5 روش معجزه‌آسا برای تمیزکردن کمدتمیزکردن کمد دیواری,مرتب کردن کمد دیواری

مرتب کردن کمد دیواری

 

یکی از نگرانی‌ها برای مردان و زنان خانه‌دار در زندگی شهری امروزی کمبود فضا  در خانه است. کمدها یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در انتخاب خانه هستند. کمدها شما را از شلوغی و شلختگی در خانه‌های کوچک امروزی نجات می‌دهند. اما از طرفی هم‌ اندازه‌ی کمد‌ها نسبت به نیاز ما بسیار کوچک است. پس ضرورت دارد از فضای کوچک خود بیشترین استفاده ممکن را ببریم.

 

ما در چیدمان و تمیزکردن کمد اشتباهاتی را مرتکب می‌شویم که باعث می‌شود نتوانیم از تمام ظرفیت‌های کمد استفاده کنیم. کمد نیز بخشی از خانه‌ی ما هستند و اگر مرتب باشد در مثل تمیز کردن آشپزخانه یا مرتب کردن اتاق‌خواب یا تمیزکردن خانه به ما حس خوب می‌دهد. پس تمیزکردن کمد بسیار اهمیت دارد. هرچه کمد تمیزتر باشد ما فضای بیشتری داریم.

 

از شر لباس‌ها و وسایلی که استفاده نمی‌کنید، راحت شوید

یکی از معضلات این است که دل کندن از وسایل بلااستفاده سخت است. اگر می‌خواهید فضای کافی در کمد داشته باشید همین‌الان وسایلی که استفاده نمی‌کنید را از کمد بیرون بریزید. برای این کار ابتدا از لباس‌ها شروع کنید و پس‌ازآن سراغ کفش‌ها بروید و در انتها وسایل احتمالی را بیرون بریزید.

 

این کار ازنظر روانی نیز به شما کمک می‌کند و روحیه شمارا خوب می‌کند. حس دور ریختن کهنگی‌ها همیشه خوشایند است.

 

از هنگر استفاده کنید

هنگرها می‌توانند شما نجات دهند. با استفاده از هنگر لباس‌های خود را آویز کنید. این روش بهترین روش برای استفاده بهینه از فضا است. اگر فضای کافی ندارید و حجم لباس‌ها زیاد است 1 یا 2 هنگر را به یکدیگر آویز کنید. با این کار می‌توانید فضای بیشتری به دست بیاورید.

اقدام دیگری که می‌توانید انجام دهید آویز کردن شلوار از هنگر است. البته این اقدام مستلزم کیفیت بالای هنگر است.

 

لباس‌هایی که فصل‌ آن‌ها گذشته

 

تمیزکردن کمد دیواری,مرتب کردن کمد دیواری

چیدمان و تمیزکردن کمد, تمیزکردن کمد

 

برای آزاد شدن فضا، لباس و کفش‌هایی که فصل استفاده از آن‌ها گذشته است را در صورت امکان از کمد خارج کنید و اگر امکان این کار را ندارید این لباس‌ها را در دورترین و کورترین نقطه‌ها بگذارید.

 

راه دیگر استفاده از وکیوم بگ است

وکیوم بگ کیسه‌هایی هستند که می‌توان با جاروبرقی هوای آن را خالی کرد. ای روش برای کاپشن‌ها بسیار کاربردی است. این روش برای کالای خواب مثل پتو و تشک‌های تک‌نفره نیز بسیار مناسب است و کمترین حجم را اشغال می‌کنند. درصورتی‌که بیشترین حجم را کالای خواب خانه اشغال می‌کند. قبل از جمع‌کردن لباس‌های فصل قبل حتماً آن‌ها را بشویید و یا به خشکشویی دهید و سپس وکیوم کنید تا پو نگیرند و برای سال بعد تمیز باشند.

 

باکس‌ها و جعبه‌ها

باکس‌ها و جعبه‌ها در کمد شما می‌توانند شمشیر 2 لبه باشند. آن‌ها می‌توانند شما را نجات دهند و البته می‌توانند شما را آزار دهند. تلاش کنید حجم کارتون‌ها را در هم ادغام کنید. در اصطلاح به این کار 1 کاسه کردن می‌گویند. پس از ادغام آن‌ها را درصورتی‌که محتویاتشان شکستنی نیست به‌صورت افقی آن‌ها را روی‌هم بگذارید تا حجم کمتری اشغال کنند.

 

همچنین از روی‌هم قرار دادن جعبه‌ها روی‌هم، می‌توانید کمد را طبقه‌بندی کنید. برای این کار نیز می‌توانی کلمه‌ی cardboard را جستجو کنید و در خانه خودآموز خودتان یاد بگیرید. این روش را برای جاکفشی نیز می‌توانید اجرا کنید. 

 

سازمان‌دهی

تلاش کنید کمدتان دارای سازمان باشد. وسایل مرتب را در یک قسمت‌های جدا بگذارید. برای این کار می‌توانید از سطل‌ و کارتن استفاده کنید. عمق کمد را نیز بر اساس نیاز روزانه اولویت‌بندی کنید. مثلاً وسایلی را که هرروز به سراغ آن‌ها می‌روید را به‌اصطلاح دم دست بگذارید. این کار باعث می‌شود کمد شما شلوغ نباشد و راحت‌تر وسایلتان را بیابید. حتماً تابه‌حال برایتان پیش‌آمده که برای پیدا کردن چیزی مجبور شوید دنیایی از وسایل را خالی کنید و پس از پیدا کردن، حال با کوهی از وسایل روبرو شوید. پس اولویت‌بندی عمق را نیز در نظر بگیرید.

 

اگرچند کمد دارید نیز سعی کنید وسایلی که در آن‌ها  می‌گذارید ازنظر حجم، کاربرد و دفعات استفاده قرابت داشته باشند. این شیوه برای وسایل آشپزخانه به‌طور ویژه پیشنهاد می‌شود. یکی دیگر از کارهایی که در سازمان‌دهی باید انجام دهید استفاده از فضای دیواره‌ی کمدها است که می‌توانید با قفسه زدن و گیره زدن فضای زیادی به دست بیارید.

 

توجه کنید که فضای دیوارها در صورت نصب جالباسی برای آویز کردن کراوات، کمربند، شال و روسری بسیار کاربردی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------