آخرین اخبار جامعه


,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

رگبار پراکنده باران در تهران پیش بینی می شود

اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: امروز و فردا در عصرهنگام با افزایش ابر در پاره ای نقاط استان، رگبار پراکنده باران…

تشخیص عسل طبیعی در سه ثانیه!تشخیص عسل طبیعی,عسل طبیعی,خرید عسل طبیعی

خرید عسل طبیعی

 

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که در وصف کمال و خواص عسل بسیار شنیده‌اید، حتما تمایل دارید نمونه‌های اصل و مرغوبی از آن‌ها را تهیه کنید. درواقع خرید عسل تقلبی هیچ سودی برای شما نخواهد داشت و تنها پول خود را به جوی آب ریخته‌اید. از طرفی شمار بالای بیماری‌هایی از مصرف عسل طبیعی و درجه یک درمان می‌شوند به‌حدی است که هرکسی را برای خرید عسل طبیعی وسوسه می‌کند. اما تشخیص عسل طبیعی چگونه ممکن است؟ آن‌هم برای مصرف‌کنندگانی که تخصص خاصی در این حوزه ندارند!

 

تشخیص عسل طبیعی,عسل طبیعی,خرید عسل طبیعی

عسل طبیعی

 

چرا تشخیص عسل طبیعی ضروری است؟

حتما بارها و بارها در بازار دیده و شنیده‌اید که انواع عسل را با عناوینی همچون صددرصد طبیعی و اصیل به ‌فروش می‌رسانند. درحالی‌که بیشتر آن‌ها کاملا تقلبی یا ترکیبی هستند. یعنی ممکن است حتی عسلی را خریداری کنید که طبیعی باشد اما با اضافه‌کردن برخی ناخالصی‌ها درجه کیفی و غلظت آن را کاهش می‌دهند. تمامی این ترفندها برای دستیابی به سود بیشتر است؛ چراکه افراد بسیاری تمایل به خرید نمونه‌های اصیل و مرغوب عسل هستند و کمتر کسی قادر به تشخیص آن‌هاست!

 

جالب است بدانید حتی عسل‌های تقلبی که به اسم طبیعی به فروش می‌رسند نیز بسیار گران‌قیمت هستند. این درحالی‌است که شما با خرید و مصرف آن‌ها هیچ سودی نخواهید کرد. به‌همین دلیل لازم است پیش‌از خرید حتما درخصوص تشخیص عسل‌ها آگاهی لازم را بیابید و از شر این شیادان سودجو خلاص شوید! این را بدانید تمام خواص و فواید منحصربه‌فرد و جادویی عسل تنها در نمونه‌های طبیعی آن یافت می‌شود و اینکه از انواع تقلبی آن نباید انتظار ویتامین‌های موجود در عسل را داشته باشید.

 

درواقع باید صادقانه بگوییم که خوردن مدل‌های تقلبی نه‌تنها سودی برای شما ندارد، بلکه حتی ممکن است باعث بروز بیماری‌هایی مانند قند خون شود؛ چراکه از قندهای مصنوعی برای شیرین‌کردن آن استفاده می‌کنند. به‌همین دلیل تشخیص عسل طبیعی تنها راه چاره شما برای برون‌رفت از این مشکلات است. در ادامه برخی از این ترفندها را آموزش می‌دهیم.

برچسب‌هایی که ممکن است به شما دروغ نگویند!

 

در بسیاری از مقالات تخصصی در این حوزه گفته می‌شود که به برچسب‌های موجود روی شیشه عسل مراجعه کنید و محتویات این محصول را بخوانید. از آنجایی‌که تمامی شرکت‌ها برای دریافت مجوزهای لازم نیازمند عرضه این اطلاعات روی برچسب محصولات خود هستند، شما با نگاهی ساده به این ترکیبات می‌توانید حدس بزنید درحال خرید چه هستید؟! جالب است بدانید در بیشتر مواقع عسل‌هایی که به‌صورت خام و طبیعی خریداری می‌کنید، ممکن است این برچسب‌ها را نداشته باشند. به‌همین دلیل شاید این راه‌کار تنها برای تشخیص خلوص نمونه‌های موجود و رسمی در بازار مناسب باشد. با این حال همیشه این احتمال را در نظر بگیرید که همه تولیدکنندگان و فروشندگان با شما صادق نیستند و بهتر است ترفندهای عملی دیگری که هرگز به شما دروغ نمی‌گویند را بیازمایید.

