اتحاد همگانی برای جریمه پرمصرف‌ها اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,برق
مصرف بی رویه انرژی الکتریکی هزینه‌های کمرشکنی را بر کشور تحمیل می‌کند، به همین دلیل عزم دولتی‌ها بر جریمه مشترکان پر مصرف جزم شده است تا از این طریق علاوه بر کاهش هزینه‌ها در درازمدت بتوان در شرایط کنونی نیز مصرف برق را مدیریت کرد. 

به گزارش ایسنا، چندین سال است که موضوع اهمیت اقتصاد برق از سوی وزارت نیرو مطرح شده، اما در دولت دوازدهم و با سیاست‌های مدیریت مصرف وزیر نیرو وقت این مساله به صورت کارشناسی‌تر مورد بررسی قرار گرفته است. تا جایی که طرح جریمه مشترکان پرمصرف برق در هیأت دولت مطرح و اکنون در صف انتظار برای تصویب قرار دارد و بر اساس گفته‌های رضا اردکانیان وزیر نیرو نهایتاً تا پایان سال شاهد اجرایی شدن این طرح خواهیم بود.

 

نکته مهم در این میان توجه ویژه دولتی‌ها بر جریمه مشترکان پر مصرف است تا جایی که به تازگی نیز علی لاریجانی - رئیس مجلس - تاکید کرده است که الگوی مصرف باید مورد توجه وزارت نیرو قرار گرفته و کسانی که الگوی مصرف را رعایت می‌کنند مورد حمایت قرار بگیرند و مشترکان پرمصرف مشمول پرداخت رقم واقعی تولید برق شوند.

 

وی با بیان اینکه مدیریت هزینه‌های سربار در بخش‌های مختلف زمینه و بستری را برای توسعه فعالیت‌های اشتغالزا در کشور گسترده‌تر می‌کند، اظهار کرد: به منظور جبران کمبودهای کشور برنامه‌ریزی شده در صورتی که با مدیریت مصرف صحیح نیازی به این حجم سرمایه‌گذاری نبود و گسیل این منابع مالی می‌توانست در حوزه اشتغال اثربخشی بالا داشته باشد.

 

به گفته وی راهبری امور به گونه‌ای که هزینه‌های سربار حذف و مصرف بهینه در کشور حاکم شود می‌تواند بسترساز خدمات بهتر به مردم باشد.

 

این صحبت‌ها در شرایطی است که سیاست وزارت نیرو نیز بر همین اساس حاکم شده و به نظر می‌رسد که این بار برنامه‌های وزارت نیرو در حوزه اقتصاد و مدیریت برق جدی تر از گذشته عملیاتی شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------