آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی مدارس در 19 آذر

مدارس کدام شهرها فردا (19 آذر) تعطیل است؟

مدارس برخی از استان های کشور، فردا (19 آذر) تعطیل است. مدارس مقطع ابتدایی شهرستان جاجرم فردا ۱۹ آذر تعطیل شد بنا بر اعلام…


وزیر ارتباطات: حمله به شبکه ملی اطلاعات از 33 میلیون به 121 میلیون افزایش پیدا کرده استاخبار,اخبار اجتماعی,وزیر ارتباطات

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در جلسه امروز آذری جهرمی توضیح داد که حمله به شبکه ملی اطلاعات از 33 میلیون به 121 میلیون افزایش پیدا کرده است.

محمد عزیزی نماینده مردم ابهر و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشت.

 

وی افزود: در ابتدا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گزارشی درباره وضعیت شبکه ملی اطلاعات ارائه کرد.

 

عزیزی با اشاره به گزارش وزیر ارتباطات، عنوان کرد: وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد زیرساخت‌های فنی لازم برای استفاده از فضای مجازی است که اقدامات مناسبی در این زمینه انجام شده است؛ به جای گوگل، پارسی جو(موتور جست‌و‌جوگر) راه اندازی شده است که می تواند از 8 میلیون صفحه را پشتیبانی کند.

 

این نماینده مردم در مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: در گذشته گوشی‌ها تولید داخل 0.5 درصد بازار را در دست داشت اما در حال حاضر سهم گوشی‌های تولید داخل به 8 درصد رسیده است.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فضای مجازی را رصد می‌کند، ادامه داد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات 6 هزار برهم زننده فضای مجازی- منافی عفت و قمار- شناسایی کرده و به دستگاه های قضایی معرفی کرده است.

 

وی با بیان اینکه حمله به شبکه ملی اطلاعات از 33 میلیون به 121 میلیون افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات باید ظرفیت وسیعی برای مقابله با این حمله ها داشته باشد.

 

عزیزی با بیان اینکه حجم شبکه ملی اطلاعت از 3.5 ترابایت بر ثانیه به 185 ترابایت بر ثانیه رسیده است، گفت: وزارت ارتباطات در حال طراحی اندروید ایرانی است تا گوشی های وارداتی از این سیستم عامل استفاده کنند.

 

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزیر ارتباطات درباره زیرساخت های مربوط به اینترنت بحث خوبی را مطرح کرد و از بومی سازی زیرساختهایی برای مواجهه با هر گونه محدویت های اعمال شده از سوی شرکت های گوگل و اپل خبر داد.

 

عزیزی ادامه داد: براساس گزارش ارائه شده توسط وزیر ارتباطات، فناوری اطلاعات، در زمینه شبکه ملای اطلاعات در کل کشور 80 درصد رشد داشتیم و توانستیم این شبکه را فعال کنیم. 20درصد خلاء جود دارد که باید فعال شود.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز همچنین وزیر ارتباطات آمارهای مختلفی مربوط به زیرساخت های مختلف شبکه اطلاعات ارائه و اعلام کرد در بحث سخت افزاری تلفن ثابت به70 درصد و تلفن همراه به 30 درصد خودکفایی دست یافتیم.

 

وی ادامه داد: نکته مورد تاکید گزارش وزیر ارتباطات این بود که در بحث زیرساخت امنیت، 100درصد امنیت برقرار است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------