ترکی: ستاد احیای زاینده رود در حد حرف باقی ماند/ اجرای بن بروجن مشروط بر تونل سوماخبار,اخبار اجتماعی,اکبر ترکی
نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز اقدام عملی شایانی درباره ستاد احیای زاینده‌رود را شاهد نیستیم و تنها به حرف اکتفا شده است.

اکبر ترکی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: با گذشت قریب به یک سال از استعفای دسته‌جمعی نمایندگان مردم استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی هنوز اقدام عملی شایانی درباره ستاد احیای زاینده‌رود را شاهد نیستیم و تنها به حرف اکتفا شده است.

 

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ستاد احیای زاینده‌رود تاکنون تشکیل نشده و نمایندگان اصفهان دوباره به رئیس‌جمهور و وزرای کشور و نیرو نامه نوشته‌ و اعتراض خود را اعلام کرده‌اند، اخیراً جلساتی برگزار شده و حرف‌هایی که گفته می‌شود بد نیست اما تا زمانی که عملیاتی نشود باید گفت هدف فریب مردم و نمایندگان است.

 

اجرای طرح بن بروجن مشروط بر تکمیل طرح بهشت‌آباد و تونل سوم کوهرنگ بود

وی تأکید کرد: وزارت کشور و وزارت نیرو بر اجرای طرح بن بروجن اصرار دارند و بعد از اعتراض نمایندگان اصفهان مقرر شد این طرح با نظر کارشناسی انجام شود و تخصیص آب به اندازه آب شرب این مناطق باشد، طرح بهشت‌آباد باید عملیاتی شود چرا که اختصاص آب به بن و بروجن مشروط بر تکمیل طرح بهشت‌آباد و تونل سوم کوهرنگ بود تا عدالت رعایت شود.

 

ترکی با اشاره به مشکلات زیرساختی حوزه آب در استان اصفهان یادآور شد: از سال 96 با پیگیری‌هایی که انجام شد 6 میلیون مترمکعب آب برای شرب مردم چهار شهرستان چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت اختصاص‌یافته اما وزارت نیرو، وزارت کشور و استاندار اصفهان قدمی برای عملی شدن آن برنداشته‌اند.

 

مشکل کمبود عُرضه در برخی مدیران استانی

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی با طرح این سؤال که استان چهارمحال و بختیاری این اعتبارات را از کجا تأمین می‌کند، گفت: این بی‌عدالتی است و ما معترض هستیم اما کسی توجهی ندارد، مسؤولان و نمایندگان استان اصفهان نسبت به برداشت آب از سوی استان چهارمحال و بختیاری معترض هستند اما باید گفت آن‌ها عُرضه دارند و اعتبار را برای اجرای پروژه‌ها دریافت می‌کنند.

 

کشاورزانی که هنوز سیب‌زمینی را برداشت نکرده‌اند

وی اضافه کرد: استاندار و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اصفهان باید بگویند که چه اقدامی برای تأمین آب شرب شهرستان‌های تشنه انجام داده‌اند، در چند روز اخیر شاهد بارش باران بودیم که همگان را خوشحال کرد اما بخش زیادی از محصول سیب‌زمینی مردم این چهار شهرستان هنوز برداشت‌نشده و از طرف دیگر مردم آب شرب ندارند.

 

آب‌رسانی با تانکر در استانی که برخوردار به نظر می‌رسد

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی در تشریح وضعیت آب‌رسانی به مناطق مختلف حوزه انتخابیه خود اظهار کرد: روستاهای سینه‌کوه، علی عرب، معروف‌آباد، ده کلبعلی، قرقر و انالوجه با تانکر آب‌رسانی می‌شود که این ظلم آشکار و هر چیزی جز این شعار است.

 

وی خاطرنشان کرد: دبی آب چاه‌های این شهرستان‌ها را از 30 تا 45 درصد کاهش داده‌اند و آب و برق را بر مردم قطع می‌کنند و به قیمت ظلم مضاعف به مردم استان اصفهان اجرای طرح‌ها در استان چهارمحال و بختیاری را پیگیری می‌کنند که نشان‌دهنده سیاست‌های متناقض ضدعدالتی است.

 

مسؤولانی که مردم را به اعتراض غیرقانونی تشویق می‌کنند

ترکی تصریح کرد: مسؤولان رده بالا به دنبال حل مشکلات از مسیر قانونی نیستند و به مردمی که معترض باشند بیش از دیگران توجه می‌کنند، از تصمیمات مسؤولان این‌طور به نظر می‌رسد که به دنبال هدایت مردم به پیگیری مطالبات از مسیر اعتراض غیرقانونی هستند.

 

نماینده مردم چادگان، فریدن، فریدون‌شهر و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مقابل هم قرار دادن مردم سیاستی غلط است و از رئیس‌جمهور تا استانداران به دنبال راه‌حلی صحیح و مسالمت‌آمیز بدون دخالت مردم نیستند درحالی که حل این مشکلات آسان است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------