آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,ویروس کرونا در ایران

مرگ و میر کرونا؛ ۲.۵ برابر آمار رسمی؟/ طلاق در نزدیکی یک‌ سوم ازدواج؛ مرگ در آستانه یک‌ دوم تولد

سازمان ثبت احوال آماری از ازدواج، طلاق، تولد و مرگ در ۴ ماه نخست سال ۹۹ که کرونا شتاب داشته است، ارائه داده که چندان…


ارائه خدمات مشاوره حقوقی به مردممشاور حقوقی,خدمات مشاوره حقوقی,مشاوره حقوقی


مشاور حقوقی فردی دارای صلاحیت و معلومات حقوقی است که تحصیلات آکادمیک در زمینه حقوق را گذرانده و همچنین آزمون‌های تخصصی رشته خود را با موفقیت پشت سر گذاشته است.


چنین فردی توانایی مشاوره حقوقی در زمینه قوانین و حقوق و مسائل را دارد ولی برای این کار لازم است علاوه بر دانش و اطلاعاتی که درباره قوانین، روال دادرسی و رویه‌های قضایی دارد از مهارت‌هایی نیز برخوردار باشد.


مشاور حقوقی باید بتواند معلومات خود را به سایر افراد منتقل کند و توان ساده‌سازی قوانین را داشته باشد. او باید بتواند چشم‌اندازی صحیح و دقیق برای مخاطب خود ایجاد کند تا با ذهنی آگاه تصمیم‌های حقوقی خود را بگیرد. یک مشاور حقوقی می‌تواند هم به‌صورت حضوری مشاوره خود را ارائه دهد و هم مشاوره حقوقی آنلاین یا تلفنی داشته باشد، مشاوران حقوقی در موسسه حقوقی سیدوک برای جلب رضایت و اعتماد مردم صداقت و امانت‌داری را در مشاوره خود و پس‌ازآن رعایت می‌کنند. به این شیوه موکلان و مراجعه‌کنندگان به آن‌ها از خدمات مشاوره رضایت خواهند داشت و این مشورت به کمک آن‌ها آمده و مشکلات آنها را رفع می‌کند.

 

مشاور حقوقی,خدمات مشاوره حقوقی,مشاوره حقوقی

 
ساده‌سازی مفاهیم پیچیده و متن قوانین
بسیاری از قوانین و روال‌های دادرسی برای افرادی که با این موضوعات آشنا نیستند پیچیده به نظر می‌آید اگرچه ممکن است به نظر کسی که سال‌ها حقوق خوانده است و اکنون وکیل پایه‌یک دادگستری است این موارد ساده و قابل‌فهم باشد ولی اکثر مردم بعد از خواندن قوانین چنین نظری ندارند و به عقیده آن‌ها متن قانون به‌سادگی قابل‌درک نیست.


وظیفه یک مشاور حقوقی این است که با مردم به زبانی ساده صحبت کند. مشاور حقوقی چه با مردم تحصیل‌کرده، اداره‌ها یا سازمان‌ها و یا سایر افراد صحبت کند با ساده کردن متن قانون می‌تواند مفهوم مورد نظر قانون‌گذار را منتقل کند زیرا متن قانون پیچیده و تخصصی نوشته‌شده است و همه نمی‌توانند آن را درک کنند.


مشاوره حقوقی در سازمان
امروزه شرکت و سازمان‌ها مشاور حقوقی دارند و این وظیفه به عهده فردی است که بتواند مسائل حقوقی را با درایت و معلومات حقوقی خود حل کند. بهتر است مشاور حقوقی برای مشکلاتی که ممکن است در اداره‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها به وجود بیاید آماده باشد. اگرچه ممکن است بخشی از مشکلات مرتبط با شرکت‌ها قابل پیش‌بینی باشد مثل مشکلات حقوقی که در زمینه کارگران یا مالیات با آن روبه‌رو می‌شود ولی همه موارد حقوقی را نمی‌توان از قبل پیش‌بینی کرد و تبحر و خلاقیت مشاور حقوقی و تسلط او بر قوانین نیز اهمیت ویژه دارد.


