آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی مدارس در روز یکشنبه 26 آبان

مدارس ابتدایی و متوسطه اول تهران فردا یکشنبه (26 آبان) تعطیل است/ تعطیلی مدارس شیراز و اصفهان

بنابر اعلام استاندار تهران، یک شنبه مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول در کل استان تهران تعطیل است. به گزارش ایسنا، محسنی بند…


نماینده مجلس: جریان دائمی زاینده رود و آب گیری گاوخونی مانع تولید ریزگرد استاخبار,اخبار اجتماعی

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: اولین و مهمترین راه رفع این مشکل در هوای اصفهان این است که می بایست جریان زاینده رود به روال قبلی خود بازگردد و کشاورزی در مناطق شرق اصفهان توسعه پیدا کند.

حیدر علی عابدی در گفت و گو با ایمنا اظهارکرد: علت اصلی وجود ریز گردها در هوای اصفهان این است که در منطقه شرق اصفهان کویر پیشروی کرده و می بایست در جهت بیابان زدایی فعالیت هایی اعم از کاشت درختانی که مانع از بیابان زایی شود انجام شود، فعالیت هایی که تا به حال انجام شده کافی نبوده، در صورتی که چندین هکتار درختان جنگلی بدون نیاز به آب کاشته شده مانند گیاه تاغ که در شرق اصفهان کاشته شده است اما کافی نبوده است.

 

وی افزود: معادن شن و گچ  که در شرق اصفهان وجود دارد قطعا در ایجاد ریزگردها تاثیر گذار هستند و یکی از اصلی ترین دلایل وجود ریز گردها در هوای اصفهان نیز به دلیل خشکی زاینده رود است که اتفاق افتاد و در شرق اصفهان باعث تبدیل شدن زمین های کشاورزی به زمین های بایر و کویری شد.

 

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اولین و مهمترین راه رفع این مشکل در هوای اصفهان این است که می بایست جریان زاینده رود به روال قبلی خود بازگردد و همچنین کشاورزی در مناطق شرق اصفهان توسعه پیدا کند و همچنین منابع طبیعی نیز می بایست به کاشتن گیاهان بدون نیاز به آب روی آورد و می بایست به صورت جدی صنایع و معادن شرق اصفهان جمع آوری شود و همچنین  اساسی ترین راه جلوگیری از توسعه ریز گردها آب گیری تالاب گاو خونی است.

 

حیدر علی عابدی خاطر نشان کرد وزیر نیرو در سفر به اصفهان خبر از تشکیل ستاد زاینده رود در اوایل تیر ماه با حضور کارشناسان اصفهانی داد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------