X

آخرین اخبار جامعه


سخنگوی ستاد مقابله با کرونا اصفهان،اخبار اجتماعی،خبرهای اجتماعی

کاهش ساعت مترو در اصفهان/ طرح زوج و فرد لغو شد

سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان اصفهان گفت: بر اساس مصوبه ستاد استانی کرونا فعالیت مترو از ساعت ۶ صبح تا ساعت ۱۸ مصوب شد.…

ثبت شرکت و ثبت برند در شهرکرد و چهارمحال و بختیاریثبت شرکت در شهرکرد,ثبت برند در چهارمحال و بختیاری

ثبت شرکت و ثبت برند در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری

 

شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری در مرکز ایران است. شهرستان‌های بروجن، لردگان، فارسان، اردل، کوهرنگ، کیار، بن، سامان و خانمیرزا نیز طبق تازه‌ترین تقسیمات کشوری در حوزه این استان قرار می‌گیرند. اقتصاد این منطقه بر کشاورزی، دامداری و کارخانه‌های صنعتی فعال آن استوار است. همچنین نباید از جاذبه‌های گردشگری این استان نیز غافل شد. ثبت شرکت در استان چهارمحال و بختیاری در حوزه توریسم و ثبت برند در شهرکرد در حوزه محصولات لبنی در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است. در این مقاله به طور کامل به قوانین و شرایط ثبت شرکت و برند در شهرکرد و چهارمحال و بختیاری می‌پردازیم.

 

قوانین ثبت شرکت در چهارمحال و بختیاری

اداره ثبت شرکت‌ها و موسسات غیرتجاری مرجع رسمی ثبت شرکت در شهرکرد است. این اداره زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور فعالیت می‌کند و وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است. تمامی موسسات ثبتی مجاز نیز با نظارت همین سازمان به فعالیت می‌پردازند. بنابراین برای فعالیت تجاری قانونی در چهارمحال و بختیاری باید شرکتی را در راستای فعالیت‌های خود در این استان تاسیس کنید تا از دید قانون نیز به رسمیت شناخته شوید. گفتنی است که مالیات شرکت‌ها در تمام شهرهای استان چهارمحال و بختیاری یکسان است و سازمان امور مالیاتی کشور میزان آن را بر اساس سود سالیانه شرکت محاسبه می‌کند. از آنجایی که تشکیل شرکت‌های سهامی خاص و شرکت‌های با مسئولیت محدود در شهرکرد و استان چهارمحال و بختیاری بسیار رایج است، به طور مشخص به آنها می‌پردازیم.

 

 برای ورود به سامانه ثبت شرکت کلیک کنید

 

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در شهرکرد

در حال حاضر، تاسیس شرکت با مسئولیت محدود در چهارمحال و بختیاری گزینه اصلی بسیاری از فعالان اقتصادی و کارآفرینان کشور است. برای این منظور، ابتدا باید مدارک لازم برای آن را فراهم کرد که عبارت‌اند از:

 

• شناسنامه و کارت ملی تمامی اعضا

• اساس‌نامه و شرکت‌نامه با امضای تمامی شرکا

• صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین و هیئت‌مدیره

• تقاضانامه شرکت با مسئولیت محدود با امضای همه شرکا

• گواهی مدیر شرکت مبنی بر فراهم نمودن تمام سرمایه شرکت و ارائه مستندات آن

• مجوز فعالیت از مراجع قانونی ذی‌ربط (در صورتی که حوزه فعالیت شرکت به مجوز قانونی نیاز دارد)

 

حداقل دو شریک و یک مدیر با سرمایه اولیه یک میلیون ریال نیز باید به اداره ثبت شرکت‌های چهارمحال و بختیاری معرفی شوند. تمامی این مدارک با امضای کلیه اعضا در پاکت مخصوص پستی به این اداره ارسال می‌شود و پس از بررسی کارشناسان این مرکز، گواهی آگهی شرکت صادر می‌گردد. ثبت نهایی انواع شرکت در شهرکرد با درج آگهی در روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران و انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار به پایان می‌رسد. مراحل قانونی این کار از آغاز تا انجام حدود دو هفته زمان می‌برد و حدود یک میلیون و سیصد هزار تومان نیز هزینه خواهد داشت.

