آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,ابراهیم رئیسی

رئیسی: وظیفه دیوان محاسبات اعتمادآفرینی در جامعه و انضباط مالی است

سیدابراهیم رئیسی، رییس قوه قضاییه در دیدار رییس، دادستان و کلیه مقامات دیوان محاسبات تاکید کرد: در قانون اساسی نقش بسیار مهم…


حقوق سربازی باید حداقل یک میلیون تومان شود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,عبدالرضا مصری
عبدالرضا مصری عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس با بیان اینکه در لایحه بودجه امسال دولت نه بودجه‌ای برای افزایش حقوق سربازی اختصاص نداده بلکه از بودجه دفاعی و امنیتی کشور نیز کاسته است، گفت: معتقدم حقوق سربازی حداقل یک میلیون تومان باشد.

 به گزارش اعتمادآنلاین، عبدالرضا مصری با اشاره به اظهارات سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح در خصوص افزایش حقوق سربازی، گفت: وقتی از سویی شرایط را برای فروش خدمت سربازی مهیا می‎‌شود باید از طرف مقابل نیز حداقل‌ها برای کسی که دو سال از عمر خدمت برای خدمت سربازی صرف می‌‎کند، فراهم باشد.

 

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت حقوق وزارت کار حداقل ماهانه یک میلیون تومان حق سربازی است که پذیرفته دو سال برای کشور خود خدمت کند، گفت: باید به همین ترتیب که افرادی که خدمت سربازی خود را می‌خرند، پول دریافت می‎شود؛ شرایط پرداخت حقوق سربازی نیز بهبود یابد.

 

دولت‌ها هیچ‌گاه توجهی به حقوق سربازی در بودجه نداشته‌اند

وی با انتقاد از اینکه دولت‌ها هیچگاه در لوایح بودجه توجهی به وضعیت رفاهی سربازان نداشته‌اند، گفت: در لایحه بودجه امسال حتی از اعتبارات امنیتی و دفاعی کشور نیز کاسته شده و دیگر نباید انتظاری برای ارتقای حقوق سربازان داشت.

 

مصری با بیان اینکه گویا در بودجه امسال، دولت فقط به فکر حفظ و اداره خود دولت است و نه کشور، تصریح کرد: تأمین منابع حقوق سربازی از محل فروش خدمت به سایرین یکی از راهکارها و منابع برای پرداخت حقوق سربازی است که می‌‎توان منابع دیگری نیز برای این مهم پیش بینی کرد.

 

عضو کمیسیون تلفیق بودجه 98 مجلس با یادآوری اینکه روا نیست سربازی که شبانه روزی در اختیار یکان و قسمت خود است چنین حقوقی دریافت کند، افزود: این دید باید نسبت به سرباز که دوره‌ای اجباری را بگذارند، تغییر کند تا حداقل‌ها برای یک سرباز تأمین شود تا این او از آسیب‌های احتمالی به دور باشد.

 

اخیراً سردار کمالی رئیس اداره سرمایه انسانی ستادکل نیروهای مسلح در صفحه شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: زمان ارائه قانون بودجه سالانه و بررسی آن در مجلس بهترین فرصت برای دولت و مجلس است که برای اصلاح حقوق این بشر مظلوم و حساس فکری بکنند. حال آنکه قانون بودجه سال نود و هشت در کمیسیون تلفیق بودجه در دست بررسی است انتظار می‌رود فکری برای حقوق و و مزایای سربازان عزیز کشور بکنند. بعد از تصویب قانون عملاً هیچ کاری امکان پذیر نمی‌باشد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------