۴۰۰ هزار تومان جریمه برای حرکات نمایشی رانندگاناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سرپرست پلیس راهور استان اصفهان گفت: بیشترین میزان جریمه 400 هزار تومان برای حرکت‌های نمایشی رانندگان در حالت غیرعادی مانند مصرف مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان است.

علی مولوی امروز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به حرکات نمایشی رانندگان در حالت‌های غیره عادی، اظهار داشت: بیشترین میزان جریمه 400 هزار تومان برای حرکت‌های نمایشی رانندگان در حالت غیرعادی مانند مصرف مشروبات الکلی و قرص‌های روان‌گردان است.

 

سرپرست پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به کمترین میزان مبلغ جریمه پلیس، گفت: کمترین میزان مبلغ جریمه پلیس 10 هزار تومان که مربوط به تذکرات پلیس است و بیشترین علل جریمه‌های مربوط به جریمه توقف و سرعت غیرمجاز است.

 

وی با اشاره هزینه ثبت‌نام گواهینامه و کلاس‌های راهنمایی و رانندگی، افزود: هزینه کلاس‌های راهنمایی رانندگی و گواهینامه 680 هزار تومان است که در چهارماهه اول سال گذشته 82 هزار و 103 گواهینامه و امسال با رشد 48 درصدی 121 هزار و 816 گواهینامه تائید و چاپ شد.

 

مولوی با اشاره به موتورسیکلت‌های بدون گواهینامه در سطح شهر، افزود: آموزشگاه راهنمایی و رانندگی برای آموزش موتورسیکلت به حد کفایت در استان وجود دارد و موتورسواران می‌توانند برای ثبت‌نام گواهینامه به این آموزشگاه‌ها مراجعه کنند.

 

سرپرست پلیس راهور استان اصفهان با اشاره به توضیحاتی به رانندگان، افزود: رانندگان در هنگام رانندگی سعی کنند مقررات راهنمایی و رانندگی را جدی بگیرند و آمارها نشان می‌دهد 90 درصد تصادفات مربوط به خطاهای انسانی است.

 

وی ادامه داد: باوجود اینکه برخی از وسیله‌های نقلیه استانداردهای بین‌المللی را ندارد ولی خطای انسانی نقش بسیار مهمی در ایجاد تصادفات دارد و این قوانین و مقررات رانندگی را باید به‌صورت درسی در آموزش‌ و پرورش نهادینه کرد.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------