سمپاشی منزل و کنترل آفات چه قواعدی دارند؟سمپاشی منزل,از بین بردن آفات,هزینه سمپاشی منزل

سمپاشی منزل

 
استفاده از آفت کش ها برای از بین بردن آفات، باید همیشه آخرین راه حل باشد. در خانه ها و جوامع می توان برای کنترل آفات از راه های دیگری استفاده کرد. بسیاری از این کارها به تمیزکاری و زندگی سالم مربوط می شوند.


اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌توانید به بازار آنلاین خدمات سنجاق سری بزنید. در قدم اول می‌توانید هزینه سمپاشی منزل را در شهر خودتان بپرسید. مثلا اگر به دنبال شرکت خدمات سمپاشی در تهران باشید می‌توانید درخواست سمپاشی منزل خود را در سنجاق ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار سنجاق صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.


بهداشت به عنوان یک روش کنترل آفات
وقتی خانه ها و حیاط ها تمیز نگه داشته شوند، هیچ غذایی برای آفات باقی نمی ماند، در نتیجه آنها نمی توانند زندگی کرده و تولید مثل کنند، و این یعنی آفات بسیار کمی در آن محیط وجود خواهند داشت.


با رعایت بهداشت، می توان از این راه ها آفات را کنترل کرد:
•    پس از غذا خوردن همه جا را تمیز کنید. اضافات غذا را در سطل زباله بریزید و بشقاب ها، فنجان ها، لیوان ها و کارد و چنگال و ظروف پخت و پز را پس از استفاده بشویید.
•    زباله ها را در سطل زباله بریزید.
•    قبل از دور ریختن اضافات غذا ابتدا آنها را در کاغذ پیچیده و سپس در سطل زباله بریزید.
•    تمام صندلی ها، کشوها و تمامی کف زمین را از خرده های غذا پاک کنید.
•    غذا را در ظرف های دارای درپوش محکم نگهداری کنید.
•    به درستی از توالت استفاده کنید.
•    دقت کنید که دستشویی تمیز باشد و مخزن های آب به خوبی کار کنند.
•    دقت کنید همه مخازن و مجراها به خوبی مهر و موم شده باشند.
•    دقت کنید زباله های اطرافیان به درستی اداره شده و به طور مرتب دفن شوند.
•    از پشه بند استفاده کنید تا از ورود آفات به خانه جلوگیری کنید و سوراخ های اطراف لوله ها را نیز مهر و موم کنید.


در مواقع ضروری اگر رعایت عوامل بهداشتی برای کنترل آفات کافی نبود می توانید از آفت کش ها استفاده کنید. از بهداشت به خوبی حفظ نشود، آفات دوباره باز خواهند گشت.


روش های کنترل زیستی
میتوان در کنترل آفات از روش های کنترل زیستی استفاده کرد. این روش ها شامل استفاده از دشمنان طبیعی آفات و مداخله بیولوژیکی با توانایی آنها در تولید مثل می باشد. و استفاده از آفت کش ها نیاز نیست.


دو روش کنترل بیولوژیکی عبارت است از:
1. استفاده از ماهی بومی استرالیایی برای تغذیه لارو پشه در بدنه های آبی
2. استفاده از سوسک سرگین غلتان و دفن کردن مدفوع گاو که به عنوان محل پرورش مگس ها، دیگر در دسترس نباشد


با این حال، روش های کنترل بیولوژیکی ممکن است اشتباهاتی نیز داشته باشند. به عنوان مثال در سال های اخیر معرفی وزغ غول پیکر از کویینزلند که برای کنترل نژاد سوسک ها بوده است. در اصل وزغ باید از سوسک ها تغذیه می کرد تا از تعدادشان بکاهد. اما وزغ در کنترل این سوسک ها موفق نبود. در عوض این وزغ سمی به سرعت تولید مثل کرده و به آفت اصلی بخش شمالی کویینزلند تبدیل شد، و حالا در حال ورود به ناحیه کیمبرلی استرالیای غربی است.


مناطقی هم وجود دارند که در آنها محصولات بیولوژیکی در کنترل آفات موفق شده اند. از نمونه های آن می توان به استفاده از بی تی آی (BTI) برای کنترل پشه اشاره کرد. بی تی آی نوعی حشره کش آغشته به سم تولید کننده باکتری است. لارو پشه، در زمانی که باکتری را می خورد از بین خواهد رفت. بی تی آی قادر نیست شفیره پشه را نابود کند.


می توان از بی تی آی به صورت مایع یا دانه هایی که به آب اضافه می شوند، اضافه کرد. اگر میزان آب اضافه شده درست نباشد، بی تی آی موثر نخواهد بود. روش درست به کار بردن آن بسیار مهم است.
 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------