حکم پرونده پتروشیمی تا قبل از مرداد ماه صادر می‌شود/ استرداد متهم متواری پرونده بانک سرمایه زمان‌بر است اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,
قاضی پرونده بانک سرمایه گفت: فکر می‌کنم موضوع استرداد متهم متواری این پرونده زمان‌بر باشد و فکر نمی‌کنم این روند از یک یا دو ماه کمتر باشد. اقدامات آن را پلیس بین‌الملل انجام می‌دهد اما زمان خاصی باید صرف شود. 

به گزارش ایلنا، قاضی مسعودی مقام در جمع خبرنگاران در خصوص روند رسیدگی به پرونده فساد بانک سرمایه گفت: تاکنون هشت جلسه دادگاه برگزار شده و فکر نمی‌کنم در هیچ دادگاهی این مقدار فرصت به متهمان برای دفاع داده شده باشد.

 

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه رضوی جایی عنوان کرده بنده مستنداتی را به دادگاه ارائه می‌کنم و به این دلیل که محرمانه است آنها را فقط به خود قاضی می‌دهم و شرایط دفاع برای من ایجاد نشده است آیا این موضوع صحت دارد؟ گفت: مستنداتی که متهمان می‌دهند بر اساس قوانین و مقررات می‌توانیم بگوییم که محرمانه سری و فوق سری و غیره است. ایشان یک سری مستندات درباره  قراردادهایشان با شرکت‌ها و ارگان‌ها دادند که ما آنها را استعلام و صحت آنها را بررسی می‌کنیم.

 

قاضی پرونده بانک سرمایه ادامه داد: فکر نکنم ایشان دیگر دفاعیاتی داشته باشند و بعد از هشت جلسه بگویند که دفاعیات ما مورد استماع قرار گرفته نشده است‌. ولی اینکه هر متهم و هر وکیلی هر استنادی که به دادگاه ارائه می‌کند مورد پذیرش قرار بگیرد یا نه، در رای دادگاه بروز و ظهور پیدا خواهد کرد.

 

مسعودی‌مقام در رابطه با پرونده حیدر آبادی متهم متواری این پرونده که اخیرا بازداشت شده است و اینکه چه زمانی به کشور مسترد می‌شود؟ گفت: فکر می‌کنم این موضوع زمان‌بر باشد و فکر نمی‌کنم این روند از یک یا دو ماه کمتر باشد. اقدامات آن را پلیس بین‌الملل انجام می‌دهد اما زمان خاصی باید صرف شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا کیفرخواست مجددی حسب تحقیق از حیدرآبادی قرائت می‌شود؟ گفت: کیفرخواست در رابطه با این فرد تنظیم شده و وکیل برایشان انتخاب شده و دفاعیات شان را ارائه می‌دهند. اگر حکم غیابی صادر شود، می‌توانند اقداماتی را در رابطه با واخواهی آن انجام دهند.

 

مسعودی‌مقام در پاسخ به این سوال که آیا در روزهای اخیر پرونده‌های اقتصادی جدیدی ارسال شده و اینکه آیا پرونده عراقچی به شعبه شما ارسال شده است؟ گفت: پرونده آقای عراقچی به شعبه ما ارسال نشده و فکر می‌کنم در شعبه دوم باشد ولی پرونده‌های جدید پتروشیمی به ما ارجاع شده است.

 

وی افزود: کارهای پرونده سابق پتروشیمی در حال انجام است و استخراج منابع مالی و اسناد را بررسی می‌کنیم و فکر می‌کنم ظرف دو هفته آینده تمام شود. سعی مان این است که تا قبل از مرداد ماه رای صادر شود.

 

قاضی پرونده بانک سرمایه در خصوص وضعیت پرونده محمد امامی گفت: پرونده جدیدی که در بانک سرمایه ارجاع شده است، پرونده جهانبانی است و پرونده محمد امامی در مرحله تحقیقات مقدماتی است.

 

وی در خصوص پرونده متهم نکویی گفت: این پرونده مربوط به شرکت‌های وابسته به بانک سرمایه بود که دادسرا اخلال در نظام اقتصادی را تشخیص نداده بود و این پرونده را به دادگاه کیفری دو بازگرداندیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------