 

آزمایش آب شفافیت عسل را به رخ می‌کشد

آب از جمله موادی است که می‌تواند پرده از دروغ بزرگ عسل‌های تقلبی بردارد. به‌همین دلیل بهتر است به‌خوبی از آن استفاده کنید. مقداری آب با دمای معمولی را درون ظرف یا لیوانی بریزید. سپس مقداری از عسل موردنظر را با یک قاشق درون آب فرو کنید و کمی آن را هم بزنید. اکنون باید تمام دقت خود را برای مشاهده وضعیت عسل به‌خرج دهید.

 

درصورتی‌که دیدید عسل به‌راحتی از قاشق جدا می‌شود و با سرعت بالایی در آب حل می‌شود، بهتر است هر چه سریع‌تر مغازه را ترک کنید. ویژگی‌های ساختاری و خواص عسل طبیعی به‌گونه‌ای است که به‌سختی حل می‌شود و بلافاصله بعد از وارد شدن به آب باید به ته ظرف برود و ته‌نشین شود. این عسل با گذشت زمان و در اثر هم‌زدن زیاد حل خواهد شد. به‌همین سادگی و تنها با استفاده از یک لیوان آب و یک قاشق عسل می‌توانید راز طبیعی یا تقلبی‌بودن عسل موردنظر خود را بیابید.

 

از حس چشایی خود کمک بگیرید

راه دیگری که معمولا به افرادی با حس چشایی قدرتمند پیشنهاد می‌شود، چشیدن مقدار کمی از عسل است. البته این روش خیلی دقیق نیست و ممکن است خطاهایی داشته باشد. بهتر است تنها افرادی این گزینه را امتحان کنند که مطمئن هستند طعم عسل طبیعی را می‌شناسند. بسیاری از افزودنی‌های شیرین می‌تواند شما را به اشتباه بیندازد و تشخیص عسل طبیعی را از دست بدهید! دقت داشته باشید اینکه طعم خاص و عجیبی را حس کنید، نمی‌تواند دلیل خوبی برای طبیعی‌بودن باشد. با این حال از آنجایی‌که عسل‌های طبیعی می‌توانند حاصل شهدهای متنوعی باشند و مزه‌های متفاوتی دارند، تشخیص این مزه‌ها چالش بزرگی برای فردی است که قصد تست این آزمون را دارد. گاهی حتی شهدهای برخی از این عسل‌ها به گسی و تلخی می‌گراید که تشخیص آن کار هر کسی نیست.

 

از طرفی این نکته را نیز در نظر داشته باشید فروشندگانی که معمولا به شما اجازه نمی‌دهند که این تست‌های مختلف را روی عسل آن‌ها انجام دهید، به احتمال زیاد ترس دارند که شما یک حس چشایی فوق‌العاده داشته باشید و به دروغ آن‌ها پی ببرید. به‌هرحال بهتر است خرید خود را از فروشگاهی انجام دهید که امکان تست‌کردن را در اختیار شما می‌گذارد.

 

عسل را به آتش بکشید

تست‌کردن و تشخیص عسل طبیعی همیشه به سادگی تست آب نیست. گاهی لازم است عسل برای سربلند بیرون آمدن از آزمایش اخلاص همچون سیاوش به آتش کشیده شود؛ البته نترسید قرار نیست آتش‌سوزی راه بیندازید و این کار با یک پنبه به‌راحتی انجام می‌شود. از طرفی این آتش برای آن است که میزان آبی را که ممکن است در عسل اضافه شده باشد، بسنجید و صدمه‌ای به بافت عسل نمی‌زند. برای این کار پنبه یا فیتیله‌ای از جنس پنبه را با عسل آغشته کنید و آن را با شعله‌ای روشن کنید.

 

درصورتی‌که این عسل به‌راحتی بسوزد؛ بدون آنکه صدای خاصی بدهد یا از سوختن امتناع کند، می‌توانید از طبیعی‌بودن عسل مطمئن باشید. درحالی‌که نمونه‌های تقلبی و غیر اصیل معمولا اجازه سوختن را نمی‌دهند و مقاومت دارند. از طرفی هنگام سوختن نیز با صداهایی روبه‌رو می‌شوید که گویی آب در آن‌ها وجود دارد.

