X

آخرین اخبار ورزشی


فرهاد مجیدی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

دفاع فدراسیون فوتبال از پزشک استقلال/ حرف مجیدی به کرسی نشست؟

رییس کمیته پزشکی فدراسیون در تقابل کلامی فرهاد مجیدی با رئیس ایفمارک، به دفاع از دکتر آبادی، پزشک استقلال پرداخت. به گزارش…

فیفا انتخاب مهدی محمدنبی را غیر قانونی دانست/ اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره ایرادهای AFCاخبار,اخبار ورزشی,مهدی محمدنبی
مطابق انتظار فیفا هم انتخاب دبیر کل جدید فدراسیون فوتبال را قانونی ندانست.

 به گزارش آنا، بعد از کنفدراسیون فوتبال آسیا، فیفا نیز با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال  تغییرات در سمت مهم دبیرکلی فدراسیون فوتبال ایران و انتصاب مهدی محمد نبی را غیرقانونی عنوان کرد و متذکر شد از نگاه آنها همچنان ابراهیم شکوری دبیرکل فدراسیون فوتبال است.

 

فیفا در نامه خود تاکید کرده ما اخبار رسانه‌های ایران و برخی مصاحبه‌های اعضای هیات رئیسه را رصد کرده ایم و بر این اساس گزار‌ش‌هایی هم دریافت کرده‌ایم که تغییر دبیرکل برخلاف قوانین و بدون برگزاری جلسه هیئت رئیسه یا آگاهی برخی اعضا از این تغییرات انجام شده است.

 

فیفا همچنین در نامه خود اشاره کرده انتصاب اقای نبی به عنوان دبیرکل جدید در حالی انجام شده که او به هنگام انتصاب به این سمت عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بوده و قبل از استعفا به این سمت منصوب شده است. 

 

در این نامه که به تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا هم رسیده است تاکید شده به این دلایل ما این تغییرات را قانونی نمی‌دانیم  و از نگاه ما تا زمان طی روال قانونی همچنان ابراهیم شکوری دبیر کل فدراسیون فوتبال ایران است.

 

پیش از این هم اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال از این انتخاب اظهار بی‌اطلاعی کرده تا مشخص شود نبی از سوی وزارت ورزش به عنوان دبیر کل فدراسیون انتخاب شده است.

 

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره ایرادهای AFC به انتخاب نبی

فدراسیون فوتبال درباره موضوعات منتشره پیرامون انتخاب سرپرست دبیرکلی فدراسیون توضیحاتی به‌شرح زیر ارائه کرد:

 

1. سرپرست محترم دبیرکلی فدراسیون فوتبال در روز 28 اسفند 98 از سمت خود در هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس کناره‌گیری کردند. به‌دنبال این موضوع، مجمع باشگاه پرسپولیس در مورخ 6 فروردین 99 با کناره‌گیری ایشان موافقت کردند.

 

2. به‌دنبال جلسه چهارشنبه گذشته میان سرپرست محترم فدراسیون و سرپرست محترم وقت دبیرکلی با محوریت موضوع تغییر و تحولات و طرح این مسئله در نشست، در جلسه روز پنجشنبه گذشته هیئت رئیسه در مرکز ملی فوتبال، موضوع به اطلاع اعضا رسید و به‌رغم اینکه انتخاب سرپرست از اختیارات رئیس است اما تشریفات موردنظر در این باره طی شد.

 

3. در ماده 34 بند 3 درباره نشست‌های هیئت رئیسه به این موضوع اشاره شده که برگزاری جلسات حداکثر تا 7 روز قبل به اعضا اعلام شود که با توجه به استفاده از قید حداکثر و اینکه موضوع برگزاری جلسه در زمان کمتری هم‌ می‌تواند به استحضار اعضا برسد، هماهنگی لازم پس از جلسه روز چهارشنبه سرپرست فدراسیون و سرپرست دبیرکلی وقت برای برگزاری جلسه هیئت رئیسه انجام گرفت.

 

4. فدراسیون فوتبال با تأکید بر ضرورت رعایت مفاد اساسنامه تصریح دارد به‌رغم اینکه اختیار نصب سرپرست برعهده ریاست‌ محترم است و در دوره‌های قبلی گزینش سرپرست دبیرکلی هم همین فرآیند طی شده اما با توجه به اهمیت موضوع پس از جلسه چهارشنبه گذشته میان سرپرست فدراسیون و سرپرست وقت دبیرکلی، مراتب تغییرات و گزینش سرپرست دبیرکلی جدید به استحضار اعضا رسید و با اکثریت آرا روند تغییرات به انجام رسید.

 

5. متأسفانه در ادامه روند تخریب و بی‌تقوایی، شایعه دیگری هم در برخی محافل مطرح شده که امروز جلسه هیئت رئیسه فدراسیون برگزار شده که کذب بوده و هیچ جلسه‌ای برپا نشده است. در کذب بودن این ادعا، عدم حضور حداقل دو عضو هیئت رئیسه در خارج از تهران و حضور آنان در شهرهای خود است که امضای آنها در جلسه هیئت رئیسه قبلی در باب تغییرات موجود است.

 

امروز کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه‌ای به فدراسیون ایران ایرادهایی را به انتخاب نبی گرفت که از جمله آنها می‌توان به موضوع استعفای وی از هیئت مدیره پرسپولیس و عدم اطلاع هیئت رئیسه فدراسیون از انتخاب نبی به‌عنوان سرپرست دبیرکلی اشاره کرد که فدراسیون فوتبال با انتشار اطلاعیه‌ای توضیحات بالا را در این باره ارائه کرد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------