درب ضد سرقت و راه های افزایش امنیت خانهشاید شما هم یک نفر را در اقوام و یا دوستان خود می شناسید که در چند سال اخیر خانه او مورد سرقت قرار گرفته باشد. متاسفانه با افزایش شرایط بد اقتصادی در کشور وقوع جرایمی مانند سرقت رو به افزایش است .در این مقاله سعی داریم به مهم ترین روش های امنیتی از جمله استفاده از درب ضد سرقت تا تنظیم شرایط محیطی برای افزایش امنیت خانه و جلوگیری از سرقت خانه را بررسی کنیم.

 

راه های افزایش امنیت خانه,درب ضد سرقت

دب ضد سرقت

 

درب ضد سرقت

استفاده از درب ضد سرقت یکی از مهم ترین روش ها برای افزایش امنیت خانه است . باز کردن درب های معمولی برای دزد ها زیر یک دقیقه زمان می برد. اما برای باز کردن درب های ضد سرقت استاندارد ، وابسته به مهارت دزد از 20 دقیقه تا چند ساعت زمان نیاز است. زمان مهترین اصل یک سرقت است ، شاید در فیلم های اکشن که قرار است در آن سرقتی صورت پذیرد اهمیت زمان و زمان بندی را دیده باشید ، در واقعیت هم زمان حرف اول را می زند.

 

هرچه قدر مدت زمان یک سرقت بیشتر باشد احتمال دستگیری سارقین نیز بیشتر خواهد شد بنابر این سارقین خانه ای را انتخاب می کنند که در کوتاه ترین مدت ممکن بتوانند سرقت خود را انجام دهند. تفاوت دیگر باز کردن درب های ضد سرقت با درب های معمولی ایجاد سر و صدا هنگام باز کردن درب های ضد سرقت است.

 

داشتن ورقه آهنی سراسری ، شبکه بندی فلزی داخلی ، قفل های امنیتی کاله ترکیه و پین های امنیتی همگی مواردی حفاظتی است که می تواند امنیت خانه شما را افزایش دهد. در کنار این ها وجود یونولیت و بهتر از آن پشم سنگ در فضا های خالی درب موجب جلو گیری از اتلاف انرژی شده و همچنین مانند یک عایق صوتی درصد بسیاری از امواج صوتی را جذب کرده و اجازه عبور آن را نمی دهد. برای تهیه درب ضد سرقت می توانید با مشاوران شرکتSAMDOOR  تماس گرفته و در این باره بصورت رایگان مشاوره بگیرید.


Samdoor.ir

راه های افزایش امنیت خانه,درب ضد سرقت

 

استفاده از حفاظ برای درب ، دیوار و پنجره ها

استفاده از حفاظ برای درب ورودی یکی دیگر از راه های افزایش امنیت خانه است . یکی از سوالاتی که ذهن را مشغول می کند این است درب ضد سرقت یا حفاظ آکاردئونی؟
مشکل اصلی حفاظ های آکاردئونی این است که با بستن آن شما به سارقین اعلام می کنید که کسی در خانه نیست.اولین مرحله از سرقت و شاید مهمترین بخش آن این است که سارقین اطمینان پیدا کنند کسی در خانه نباشد و شما با استفاده از حفاظ به سارقین کنک می کنید تا مرحله اول سرقت را پیش روند.


 دقت داشته باشید که درب های آکاردئونی از امنیت نسبتا کمی برخوردار هستند و با باز کردن چند پرچ درب آکاردئونی باز می شود. بنابر این اگر به دنبال خرید یک درب حفاظ برای درب ورودی هستید یک درب حفاظ یک تکه خریداری کنید.


استفاده از حفاظ برای دیوار ها نیز از اهمیت ویژه ای بر خوردار است . اگر دیوار های شما حفاظ نداشته باشد دزد ها به راحتی وارد حیاط شده و داخل ساختمان می شوند.


