بهانه اين بار؛ «سكوت محسن هاشمي» اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,محسن هاشمی

 

موج تخریب‌ها علیه پسر بزرگ آیت‌ا... هاشمی‌رفسنجانی دوباره شروع شد. مدتی بود که دلواپسان و رسانه‌های همسوی آنها از تخریب این خانواده دست برداشته بودند اما گویی سوژه و مطلب جدیدی برای ‌انحراف افکارعمومی نسبت به عملکردشان در نظام ندارند و هر زمانی فرصتی پیدا می‌کنند به دنبال تخریب این خانواده می‌روند. از همان ابتدا که محسن هاشمی در راس لیست شورای شهر تهران قرار گرفت و مشخص شد که او قرار است رئیس شورای شهر پایتخت شود، هجمه‌ها علیه او شدید شد.

 

رسانه‌های مخالف این خانواده هر روز درصدد هستند تا این «هاشمی‌هراسی» را در میان مردم و افکار عمومی ادامه دهند چرا که برنامه‌ای به جهت بهبود وضعیت کشور ندارند و نمی‌توانند شاهد این موضوع باشند که اصلاح‌طلبان و خانواده هاشمی برای این کشور می‌توانند اقدامی انجام دهند. به همین جهت دائما در حال تخریب آنها هستند. دلواپسان از هر حربه‌ای علیه محسن هاشمی استفاده می‌کنند این بار پا روی موضوعات حساسی گذاشتند و اینگونه القا می‌کنند که او در مقابل مقام معظم رهبری ایستاده است، اما این موضوع در حالی است که محسن هاشمی همیشه در تمام سخنانش ابراز کرده که دیدگاه مقام معظم رهبری را در دستور کار خود قرار داده است.

 

یکی از این موضوعات را می‌توان به نامه او در مهر ماه سال جاری اشاره کرد. محسن هاشمی در نامه‌ای تمام چالش‌های شهر تهران را مطرح کرده و از مقام معظم رهبری درخواست کرد که اگر می‌توانند کمک کنند، چرا که تهران پایتخت کشور است. او در توصیف نامه گفته بود: «تمام مشکلات در این نامه مطرح شده است و اگر به آن پرداخته نشود، از پس کار برنمی‌آییم؛ در نتیجه به نظر من دخالت ایشان را می‌طلبد و ما به آن امیدواریم». محتوای این نامه تنها نشان دهنده آن است که محسن هاشمی از توصیه‌ها و رهنمودهای مقام معظم رهبری برای هدایت پایتخت درخواست کمک داشته است اما در همان زمان هم برخی از رسانه‌ها اینگونه مدعی شدند که او از مقام معظم رهبری درخواست 2 میلیارد کمک نقدی داشته است.

 

در روز درختکاری، شورای شهر تهران «ساخت‌وساز در 62 باغ تهران» را تصویب کرد. این موضوع با واکنش‌های بسیاری همراه شد که چرا شورای شهر در چنین روزی دست به این اقدام زده است. در این میان رسانه‌های همسوی دلواپسان تیتری با مضمون «سکوت هاشمی درباره مصوبه خلاف تذکر رهبری» منتشر کردند تا این گونه القا کنند که محسن هاشمی خلاف فرمایشات رهبری عمل می‌کند. در این باره باید متذکر شد که این مصوبه از یک سال پیش در دستور کار شورای شهر بوده است.

 

رسانه مذکور اینگونه نوشت که محسن هاشمی رفسنجانی در حاشیه برگزاری صدوسی‌ویکمین جلسه شورای شهر تهران در پاسخ به سوال خبرنگار این رسانه مبنی بر اینکه چرا دقیقا در روزی که مقام معظم رهبری نسبت به آسیب زدن به درختان در برخی مراکز پردرخت با انگیزه احداث ساختمان تذکر دادند و بر این نکته تأکید داشتند که «دستگاه‌های مسئول باید جداً در مقابل این‌گونه کارها بایستند و اجازه انجام آن را ندهند»، شورای شهر تهران ساخت 62 «برج‌باغ»را به‌تصویب رساند؟ سکوت و از پاسخ به این سوال امتناع کرد. لازم به ذکر است در اینجا باید بگوییم اگر محسن هاشمی هر پاسخی به خبرنگار مذکور می‌داد این رسانه نزدیک به دلواپسان حتما از سخنان او برداشت خودش را داشت. بنابراین محسن هاشمی بهترین اقدام را انجام داده است.

 

پاسخ شورایی‌ها 

سخنگوی شورای شهر درباره این مصوبه اظهار داشت: دوستانی که شورای شهر را به باغ‌کشی و درخت‌کشی و امثال آن متهم می‌کنند، چرا توجه ندارند از زمان شورای دوم که برج‌باغ در شورا مصوب شد، این شورای پنجم بود که اراده کرد و مصوبه برج‌باغ را لغو کرد تا از باغ‌های پایتخت صیانت شود؟ علی اعطا افزود: از زمان لغو مصوبه برج‌باغ در اسفند 96 تاکنون، برای ساخت کدام برج‌باغ پرونده شهرسازی در شهرداری تشکیل شده است؟ قطعا موردی پیدا نمی‌کنید، مگر اینکه در یک گوشه‌ای کسی تخلفی کرده باشد.

 

ما این رویه و این ضابطه را منتفی کردیم. اما اگر واقع بینانه نگاه کنیم خواهیم گفت، اگر همچنان این 62 پرونده معلق می‌ماند، چه بسا اصل مصوبه لغو برج‌باغ به مشکل برمی‌خورد و همه رشته‌ها پنبه می‌شد. همچنین افشین حبیب‌زاده، معاون نظارت شورای شهر تهران هم در این باره گفت: شورای شهر مجبور شده بین بد و بدتر یکی را انتخاب کند و به این مجوزها رأی مثبت بدهد.

 

 

آرمان 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------