سرویس های مدارس بیش از ظرفیت متوقف می شوند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: سرویس مدارس نباید بیش از ظرفیت قانونی و مجاز خودرو که در کارت آن قید شده اقدام به سوارکردن دانش آموزان کنند، در این صورت پلیس برای بار اول جریمه و در صورت تکرار از ادامه فعالیت آنان جلوگیری می کند.

سرهنگ نادر رحمانی روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: گر چه صلاحیت رانندگان سرویس مدارس پس از تایید نهایی از سوی کارگروه مشترک اولیا، آموزش و پرورش، شهرداری، تاکسیرانی و پلیس انتخاب می شوند اما از آنان نیز می خواهیم با احترام به قانون با اولویت دادن سلامت دانش آموزان، فعالیت کنند و از هرگونه اضافه سوار کردن مسافر بیش از حد ظرفیت خودرو خودداری کنند.

 

وی خاطر نشان کرد: در این ارتباط از خانواده ها می خواهیم برای انتخاب سرویس مدارس با هماهنگی مدرسه و به موقع اقدام کنند و این کار را به روزهای آخر نگذارند تا مجبور نشوند دانش آموزان خود را به دست افراد نا صالح بسپارند.

سرهنگ رحمانی اظهار داشت: از رانندگان سرویس های مدارس که عهده دار مسئولیت حمل و نقل دانش آموزان هستند نیز می خواهیم با احترام به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت مقررات ترافیکی در رفت و آمدها نهایت دقت را برای حفظ سلامت مسافران خود داشته باشند.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور تصریح کرد: رانندگان نباید در هیچ شرایطی برای درآمد بیشتر اقدام به عقد قرارداد بیش از ظرفیت خودروی خود داشته باشند.

وی خطاب به اولیا دانش آموزان نیز گفت: از خانواده ها می خواهیم هرگونه تخلف رانندگان سرویس های مدارس را به انجمن اولیا و مربیان مدرسه یا مراکز پلیس گزارش دهند تا با آنان برخورد قانونی صورت پذیرد.

وی همچنین درباره موتورسواران نیز که در این ایام اقدام به جابجایی دانش آموزان می کنند، افزود: راکبان موتور سیکلت نباید طبق قانون بیش از یک نفر را بر موتور خود سوار کنند و باید قبل از حرکت هر دو نفر از کلاه ایمنی استفاده کنند بنابراین در صورت استفاده نکردن از کلاه ایمنی و مشاهده سوار کردن بیش از یک نفر، پلیس با موتورسواران خاطی برخورد قانونی می کند.

 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور با بیان اینکه ماموران راهنمایی و رانندگی برای کنترل و مدیریت ترافیکی مهر در آمادگی کامل به سر می برد، گفت: از اولیا دانش آموزانی که شخصا اقدام به جابجایی فرزندان خود به مدارس می کنند می خواهیم به منظور کاهش حجم ترافیک از پارک کردن خودروی خود در جلوی مدرسه جدا خودداری کنند و عموما سعی کنند از وسیله نقلیه عمومی استفاده کنند.

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------