهلستون تا 12فروردین است.

 

بیش از دو سوم صنایع دستی کشور شامل 199رشته صنایع دستی به استان اصفهان اختصاص دارد.

 

همچنین این استان با بیش از 22هزار جاذبه طبیعی و تاریخی یکی از قطب های گردشگری کشور و کانون های جذب مسافران نوروزی است.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------