سخنگوی کمیسیون فرهنگی: فیلترینگ در شأن مردم ایران نیست اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, فیلترینگ
یک عضو فراکسیون ولایی مجلس، فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام را راه حل مناسبی برای برخورد با مشکلات و حاشیه‌های موجود ندانست. 

حجت الاسلام احد آزادیخواه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به حجم بالای کاربران ایرانی در اینستاگرام، بیان کرد: حجم بالای فعالیت کاربران ایرانی در زمینه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی بدون شک یک فرصت مهم را در کشور رقم می‌زند از این رو مناسب است تا با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسب، مانع از تبدیل فرصت به تهدید شویم.

 

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه فیلترینگ و یا ایجاد هرگونه موانع باعث حرص و کنجکاوی بیشتر کاربران در استفاده از شبکه‌های مجازی می‌شود، گفت: مشکل و اعتراض اساسی نمایندگان در رابطه با شبکه مجازی اینستاگرام، نوع برخورد با کاربران ایرانی است، از این رو باید نمایندگان به همراه وزیر مربوطه برای یافتن راه حل مدیریت صحیح فضای مجازی و به دور از هرگونه تنش اقدام کنند.

 

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از ارائه پیشنهادی ویژه در رابطه با نحوه برخورد مناسب با شبکه‌های اجتماعی مجازی به ویژه اینستاگرام خبر داد و تصریح کرد: روز گذشته، در جلسه هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی پیشنهادی مبنی بر بازنگری دقیق بر فعالیت کاربران، نحوه مدیریت و کنترل این شبکه اجتماعی و الزام حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح شد که انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر این جلسه بازنگری تشکیل شود.

 

وی در رابطه با مدیریت صحیح شبکه‌های اجتماعی، عنوان کرد: برخی از صاحب نظران در حوزه آسیب شناسی، تنها راه مدیریت این دسته از شبکه‌ها را در انجام فیلترینگ می‌بینند، این درحالیست که انجام این نوع رفتار هیچ گاه در شأن ملت ایران نبوده و مشکل ساز خواهد بود.

 

آزادیخواه ادامه داد: مدیریت صحیح، تنها در صورت ارائه راه‌کارهای مناسب از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و شنیدن و بررسی نظرات کارشناسان قابل تحقق است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------