فرماندار تهران: اخذ عوارض از محدوده زوج و فرد غیرقانونی است اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی , فرماندار تهران
فرماندار تهران گفت: دریافت «عوارض» برای طرح زوج و فرد توسط شهرداری پایتخت غیرقانونی است اما اگر رانندگان به شکل غیرمجاز وارد محدوده شوند «جریمه» کردن آنان مثل گذشته قانونی محسوب می شود. 

عیسی فرهادی روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: خودروها باید مثل سابق با پلاک های مرتبط با روزهای اعلام شده برای طرح زوج و فرد در سطح خیابان ها حضور یابند در غیر این صورت مشمول جریمه می شوند و نه عوارض.

 

غلامحسین آرام معاون عمرانی فرماندار تهران نیز در پاسخ به ایرنا مبنی بر اینکه امروز شهردار تهران اعلام کرد مصوبه اخذ عوارض برای طرح زوج و فرد توسط فرمانداری لغو نشده است تصریح کرد: ما اخذ عوارض در محدوده زوج و فرد را تایید نکرده ایم.

 

وی ادامه داد: در مصوبه سال گذشته ضریب نیم را حذف کردیم و اخذ عوارض تنها برای محدوده طرح ترافیک در نظر گرفته شده و تردد در محدوده زوج و فرد مثل سال های گذشته است.

معاون فرمانداری تهران همچنین درباره پیشنهادهای مربوط به حذف طرح زوج و فرد و تبدیل آن به حلقه دوم طرح ترافیک نیز گفت: در این زمینه هنوز مصوبه ای به فرمانداری نرسیده است.

 

به گزارش ایرنا، شهردار پایتخت صبح امروز در جمع خبرنگاران اعلام کرد که دریافت عوارض از محدوده زوج و فرد قانونی است چون این طرح به تصویب شورای اسلامی شهر تهران رسیده و فرمانداری هم با آن اعلام مخالفت نکرده است.

 

معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران نیز روز گذشته اعلام کرد که قرار است هفته جاری شورای ترافیک پایتخت درباره جایگزینی طرح زوج و فرد به حلقه دوم طرح ترافیک تصمیم بگیرد.

 

به گزارش ایرنا حتی در صورت تایید این طرح در شورای ترافیک، آن را شورای اسلامی شهر تهران باید تایید کند و به تایید فرمانداری نیز برسد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------