تغییر طعم آب شرب اصفهان جای نگرانی ندارداخبار,اخبار اجتماعی,آب شرب

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه سلامت آب اصفهان روزانه آزمایش و نظارت می‌شود، گفت: تغییر طعم آب آشامیدنی اصفهان به دلیل وجود نیترات نیست.

 به گزارش ایلنا، کمال حیدری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: تغییر طعم و مزه آب به دلیل استفاده از آب چاه‌ها برای آشامیدن است اما این مسئله دلیل بر ناسالم بودن آب نیست و جای نگرانی ندارد.

 

حیدری افزود: در تصفیه خانه تمام موارد فیزیکی، بیولوژیک، شیمیایی و املاح موجود در آبی که برای آشامیدن استفاده می شود را طی آزمایشات مختلف و شبانه روزی بررسی می شود.

 

وی با این اطمینان که در آب آشامیدنی نیترات وجود ندارد و اگر چاهی را مشاهده کردیم که آب آن آلوده به نیترات است به طور قطع پلمب می‌شود، افزود: به دنبال بحران آب در اصفهان از آب چاه برای آشامیدن استفاده می شود که هر چه چاه عمیق تر باشد به طور قطع روی مزه و طعم آب تاثیر خواهد گذاشت.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: مرکز بهداشت استان به عنوان ناظر سلامتی آب هر روز بهداشت آب را زیر نظر ناظران در آزمایشگاه ها بررسی می کند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------