افزایش دما و کاهش بارش ها پیامدهای فراوانی دارد اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,هواشناسی
رییس سازمان هواشناسی کشور گفت: افزایش دما و کاهش بارش ها که بر اساس گزارش های سازمان هواشناسی احصا شده، پیامدهای فراوانی در حوزه های مختلف در کشور داشته است. 

به گزارش ایرنا، داود پرهیزکار روز دوشنبه در مراسم افتتاح پروژه های هواشناسی البرز در محل اداره کل هواشناسی استان، با اشاره به تاریخچه سازمان، افزود: اکنون سازمان هواشناسی از حمل و نقل، کشاورزی، تامین مواد غذایی، تامین منابع آب، محیط زیست، نظامی، معماری و شهرسازی، بهداشت، مدیریت شهری و امور مردم فعالیت دارد.

 

وی ادامه داد: سازمان هواشناسی ایران عضوی از سازمان هواشناسی جهانی است و از 15 چالش مطرح در جامعه جهانی اولین عامل گرمایش جهانی محسوب می شود.

 

این مسئول افزود: هدف گذاری سازمان هواشناسی حفظ جان و مال مردم است که با هشدار بموقع جامعه را از حوادث و عواقب آن آگاه کنیم.

 

وی اضافه کرد: اطلاع رسانی صحیح می تواند مدیریت ریسک را همراه داشته باشد و حوادث جانی و مالی را کاهش جدی بدهد.

 

رییس سازمان هواشناسی کشور گفت: توسعه هواشناسی کاربردی، یک رویکرد جدید در سازمان هواشناسی است که این امر در حوزه کشاورزی اجرایی شد.

 

وی افزود: هواشناسی توانسته هزار میلیارد تومان از مجموع 12 هزار میلیارد تومان خسارت ناشی از سیل، بکاهد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------