فردی که مشاوره حقوقی به سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌دهد با استفاده از قوانین گوناگون، آیین‌نامه‌ها و سایر معلومات خود می‌توان استراتژی‌هایی برای برون‌رفت از مشکلات حقوقی شرکت پیشنهاد دهد. آماده کردن متن قراردادها و اطلاعات صحیح یافتن از مزایده و مناقصه‌ها بخشی از فعالیت‌های مشاور حقوقی در سازمان است.

 

مشاور حقوقی,خدمات مشاوره حقوقی,مشاوره حقوقی

 
مهارت‌های لازم برای مشاوره حقوقی
مشاوره حقوقی به‌صورت حضوری نیاز به برخی مهارت‌ها از جمله توان اقناع مخاطب، راهنمایی صحیح و کاربردی، ساده‌سازی متن قانون و تصمیم‌گیری صحیح در شرایط بحرانی دارد. مشاوره حقوقی آنلاین به مهارت‌های بیشتری نیاز دارد زیرا دو طرف همدیگر را نمی‌بینند و مشاور باید بدون آنکه از زبان بدن و جلب اعتماد (با روش‌هایی مانند نگاه مستقیم که در ملاقات حضوری امکان‌پذیر است) استفاده کند بتوانند منظور خود را به مخاطب برساند و او را در تصمیم‌گیری صحیح راهنمایی کند و نگذارد وارد بیراهه شود.


مشاور حقوقی باید مجرب و حاذق باشد و بر مجموعه قوانین و آیین‌نامه‌ها تسلط داشته باشد، برای مشاوره حقوقی آنلاین لازم است درصورتی‌که مطلب و موردی فورس بود و پرونده در دادگاه قرار داشت بتواند به سرعت تصمیمی صحیح بگیرد و مشاوره کاربردی و دقیقی ارائه دهد. مشاور حقوقی باید سخنور خوب و توانایی باشد و بتواند اعتماد دیگران را جلب کند تا در راهنمایی آن‌ها موفق عمل کند. صداقت در سخن و داشتن تعهد و همچنین امانت‌داری در حفظ اسناد و مدارک و اطلاعات هر فرد و شرکت نیز از دیگر وظایف و ویژگی‌های مشاور حقوقی است. اگر مشاوری این ویژگی را نداشته باشد مردم با او ارتباط نگرفته و نمی‌تواند در مشاوره حقوقی دادن به مردم موفق عمل کند.


روشن کردن موضوع دعوا برای افراد
به طور کلی برای مشاوره حقوقی دادن به مردم باید به نیازهای آن‌ها توجه کرد. اگر موضوعی به نظر مشاور اهمیت ویژه دارد ولی فردی به آن اهمیت نمی‌دهد نیز لازم است ضرورت موضوع برای فرد روشن شود. گفتگو و استفاده از فن سخنوری در اینجا بسیار کاربرد دارد. مردم از فضای دادگاه و مراجع قضایی دور هستند و نمی‌دانند دقیقاً چه چیزی می‌خواهند ولی وقتی در یک پرونده یا دعوا قرار می‌گیرند این مشاور حقوقی است که می‌تواند به آن‌ها کمک کرده و بگوید دقیقاً چه کاری لازم و ضروری است.


تحلیل شرایط و انتقال آن به افراد
بخشی از فرآیند مشاوره حقوقی آنلاین یا حضوری این است که مشاور با تجزیه‌وتحلیل شرایط بتواند تصویری روشن از وضعیت موجود و اتفاقی که باید بیفتد داشته باشد و این موضوع را به روشنی و با زبانی ساده برای موکل یا مراجعه‌کننده خود نیز روشن کند. توان تجزیه‌وتحلیل مناسب برای مشاوره دادن به مردم مهارتی انکار نشدنی و لازم است.


در مجموع می‌توان اینگونه نتیجه‌گیری کرد که مشاور حقوقی می‌تواند با زبان و ادبیاتی ساده و با استفاده از برخی از مهارت‌ها مانند فن بیان به دیگرا ن مشاوره حقوقی دهد. مردم از زبان پیچیده قانون درکی ندارند و برای آنکه آن‌ها با قانون و روال قانونی آشنا شوند و تصمیم‌هایی درست اتخاد کنند لازم است که مشاور حقوقی آن‌ها اقتاع کند که این نیز به فن سخنوری او باز می‌گردد. برای مشاوره حقوقی صحیح به مردم باید با زبان آن‌ها مفاهیم پیچیده را بیان کرد و اعتماد دیگران را جلب کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------