ذخیره 134 میلیون مترمکعبی سد زاینده‌رود اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,سد زاینده‌رود
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به اینکه نزدیک به 10 درصد سد زاینده رود آب دارد، گفت: برای ادامه توزیع آب در نیمه دوم فروردین 98 و تعیین زمان دقیق آن، متناسب با شرایط دما و میزان بارش های احتمالی در زمان خود تصمیم گیری خواهیم کرد. 

حسن ساسانی در گفت‌وگو با  ایسنا، در خصوص آخرین وضعیت سد زاینده رود بعد از اتمام نوبت اول تحویل آب برای کشت کشاورزان اصفهان، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک 10 درصد سد زاینده رود آب دارد و حجم مخزن سد 134 میلیون مترمکعب است، همچنین خروجی آب از سد زاینده رود 11 مترمکعب بر ثانیه و ورودی آب به آن 35 مترمکعب بر ثانیه است.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون میزان بارش ها در ایستگاه چلگرد 1221 میلمتر است، افزود: به دلیل سرمای زیاد در بالادست هنوز روان آب زیادی به سمت سد زاینده رود جاری نشده، اما به محض گرم شدن هوا در کوهرنگ و ذوب شدن برف ها، روان آب بیشتری به سد زاینده رود خواهد رسید.

 

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان در خصوص تحویل آب بیست روزه به کشاورزان شرق و غرب اصفهان، اظهار کرد: در این دوره به میزان مورد نیاز برای کشت غله، آب به شبکه های آبیاری کشاورزان غرب و شرق تخصیص داده شد و کشاورزان رضایت داشتند، همچنین برای ادامه توزیع آب در نیمه دوم فروردین ماه 98 و تعیین زمان دقیق آن، متناسب با شرایط دما و میزان بارش های احتمالی در زمان خود تصمیم گیری خواهیم کرد.

 

وی درباره نگرانی مردم استان برای تامین آب شرب اصفهان بزرگ در بهار و تابستان 98، گفت: وزارت نیرو براساس میزان بارش های صورت گرفته در کوهرنگ در این دوره تصمیم به تحویل آب به کشاورزان و بازگشایی زاینده رود برای مدت بیست روز گرفت و با توجه بارش های موجود که نسبت به متوسط درازمدت حدود 35 درصد افزایش داشته و همچنین با پیش بینی سازمان هواشناسی بارش های پیش رو نرمال و فراتر از نرمال خواهد بود و امیدواریم برای تامین آب شرب اصفهان در سال آینده مشکلی نداشته باشیم.

 

ساسانی در خصوص وعده وزارت نیرو در برخورد با برداشت های غیرمجاز، گفت: ما کماکان معتقد به برخورد با برداشت های غیرمجاز از زاینده رود هستیم، البته در این دوره به دلیل اینکه در بالادست باغات کمترین نیاز آبی را داشتند، شاهد برداشت های غیرمجاز نبودیم.

 

وی تاکید کرد: شرکت آب منطقه اصفهان طبق روال سال آبی گذشته برای توزیع آب بعد از بهار به دلیل نیاز آبی باغات و مزارع نسبت به استقرار نیروهای لازم برای جلوگیری از برداشت های غیرمجاز اقدام خواهد کرد. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------