آخرین اخبار جامعه


اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,جمعیت

رشد ۶۰ میلیونی جمعیت در ۶۰ سال

بررسی آمارهای قدیمی از این حکایت دارد که از سال ١٣٣٥ تا ١٣٩٥ بیش از ٦٠ میلیون نفر به جمعیت کشور اضافه شده، بعد خانوارها…


تصویب یک فوریت تعیین نرخ عوارض طرح ترافیک تهران برای سال 98 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, نرخ عوارض طرح ترافیک
یک فوریت تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده‌های مرکزی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ به تصویب اعضای شورای شهر رسید. 

به گزارش ایسنا، بررسی یک فوریت تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده‌های مرکزی شهر تهران در سال ۱۳۹۸ امروز روی میز بررسی اعضای شورای شهر قرار گرفت و به گفته معاون ترافیک شهردار تهران، در این لایحه تغییر خاصی اعمال نشده است و تنها افزایش ۲۰ درصدی نرخ پیشنهاد شده است.

 

در جلسه امروز محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل و نقل در انتقاد به یک فوریت لایحه شهرداری گفت: در مصوبه ۱۳۹۷ اذعان شده است که شهرداری مکلف است هر سه ماه یکبار گزارش عملکرد بدهد که تاکنون نداده است.

 

وی با بیان این‌که چند روز پیش نامه‌ای به رئیس شورا نوشتیم که قبل از آغاز بررسی مصوبه جدید معاونت حمل و نقل را مکلف کند که گزارشی از عملکردش بدهد، ادامه داد: در حال حاضر زیرساخت‌ها آماده نیست و می‌بینیم با وجود آنکه در مصوبه سال ۱۳۹۷ پیش‌بینی شده است که درآمد شهرداری از این محل ۴۷۰ میلیارد تومان باشد، اما طبق اعلام کتبی شهردار تنها ۶۰ میلیارد تومان به حساب خزانه واریز شده است و حالا که به تعهدات قبلی عمل نکردند چه ضرورتی دارد که در تعیین نرخ عجله کنیم.

 

رئیس کمیسیون حمل و نقل خطاب به معاون شهردار گفت: شما که جدید نیامدید سال دومی است که لایحه می‌آورید و چرا زودتر نیاوردید و می‌گذارید دقیقه ۹۰؟

 

هاشمی در واکنش به این تذکر علیخانی گفت: ۳۰ دی‌ماه لایحه را به شورا فرستادند، اما درگیر تدوین برنامه سوم توسعه بودیم.

 

به گزارش ایسنا، رسولی در موافقت با این لایحه گفت: بخش اصلی منابع پایدار شهرداری از محل عوارض است و هشت روز دیگر تا پایان بهمن‌ماه فرصت داریم تا عوارض را تعیین کنیم.

 

وی با بیان این‌که مخالفت‌های علیخانی ایرادات محتوایی است، اظهار کرد: این‌که گزارش سه ماهه را دادند یا ندادند سبب نمی‌شود که برای اصل سال ۱۳۹۸ تصمیم نگیریم، چرا که اقتصاد شهری در سال آینده وضعیت نامناسبی دارد و نباید تعلل کنیم.

 

رسولی افزود: علاوه بر ابعاد مالی این لایحه ابعاد اجتماعی و ترافیکی نیز دارد و اگر اعضای شورا موافقت کنند یک فوریت این لایحه تصویب شود تا در جلسات کمیسیون آن را بررسی کنیم.

 

به گزارش ایسنا، هاشمی افزود: با توجه به این‌که عوارض سال آینده باید تا ۱۵ بهمن‌ماه به فرمانداری اعلام شود، لذا در جلسه امروز هر طرح و لایحه‌ای که در مورد عوارض باشد مطرح می‌شود تا امروز و فردا در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شده و مجدداً سه‌شنبه این عوارض‌ها برای بررسی نهایی در دستور کار شورا قرار می‌گیرند و منتظر نامه ارسالی من به کمیسیون‌ها نباشید، چرا که تمامی عوارض‌هایی که امروز یک فوریت آنها تصویب شده به معنی ارسال نامه تلقی شود.

 

به گزارش ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در ادامه با ۱۰ رأی موافق به یک فوریت تعیین نرخ عوارض تردد در محدوده مرکزی شهر (طرح ترافیک) رأی مثبت دادند.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------