آخرین اخبار ورزشی


روزنامه های ورزشی

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 97.11.30 / وقت چیپ زدن به یحیی

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 97.11.30 را در زیر مشاهده کنید . روزنامه خبرورزشی روزنامه ایران ورزشی روزنامه گل…


مارادونا: دیگر برای آرژانتین اعتباری باقی نمانده استاخبار,اخبار ورزشی,مارادونا

سرمربی و کاپیتان سابق آلبی‌سلسته به انتقادات خود از وضعیت کنونی تیم ملی فوتبال کشورش ادامه داد.

به گزارش خبر ورزشی، به ندرت پیش می‌آید که دیه‌گو مارادونا حرفی بزند و جنجال‌ساز نشود. این اواخر هم او به انتقاد از تیم ملی کشورش تحت هدایت خورخه سامپائولی پرداخته و حتی خودش را لایق هدایت این تیم دانسته است. اکنون او در تازه‌ترین نقد خود از وضعیت آلبی‌سلسته مدعی شده که این تیم اعتبارش را در دنیای فوتبال از دست داده است.

 

مارادونا در گفت‌و‌گو با نشریه «دیاریو پاپیولار» گفت: به جز مسی، تیم ملی آرژانتین آن اعتبار و احترامی که زمانی در دنیا داشت را از دست داده است. چیزی که مرا آزار می‌دهد این است که مردم دیگر به ندرت آن احترام و ارزش گذشته را برای آرژانتین قائل هستند و دیگری کسی از ما نمی‌ترسد. در آخرین بازی‌مان (دوستانه) برابر نیجریه داشتیم 8 گل می‌خوردیم! (آرژانتین آن بازی را که 2 بر صفر پیش بود را 4 بر 2 باخت)

 

مارادونا در ادامه از تصمیمات سامپائولی به خصوص در فاز هجومی برای دعوت کردن از مائورو ایکاردی در اردوهای اخیر آلبی‌سلسته ایراد گرفت و آن را یکی از بزرگترین اشتباهات دوران مربیگری او دانست.

 

او تأکید کرد: تکیه کردن به بازیکنی مانند مائورو ایکاردی برای جام جهانی شرم‌آور است، چون ما بازیکنی مانند گونسالو ایگواین را داریم که 10 برابر از او بهتر است. کاملاً مشخص است که این پسر هیچ چیزی نمی‌داند و تنها چیزی که می‌داند این است که در میهمانی‌های خانه دوستانش چه چیزی قرار است میل کند. ما داریم با خودمان کلنجار می‌رویم که یک مهاجم نوک آماده پیدا کنیم در حالی که بازیکنی مانند کارلوس توس توانایی باورنکردنی دارد.

 

به نظر می‌رسد بخشی از خصومت مارادونا با سامپائولی به دوران مربیگری هموطنش در تیم فوتبال سویا برمی‌گردد. مارادونا در این باره گفت: من و سامپائولی در سویا با هم یک پروژه داشتیم. او با من تماس گرفت و خیلی مصمم بود که مرا به آنجا بکشاند به همین دلیل زمانی که به دبی آمده بود (محل اقامت و کار فعلی مارادونا) به او گفتم که به من زنگ بزند. او بعداً گفت که سویا قصد داشته از من تجلیل کند اما چرا؟ گفتم مرا دست نینداز. من آنجا فقط سه بازی انجام دادم. دلیلی برای انجام آن کار وجود نداشت. در واقع چیزی که رخ داد این بود که او همه قرارهایش را با فدراسیون فوتبال آرژانتین برای هدایت تیم ملی گذاشته بود و او از من می‌‌خواست به عنوان یک ابزار تبلیغاتی استفاده کند.

 

 

----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ----------------------------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------