شستن فرش ها در قالیشوییقالیشویی,شستن فرش ها,قالیشویی خوب

شستن فرش ها در قالیشویی

 

برای ما ایرانی ‌ها فرش ‌ها حکم جواهراتی در منزل ما را دارند. همه ما از دیرباز تا کنون اهمیت خاصی به فرش ‌ها و پوشش منزل خودمان می‌دادیم. فرش ‌ها علاوه بر زیباتر کردن منزل ما باعث حفظ سلامتی ما می شود و از بدن ما مراقبت می کنند. به همین دلیل نگهداری از این فرش‌ ها بسیار مهم و قابل ‌توجه می‌باشد. یکی از نکات بسیار مهم در نگهداری از فرش ‌های خانه‌ خود شستشوی مرتب آن ‌ها است.

 

توجه نمایید که شستشویی که مناسب و استاندارد نباشد ممکن است به فرش شما آسیب ‌های جبران‌ ناپذیری وارد نماید و یا حتی باعث از بین رفتن فرش شود. همان‌ طور که ممکن است همه شما یادتان باشد در گذشته خانواده ‌های ما مادربزرگ‌ ها و پدربزرگ ‌هایمان فرش‌هایشان را روی پشت ‌بام خانه‌ هایشان و یا در حیاط خانه‌ ‌هایشان میشستند.

 

شستشوی فرش توسط خانواده‌ ها به صورت کاملاً ملایم انجام می‌شد و هیچ ‌گونه آسیبی به بافت فرش‌ها وارد نمی‌کرد امروزه با گسترش آپارتمان ‌نشینی و بالا رفتن میزان تراکم جمعیت، دیگر فضایی برای شستن فرش‌ ها نیست همچنین با توجه به زندگی کارمندی بسیاری از افراد نیز ممکن است وقت این کار را نداشته باشند پس بنابراین فرش های خود را به قالیشویی در قیطریه می‌سپارند تا آن‌ ها را بشویند.

 

اهمیت مراجعه به قالیشویی مناسب

اما ممکن است بسیاری از شما نیز دیده باشید که برخی از قالیشویی‌ ها باعث آسیب رسیدن به بافت فرش می شوند و حتی گاهاً رنگ فرش را نیز از بین می‌برند و باعث خرابی و کدر دیده شدن آن می‌شوند.

 

پس شما باید توجه نمایید که اگر قصد دارید فرش خود را به قالیشویی بسپارید حتماً توجه نمایید که به یک مرکز معتبر و حرفه‌ای مراجعه نمایید تا کار شستن فرشهای خود را به آن ‌ها بسپارید. قالیشویی ‌های بسیار معتبر می‌کوشند که با استفاده از مواد شوینده مناسب و دستگاه ‌ها و ابزار های متناسب و استاندارد اقدام به شستن قالی ‌های شما نمایند.

 

همچنین امروزه با توجه به شدت گرفتن رقابت میان این قالیشویی ‌ها، آن‌ ها سعی میکنند که از خدمات دیگری نیز برای بالا بردن رضایت مشتری‌ هایشان مانند رفوگری فرش ‌ها، سم‌پاشی آن‌ ها، مبلشویی و غیره انجام نمایند تا بتوانند مشتریان بیشتری را در زمینه‌ های مختلف و متنوع با بازه ‌های بزرگ ‌تری جذب نماید تا آن‌ ها کار فرش شویی خود را به آنان بسپارند.

 

اگر شما نیز دنبال قالی‌شویی در تهران هستید که معتبر و استاندارد باشد و فرش ‌های شما را با دقت بسیار زیادی بشوید با ما همراه باشید تا ویژگی ‌های قالیشویی خوب را به شما بگوییم و به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید این مراکز را پیدا نمایید.

 

راه‌ های تشخیص یک قالیشویی خوب

 اولین مرحله برای اقدام به شستن فرش‌ ها در قالیشویی پیدا کردن یک مرکز مناسب می باشد. ما در ادامه به بررسی ویژگی‌ هایی که می‌توانند در بالاتر بردن کیفیت قالیشویی مناسب تاثیرگذار باشند برای شما خواهیم پرداخت تا شما را بیشتر با ویژگی ‌های آن‌ آشنا سازیم و شما بتوانید با دید بازتری اقدام به شستشوی فرش ‌های خود در قالیشویی نمایید.

