X

آخرین اخبار جامعه


ممنوعیت تردد نوروزی,اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی

احتمال برداشتن ممنوعیت تردد نوروزی در شهر‌های زرد و آبی

معاون امنیتی وزیر کشور گفت: اگر وضعیت بیماری در شرایط کنترل باشد و با تغییر افزایشی مواجه نشود، تردد در شهر‌های زرد و آبی در…

عبور ذخیره آب سدهای کشور از مرز ۵۰ میلیارد مترمکعب اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,وضعیت آبی کشور
وضعیت آبی کشور از سوی وزارت نیرو تشریح شد. براساس آمارهای شرکت مدیریت منابع آب ایران، ذخیره آب سدهای کشور تا انتهای پاییز۹۹ از مرز ۵۰ میلیارد متر مکعب گذشته است. 

معاونت آب و آبفای وزارت نیرو گزارش آخرین وضعیت سدهای مهم در بخش شرب و کشاورزی را تا ۲۹ آذرماه امسال منتشر کرد که نشان‌دهنده ۵۲ درصد پرشدگی مخازن کل سدهاست. گزارش معاونت آب و آبفای وزارت نیرو نشان می‌دهد تا ۲۹ آذرماه امسال میزان ذخیره آب در مخزن سد زاینده‌رود ۱۴ درصد بوده که نشانگر کاهش ۴۳ درصدی آب مخزن این سد در دوره مورد بررسی نسبت به سال گذشته است.

 

آب موجود در مخزن مجموع ۱۳ سد حوضه دریاچه ارومیه ۵۸۷ میلیارد مترمکعب است که نشان‌دهنده ۳۵ درصد پرشدگی مخازن بوده و نسبت به سال گذشته نیز ۱۹ درصد کاهش دارد. سد زاینده‌رود در استان اصفهان نیز با ۱۷۸ میلیارد مترمکعب آب موجود در مخزن ۱۴ درصد پرشدگی را نشان می‌دهد. همچنین در استان خراسان‌رضوی سد دوستی با ۶۲۵ میلیارد مترمکعب آب موجود در مخزن، نشان از پرشدگی ۵۱ درصدی داشته که نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش دارد. سد شیرین‌دره در استان خراسان‌شمالی براساس آخرین هیدروگرافی دارای ۵۳ میلیارد مترمکعب آب موجود در مخزن است که از پرشدگی ۸۶ درصدی و افزایش ۱۵ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حکایت می‌کند.

 

سدهای حوزه قمرود و گلپایگان با پنج میلیارد مترمکعب آب موجود در مخزن نشانگر پرشدگی ۱۵ درصدی و کاهش ۶۷ درصدی نسبت به سال گذشته، سد پانزده خرداد با ۹۹ میلیارد مترمکعب آب دارای افزایش چهار درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و سد کوچری نیز با ۱۴۶ میلیارد مترمکعب آب موجود در مخزن نشانگر ۷۱ درصد پرشدگی مخزن بوده و افزایش ۶ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

 

 پاون 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------