 

تشخیص عسل طبیعی,عسل طبیعی,خرید عسل طبیعی

تشخیص عسل طبیعی

 

دقت داشته باشید هر اندازه مقدار آب اضافه‌شده به عسل بیشتر باشد، کیفیت و درصد خلوص آن کاهش می‌یابد. همچنین دیگر نباید خواص جادویی عسل را از چنین ترکیبی دست‌سازی انتظار داشته باشید. بنابراین تمام هم‌وغم خود را برای تشخیص عسل طبیعی به‌کار ببندید و از طریق این آزمایشات پرده از راز بسیاری از نمونه‌های تقلبی بردارید.

 

کاغذ بلات به داد شما می‌رسد

اگر خوش‌شانس باشید و فروشنده باحوصله‌ای را بیابید، احتمال به شما اجازه می‌دهد که این آزمایش را نیز انجام دهید. البته می‌توانید ابتدا مقدار بسیار کمی از عسل را خریداری کنید و این آزمایش‌ها را روی آن تست کنید. سپس و پس از آنکه از طبیعی‌بودن عسل اطمینان پیدا کردید، نسبت به خرید برای مقادیر بیشتر اقدام کنید. کاغذ بلات نیز به نحو دیگری به شما کمک می‌کند که میزان آب موجود در عسل موردنظر را بفهمید. درصورتی‌که برخی فروشندگان از آب برای رقیق‌کردن عسل استفاده کرده باشند، هنگام استفاده از این کاغذ رازشان برملا می‌شود.

 

تنها کافی است چند قطره کوچک از عسل را روی این کاغذ قرار دهید. این کاغذ قدرت جذب آب بسیار بالایی دارد و در عرض چند ثانیه آب موجود در عسل را بیرون می‌کشد و آن را جذب می‌کند. اگر اثراتی از مرطوب‌شدن در این کاغذ مشاهده کردید، بدانید که فروشنده قصد دارد عسل تقلبی را به شما بفروشد. دانستن این نکته ضروری است که عسل نباید به‌هیچ عنوان جذب چنین کاغذهایی شود. به‌همین دلیل درصورت مشاهده هرگونه علائم جذب در عسل مطمئن باشید که سرتان کلاه رفته است! بدانید با خرید این محصول باید بیشتر خود را برای مضرات عسل آماده کنید تا خواص آن.

 

تست انگشت

شاید برای شما جالب باشد که بدون در اختیار داشتن وسیله یا امکانات خاصی و تنها با انگشت خود نیز این فرصت را دارید که از خرید نمونه‌های تقلبی عسل نجات پیدا کنید. درواقع انگشت برای تست غلظت و خلوص این محصول به‌کار گرفته می‌شود. 

 

برای این کار تنها کافی است مقداری از آن را روی انگشت خود بمالید. اکنون باید به‌خوبی دقت کنید و ببینید که رفتار عسل چگونه است؟! درصورتی‌که این مقدار کم به‌راحتی حرکت کند و به‌اصطلاح بریزد، مطمئن باشید که عسل آبکی را خریداری کرده‌اید. درحالی‌که اگر عسل حتی در این وضعیت نیز غلظت خود را از دست نداد بسیار باکیفیت و مرغوب است.

 

البته اگر مقدار کمی از عسل را برای این تست در نظر بگیرید، می‌توانید حتی تا ساعت‌ها مشاهده کنید که عسل بدون هیچ‌گونه تغییری روی دست شما باقی می‌ماند و هیچ تغییری نخواهد داشت. با همین تکنیک ساده و بی‌دردسر می‌توانید در هر محیط و شرایطی نسبت به خرید عسل طبیعی و مرغوب اقدام کنید و اجازه ندهید افراد سودجو به‌راحتی سر شما کلاه بگذارند.

 

سخن آخر

عسل طبیعی ساخته زنبورهای عسل فعال و سودمند است؛ درحالی‌که نمونه‌های تقلبی همگی با دخالت انسان رخ می‌دهند یا اینکه ممکن است زنبورداران تغذیه مناسبی را در اختیار کلونی قرار نداده باشند. درهر حال اگر قصد دارید از خواص و فواید بی‌شمار عسل بهره‌مند شوید، باید روش‌های تشخیص عسل طبیعی را بدانید و برای خرید به مراجع معتبری در این زمینه مراجعه کنید. واجارو به‌عنوان یک بازار محلی آنلاین تمام تلاش خود را به‌کار بسته است که شما از انواع طبیعی محصولات زنبورعسل بهره ببرید. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    
    وب گردی