 

یکی از مهم ‌ترین ویژگی های یک مرکز معتبر و با اصالت خوش برخوردی با مشتری می باشد. قالیشویانی که سعی می‌کنند نظرات مشتری را به طور کامل بشنوند و سعی می‌کنند کار خود را با توجه به خواسته مشتری پیش ببرند نشان از اعتبار و کیفیت مرکز خود می باشند.

 

اما عوامل دیگری مانند استفاده از متخصصین در زمینه شستن فرش ‌های ماشینی و دست ‌بافت، تعیین نرخ مصوب شستشوی قالی ‌ها با توجه به قیمتی که اتحادیه قالیشویان اعلام کرده‌است.

 

ارائه خدمات متنوع و مختلفی مانند شستشوی موکت ‌ها، رفوگری، لکه‌گیری، شستشوی، مبلمان و همچنین ترمیم انواع مختلف فرش ‌ها و رفع بید زدگی، استفاده از ابزار استاندارد و پیشرفته و مدرن، استفاده از مواد شوینده مناسب و مختص با توجه به جنس و نوع فرش، متعهد بودن به مشتری و تحویل به ‌موقع فرش در موعد مقرر، دارای جواز کسب بودن قالیشویی ، و همچنین ارائه رسید و فاکتور بعد از اتمام فروش، از دیگر خدمات یک قالیشویی معتبر و متخصص می‌باشد.

 

روش‌های متنوع شستن قالی ‌ها

پیشترما در رابطه با ویژگی های قالیشویی خوب با شما صحبت کردیم حال نوبت آن رسیده است که روش‌های مختلف که قالیشویان ومراکز قالیشویی برای شستن قالیها یشما به کار می‌برند چه می‌تواند باشد. این مراکز با توجه به میزان پیشرفته‌ تر بودن مرکزخود روشهای مختلفی را برای شستن قالی‌ها استفاده می‌کنند که ما در ادامه به بررسی آن ‌ها خواهیم پرداخت تا شما متوجه شوید که کدام روش برای قالی‌های شما می‌تواند مناسب باشد و به مرکزی مراجعه نمایید که ازآن روش برای شستن قالی ‌های شما استفاده کنند.

 

همچنین جالب است بدانید که در مراکز بسیار پیشرفته از چندروش مختلف برای شستن قالی ‌ها استفاده می‌شود و شما می‌توانید روش شستن قالیهای خودتان را باتوجه به میل و سلیقه خود انتخا بنمایید و به قالیشویان اطلاع دهید تا قالی‌های شما با آن روش شسته شوند و به شما تحویل داده شوند.

 

روش سنتی

همان‌طور که از نام این روش پیداست این روش یکی از قدیمی‌ترین روش‌ های شست‌ و شوی فرش ‌ها، همان روشی است که مادربزرگ ‌ها و پدربزرگ‌ های ما برای شستن فرش ‌ها از آن استفاده می‌کردند. این روش شامل مراحل غبار روبی، پهن کردن آن روی زمین، و پاشیدن مواد شوینده و شستشوی آن می‌شد، میشود. 

 

قالیشویان در قالیشویی نیز درست مانند مادربزرگ های ما همین مراحل را طی می‌کنند تا قالی ‌های شما را بشویند. امروز بسیاری از قالیشویی‌ های قدیمی و سنتی همچنان از این روش بر شستن قالی های شما استفاده می‌کند و به ایده آن‌ ها بهترین روش همان روشی است که اجداد و نیاکان ما برای شستن فرش‌ هایشان از آن استفاده می‌کردند و تنها تفاوت روش سنتی امروز با قدیم این است که دیگر برای خشک کردن فرش ها آن ‌ها را روی دیوار پهن نمی‌کردند تا خشک شوند بلکه آن ‌ها را در دستگاه‌های خشک‌کن می‌اندازند تا با چرخش در سرعت بالا فرش‌ ها خشک شوند تا آن را در موعد مقرر تحویل مشتری می‌دهند.