اگر شما در طبقه همکف یا یک زندگی می کنید استفاده از حفاظ برای پنجره ها بسیار با اهمیت است . اما متاسفانه با استفاده از دیلم بسیاری از این حفاظ ها به راحتی شکسته می شوند و سارقین وارد منزل می شوند ( سعی کنید یک حفاظ با کیفیت بالا تهیه کنید ) اما به این نکته نیز توجه کنید که دزد ها سعی می کنند تا اول سراغ طعمه های ساده تر بروند که مدت زمان کمتر و در نتیجه احتمال کمتر دستگیری برای آنان به همراه دارد.

 

راه های افزایش امنیت خانه,حفاظ برای درب

استفاده از حفاظ برای درب ورودی

 

استفاده از چراغ تایمر دار

استفاده از چراغ تایمر دار در اتاق های پنجره دار یک ایده جدید و خلاقانه است . زمانی که میخواهید از خانه خارج شوید می توانید این چراغ را فعال کنید . بطور مثال این چراغ بصورت خودکار ساعت 7 شب روشن می شود و ساعت 12 خاموش می شود .یک از مواردی که سارقین به آن توجه می کنند خاموش بودن چراغ خانه است تا اطمینان داشته باشند که در خانه کسی حضور ندارد اما با روشن شدن این چراغ آن ها فکر می کنند در خانه کسی حضور دارد و به دنبال خانه دیگری خواهند رفت. نسل جدید چراغ های تامیر دار چراغ های متصل به اینترنت است که با استفاده از این نوع چراغ ها می توانید هر جای دنیا که باشید چراغ منزل خود را روشن یا خاموش کنید و روشنایی

 

راه های افزایش امنیت خانه,چراغ تایمر دار

استفاده از چراغ تایمر دار در اتاق های پنجره دار

 

چراغ سنسور دار

هرچه روشنایی بیشتر باشد امنیت هم بیشتر است ، از گذشته همیشه یک رابطه مستقیم بین امنیت و روشنایی وجود داشته است . استفاده از چراغ های سنسور دار از بیرون درب ورودی حیاط  گرفته تا راه رو ها می تواند کار را برای سارقین سخت کند.

 

راه های افزایش امنیت خانه,چراغ سنسور دار

چراغ های سنسور دار

 

سیستم اعلام سرقت

می توانید در خانه از سیستم اعلام سرقت استفاده کنید. این سیستم ها دارای سنسور هایی هستند که در خانه نصب شده و پس از ورود هر شخص به خانه ، سنسور های حرکتی فعال شده و آژیر سرقت فعال می شود که باعث ترس سارقان و فرار آن ها خواهد شد و همچنین هشداری را از طریق پیامک ، تماس یا اپلیکیشن مخصوص به مالک اطلاع می دهد. پس از دریافت این هشدار می توانید با پلیس تماس بگیرید و درخواست کمک کنید.

 

راه های افزایش امنیت خانه,سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

 

تلویزیون در شرایط خاص

اگر هنوز برای خانه خود تمهیدات امنیتی لازم را در نظر نگرفته اید و بیم آن را دارید که خانه تان مورد سرقت قرار گیرد. می توانید در زمانی که از خانه خارج می شوید تلوزیون را روشن کنید و کمی صدای آن را زیاد کنید. البته به یاد داشته باشید این راه تنها برای شرایط خاص مناسب است و مدت خیلی کوتاه مناسب است بطور مثال اگر شب نمیخواهید به خانه برگردید .قطعا صدای تلویزیون در شب همسایگان شما را آزار می دهد و همینطور مصرف برق آن نیز زیاد است.

 

راه های افزایش امنیت خانه,تلویزیون

استفاده از تلویزیون در زمان هایی که منزل نیستید

 

چطور امنیت خانه را افزایش دهیم؟

اگر بخواهیم یک اولویت بندی در رابطه با راه های افزایش امنیت خانه داشته باشیم ، درب ضد سرقت در الویت اول قرار می گیرد و مابقی بسته به شرایط خانه و بودجه شما متغیر خواهد بود . در این میان ارزان ترین وسیله چراغ تایمر دار است که با توجه به قیمت کم کمک شایانی خواهد داشت. برای دریافت مشاوره در امر خرید درب های ضد سرقت می توانید با مشاوران سام در تماس حاصل فرمایید.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------