ورود سامانه بارشی جدید به کشور اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, ورود سامانه بارشی
مدیرکل پایش سازمان هواشناسی گفت: از امروز شنبه سامانه بارشی جدید از غرب و شمال غرب وارد کشور می شود که موجب بارش شدید باران در نیمه شمالی کشور خواهد شد. 

مسعود حقیقت روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این سامانه ابتدا شمال غرب ، غرب و به تدریج غرب سواحل خزر ، دامنه های زاگرس ، ارتفاعات دامنه های البرز و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب شرق فارس ، غرب و جنوب کرمان و شمال هرمزگان را در بر می گیرد که رگبار و رعد و برق و وزش باد را به دنبال دارد.

 

وی اظهار داشت: امروز بارش در نیمه شمالی استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی ، رشت و اردبیل شدت بیشتری دارد و فردا این سامانه در برخی از نقاط شمال غرب ، سواحل خزر، ارتفاعات البرز و بعدازظهر فردا در ارتفاعات و دامنه های زاگرس ، مرکز کشور ، بخش هایی از فارس ، شمال هرمزگان و جنوب کرمان بارش پراکنده گاهی رعد و برق را به دنبال خواهد داشت.

حقیقت ادامه داد: دوشنبه سواحل شمال، شمال شرق، ارتفاعات و دامنه های البرز، کرمان ، شرق فارس و شمال هرمزگان انتظار رگبار و رعد و برق داریم.

 

وی گفت: کلزا کاران در مناطق معتدل و سردسیر کشور نسبت به کاشت کلزا سریعتر اقدام کنند.

 

حقیقت افزود: طی دیروز بعدازظهر و دیشب درخوی ، دیلمان ، بندر گز، رشت، فورگ داراب در استان فارس، سرعین، لار، فسا، قیر و کارزین در استان فارس بارش باران داشتیم.

 

*** وضعیت هوای تهران / گرمترین و خنک ترین نقاط کشور

مدیر کل پایش سازمان هواشناسی افزود: در تهران هم در طی امروز و فردا در ساعات بعدازظهر توقع بارش پراکنده داریم و کمینه هوای امروز صبح پایتخت 19 درجه بود ، بیشینه دمای دیروز تهران 27 درجه بود که امروز به 29 درجه می رسد.

 

حقیقت گفت: دیروز شوش و بندر ماهشهر با 46 درجه سانتی گراد گرمترین و امروز صبح بهار در استان همدان ، ورزقان ، شهرکرد، لاله زار در استان کرمان، فاروج در خراسان شمالی ، تکاب و سربیشه در استان خراسان جنوبی با 6 درجه خنک ترین مقاط کشور بودند.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------