 

ثبت شرکت سهامی خاص در شهرکرد

پیش از مراجعه به اداره ثبت شرکت‌های شهرکرد و اقدام برای تاسیس شرکت سهامی خاص باید مدارک زیر را آماده کرد:

 

• کارت ملی و شناسنامه تمامی اعضا

• اساس‌نامه شرکت سهامی خاص

• مشخصات اعضای هیئت‌مدیره و بازرسان

• صورت‌جلسه مجمع عمومی موسسین

• اظهارنامه شرکت سهامی خاص

 

گواهی بانکی تأمین دست‌کم %۳۵ از سرمایه اولیه شرکت (در حسابی با عنوان «شرکت سهامی خاص در شرف تاسیس»)

 

اقرارنامه بازرسان مبنی بر نداشتن نسبت فامیلی با اعضا و اقرارنامه مدیران مبنی بر ممنوع نبودن فعالیت‌های تجاری آنها طبق قانون

 

مجوز فعالیت از مراجع قانونی (در صورتی که موضوع فعالیت مجموعه به مجوز قانونی نیاز دارد)

 

گفتنی است که امکان تنظیم دقیق تمامی این مدارک در موسسه ثبتی مجاز آسان‌ثبت به صورت آنلاین فراهم شده است. برای این منظور کافی است حداقل پنج نفر شریک با سرمایه اولیه حداقل صد هزار تومان برای راه‌اندازی کسب‌وکار به توافق برسند. کمترین هزینه ثبت شرکت سهامی خاص در چهارمحال و بختیاری در سامانه موسسه آسان‌ثبت ۱.۳۰۰.۰۰۰ تومان (سیزده میلیون ریال) است که عمدۀ این مبالغ به حساب اداره‌های دولتی واریز می‌شوند.

 

ثبت برند در شهرکرد و چهارمحال بختیاری

برای ثبت برند در چهارمحال و بختیاری باید به سایت مرکز مالکیت معنوی قوه قضائیه کشور مراجعه نمایید و مراحل زیر را گام به گام طی کنید:

 

• مشخصات مالک برند را وارد نمایید.

• مدارک مورد نیاز را آپلود کنید.

• هزینه ثبت برند را پرداخت نمایید.

 

برای ورود به سامانه ثبت برند کلیک کنید

 

پس از بررسی کارشناسان این مرکز، اگر مدارک شما کاستی یا اشتباهی نداشته باشند، از شما درخواست می‌شود نسخه برابر اصل شده مدارک خود را به این اداره بفرستید. این مدارک برای اشخاص حقیقی عبارت هستند از:

 

• کپی کارت ملی هوشمند و شناسنامه متقاضی

• مجوز فعالیت قانونی کسب‌وکار

• ارائه کارت بازرگانی (برای ثبت برندهای لاتین)

• و مدارک مورد نیاز برای اشخاص حقیقی مثل شرکت‌ها نیز عبارت است از:

• کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند متقاضی

• کپی روزنامه رسمی تاسیس یا آخرین تغییرات شرکت

• مجوز فعالیت قانونی از مراجع مرتبط با آن حوزه

• ارائه کارت بازرگانی (برای ثبت برند لاتین)

 

سپس گواهی چاپ آگهی تقاضای شما در روزنامه رسمی صادر می‌شود. پس از انتشار آگهی و نبود هیچ ادعایی در این زمینه، گواهینامه ثبت برند شما صادر خواهد شد. ثبت برند در چهارمحال و بختیاری حدود سی تا چهل و پنج روز کاری زمان می‌برد و حدود دو میلیون و پانصد هزار تومان هزینه دارد. ثبت قانونی برند حافظ منافع مادی و معنوی تولیدات شما است. گفتنی است که امکان ثبت اینترنتی برند در شهرکرد به صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه حضوری در سامانه آسان‌ثبت برای تمام هموطنان فراهم شده است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی