عارف: تعیین اعتبارات لازم برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در شش ماهه اول سال ۹۸ اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,عارف
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از تعیین اعتبارات لازم برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان در شش ماهه اول سال ۹۸ خبر داد. 

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در گفت‌وگویی در ارزیابی اقدامات صورت گرفته برای حوزه آموزش کشور در عرصه تقنین در سال ۹۷، گفت: اصولا نگاه به حوزه آموزش به ویژه آموزش و پرورش در این دوره از مجلس شورای اسلامی مثبت بوده است، به این معنا که ما همواره با نگاه مثبت نمایندگان در ارتباط با مشکلات و مسائل حوزه آموزش کشور روبرو بوده‌ایم، کما اینکه در بودجه ۹۸ هم تقریبا پیشنهاداتی که دستگاه‌های اصلی داشتند یا در کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد آنها به جمع‌بندی رسیده بودیم با نگاه مثبت در صحن مجلس روبرو شده و به تصویب رسیدند.

 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته طبیعی است که محدودیت‌های منابع اجازه نمی‌دهد که آنچه نمایندگان مجلس در رابطه با حوزه آموزش در نظر دارند حتما محقق شود.

 

وی در بیان تغییراتی که باید در نظام آموزشی کشور ایجاد شود، تصریح کرد: هم‌اکنون بحث جدی که در حوزه آموزش مطرح بوده، نوسازی بافت‌های فرسوده مدارس است، کما اینکه حدود ۴۰ درصد از کلاس‌ها نیاز به نوسازی دارند، ضمن اینکه اعتبارات خوبی نیز برای تخصیص به این بخش در بودجه تعیین شده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، عارف تاکید کرد: بهبود معیشت معلمان و توجه به منزلت آنها یکی دیگر از مواردی است که پیوسته دغدغه همگان بوده است، بنابراین در همین راستا طرحی را ارائه دادیم که نیاز به مجوز قانونی داشت و باید دولت در این رابطه لایحه ارائه می‌داد که متاسفانه با تاخیر مواجه شد، اما اعتبارات خوبی برای آن دیده شد تا بتوانیم موضوع همترازی یا رتبه‌بندی معلمان را دنبال کنیم.

 

وی افزود: البته این میزان اعتبارات که در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ نیز آن را افزایش دادند، برای مدت شش ماه در نظر گرفته‌ایم و چنانچه بخواهیم اعتبارات لازم برای اجرای آن در مدت یکسال را درنظر بگیریم، باید دو برابر عددی شود که در بودجه برای آن در نظر گرفته شده است.

 

عارف بیان کرد: اگر امسال رتبه‌بندی معلمان را با جدیت دنبال کنیم و احکام در این رابطه صادر شود، مطمئن هستیم که سال ۹۸ با وضعیت خوبی برای معلمان مواجه خواهیم بود.

 

نماینده مردم تهران در مجلس دهم، یادآور شد: در مورد آموزش عالی نیز همین نگاه را داشتیم و تلاش کردیم در کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ اعتبارات لازم برای درصد رشد مراکز دانشگاهی و پژوهشی را بالا ببریم و اگر چه دستمان خیلی بسته بود، اما تا حدودی موفق شدیم، تا جایی که خوشبختانه ردیفی از حساب صندوق توسعه ملی برای تامین تجهیزات این بخش گذاشته شد، همچنین فناوری‌های پیشرفته که جزء اولویت‌های سند چشم‌انداز بود به طور جدی پیگیری کردیم تا اعتبارات قابل قبولی بدان تخصیص دهیم که بتوانیم در ۶ فناوری پیشرفته کارها را با شتاب بیشتری دنبال کنیم.

 

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در مجموع با توجه به شرایط کشور و تنگناها و محدودیت‌هایی که می‌دانیم با آنها مواجه خواهیم بود، مجلس به بهبود وضعیت آموزش به طور کلی اعم از اساتید، معلمان و مراکز پژوهشی عنایت کرد که جای دارد از همکارانمان در مجلس و کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ تشکر کنم.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------