 

روش شستن فرش ‌ها به صورت نیمه اتوماتیک

همان‌طور که از نام این روش پیداست در این روش برای شستشوی قالی، در قالیشویی ها و نیروی انسانی به همراه ابزار و وسایل خاص اقدام به شستشوی فرش در قالیشویی می‌نمایند. یعنی یک شخص و یا اپراتور به وسیله ابزار های گوناگونی مانند فرچه و همچنین شلاق زن و یا ابزار آب ‌گیری فرش برای شست‌ و شوی فرش استفاده می‌کنند. این روش تلفیقی از روش سنتی و تمام اتوماتیک می باشد که در آن هم نیروی انسانی دخیل می باشد و هم از ابزار برای شست‌ و شوی فرش‌ها استفاده میشود. همچنین در این روش نیز فرش‌ ها روی زمین پهن می‌شوند تا شسته شوند.

 

قالیشویی,شستن فرش ها,قالیشویی خوب

انواع روش های شستن فرش در قالیشویی 

 

روش تمام اتوماتیک

حدس این ‌که در این روش فرش چگونه شسته می شوند به نظر کار سختی نمی‌آید. در این روش فرش ‌ها از مرحله صفر تا مرحله صد توسط دستگاه‌ های تمام اتوماتیک شسته می‌شوند. این دستگاه‌ ها در تنوع و انواع بسیار بالایی در بازار موجود هستند که به‌صورت صفحه‌ای و دیسکی عمل شستشوی فرش ‌ها را در قالیشویی در نیاوران انجام می دهند.

 

جالب است بدانید که در این روش نیروی انسانی تنها در قسمت جا به‌ جایی فرش ‌ها فعالیت می‌کند و در داخل قالیشویی عمل شستن قالی‌ ها تماماً توسط این دستگاه‌ ها انجام می‌شود.

 

این دستگاه ها با استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ای که در آن ‌ها وجود دارد عمل شستشوی فرش‌ ها، شلاق ‌زنی، فرچه کشی آن ‌ها، و آب‌گیری آن‌ ها را با مواد شوینده مناسبی که در درون دستگاه قرار می‌گیرد اقدام به شست‌ و شوی فرش ‌ها می‌کنند. در نهایت قالیشویان فرش ‌ها را در خشک‌ کن ها قرار می دهند تا آب آن ‌ها گرفته شود و آماده تحویل به مشتری شوند. میزان به روز بودن این دستگاه‌ ها نیز متفاوت می باشد. برای مثال هر سال که می‌گذرد تولیدکنندگان این دستگاه‌ ها تجهیزات و قابلیت های جدیدی را به آن‌ها اضافه می‌کنند تا قالیشویی ‌ها و مشتریان از خدمات بهتری بهره‌مند شوند.

 

قالیشویی,شستن فرش ها,قالیشویی خوب

قالیشویی خوب

 

کلام آخر قالیشویی

حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که استفاده از کدام روش می‌تواند برای شستن قالی‌ های شما مناسب باشد. در این‌ زمینه شما باید توجه نمایید که جنس فرش شما چیست. جنس فرش یکی از عوامل تعیین‌ کننده و روشی مناسب برای شستشوی فرش ‌ها است. اگر فرش شما  فرشی بسیار حساس است، بهتر است که برای شستن آن‌ ها در قالیشویی از روش تمام اتوماتیک استفاده نمایید.

 

زیرا در این روش‌ با استفاده از تنظیم دستگاه ‌ها به فرش ‌های شما آسیب کمتری وارد می شود. همچنین توجه نمایید استفاده از روش تمام اتوماتیک قیمت بیشتری نسبت به روش نیمه اتوماتیک و سنتی دارد.

 

اگر شما می‌خواهید که فرش ‌های دست‌بافت خود را بشویید باید توجه نمایید که در مورد فرش‌ های دست‌باف همه چیز متفاوت می باشد. شما باید توجه نمایید که فرش ‌های دست‌باف بسیار حساس هستند و برای شستن آن ‌ها باید از استاد کار های بسیار ماهری استفاده نمایید و از مواد شوینده مناسب و ملایمی برای شستشوی آن‌ها استفاده نمایید تا به تاروپود این فرش‌ها آسیب جدی وارد نشود. 

 

قالیشویی کاردان بهترین قالیشویی در تهران

 

22056784

www.carpetkardan.com

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------