کولاکوویچ: فداکارانه با والیبال ایران کار کردماخبار,اخبار ورزشی,کولاکوویچ
سرمربی سابق تیم ملی والیبال گفت: صادقانه می‌گویم که من در والیبال ایران بسیار فداکارانه کار کردم و هیچ وقت در شغلم این‌قدر از خودگذشتگی نداشتم.

به گزارش تسنیم، ایگور کولاکوویچ در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون والیبال در پاسخ به این پرسش که ایران را در مدت همکاری با فدراسیون والیبال  چگونه کشوری دیده است، اظهار داشت: ایران کشوری زیبا، با مردمی فوق‌العاده است. فرهنگ ایرانیان از آنچه که من به آن تعلق دارم، متفاوت است، اما با وجود این تفاوت‌ها، شباهت‌های خاصی نیز بین این دو وجود دارد که باعث می‌شود ما با هم احساس نزدیکی کنیم.

 

وی با بیان اینکه برایش زمان زیادی طول نکشید تا ذهنیت مردم ایران را درک کند، تصریح کرد: مردم ایران با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند، اما من آنها را تحسین می‌کنم و یقین دارم که با خوش‌بینی، لبخند و غرور، تمام مشکلات را پشت سر می‌گذارند.

 

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران درباره خاطرات تلخ و شیرین خود در مدت حضور در ایران گفت: زندگی یک معماست که با تلخی‌ها و شیرینی‌های بسیاری همراه است و حضور من در ایران نیز این‌گونه بود. نمی‌خواهم حالا در مورد تلخی‌ها صحبت کنم. هیچ چیز نمی‌تواند خاطرات فوق‌العاده‌ای که از ایران دارم را از بین ببرد. من افراد شگفت‌انگیز بسیاری را در ایران دیدم که تنها از جامعه والیبال نبودند و قطعاً با بسیاری از آنها، روابط صمیمی خود را حفظ می‌کنم و ادامه خواهم داد.

 

وی تأکید کرد: آنچه که باارزش‌ترین است، ایرانیانی هستند که در قلب من جای گرفته‌اند. مردم باید همان‌طور که هستند پذیرفته شوند و برای من بسیار لذت بخش خواهد بود که شما مردم عزیز ایران را در هر جای دنیا ملاقات کنم.

 

کولاکوویچ با ابراز رضایت از عملکرد ملی‌پوشان والیبال ایران در مدت سه سال گذشته، درباره تجربه‌های خود در مدت همکاری با فدراسیون والیبال گفت: کار با ملی‌پوشان والیبال ایران، یک تجربه حیرت‌انگیز بود. یکی از دلایلی که من خاطرات فوق‌العاده‌ای از ایران دارم، این بچه‌ها بودند و افرادی که در کارم به من کمک کردند. پیمان اکبری، سعید رضایی، سیامک افروزی، علی پیشیاره و دیگران همکاران خوبی برای من بودند.

 

وی ادامه داد: بازیکنان ایرانی از نظر فنی بسیار خوب هستند و با هوش و غریزه ویژه‌ای برای برنده شدن تمرین می‌کنند. احترام آنها به تمرینات، تیم ملی و مربیان، قطعاً چشم‌گیر است. بازیکنان جوان زیادی وجود دارند که چشم‌انداز خوبی دارند و این روندی که بازیکنان جوان جای خود را در تیم می‌گیرند، متوقف شدنی نیست.

 

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران عنوان کرد: با توجه به رقابت بزرگی که در تیم ملی وجود دارد، ممکن است بعضی از بازیکنانی که به‌عنوان بازیکنان اصلی آینده شناخته می‌شوند، هرگز نتوانند واقعاً به آن بازیکنانی که انتظار می‌رود تبدیل شوند، اما ایران پایگاه عظیمی از بازیکنان خوب را در اختیار دارد.

 

وی تأکید کرد: من افتخار می‌کنم که با بازیکنان و افراد بزرگی کار کردم، همانند سعید معروف، سیدمحمد موسوی، امیر غفور، فرهاد قائمی، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، علی شفیعی، فرهاد نظری‌افشار و… و تمام بازیکنانی که نمی‌توانم اینجا از همه آ‌نها اسم ببرم.

 

کولاکوویچ با یادآوری اینکه در مدت همکاری با والیبال ایران، اتفاقات زیادی بر او گذشت و لحظاتی بسیار عالی و همچنین دشواری داشته که در این شرایط نیز بهتر همدیگر را می‌شناختند، گفت: در مونته‌نگرو یک ضرب‌المثل داریم که می‌گوید ”وقتی همه شرایط خوب است، خوب بودن آسان است؛ در شرایط سخت است که می‌بینید قهرمانان چه کسانی هستند». مطمئنم که با والیبال ایران، پیشرفت‌های زیادی داشته‌ایم و این تجربه بسیار ارزشمندی است.

 

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که «چه توصیه‌ای برای رشد و توسعه بیش‌تر والیبال ایران دارید؟»، اظهار داشت: صحبت در این مورد برای من آسان نیست. خیلی می‌توانم در این مورد حرف بزنم، اما این کار سران فدراسیون والیبال ایران است و من نمی‌خواهم «کاتولیک‌تر از پاپ» باشم. مطمئنم داورزنی خیلی درباره این موضوعات تفکر و کار می‌کند. در هر صورت، ایران از پتانسیل بسیار خوبی برخوردار است.

 

سرمربی سابق تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به طرح این موضوع که وقتی والیبال ایران به بازی‌های المپیک صعود کرد، هیچ‌کس فکر نمی‌کرد که آخرین حضورش روی نیمکت باشد، اما بحران جهانی کرونا، شرایطی ایجاد کرد که همکاری‌اش با فدراسیون پایان یافت. نظرش در این مورد را چنین مطرح کرد: اتفاقات اخیر موضوعات پیچیده‌ای هستند که در حال حاضر از منظر من، پاسخ دادن به آنها آسان نیست. من در شرایطی که بحران ویروس کرونا وجود نداشت، هرگز فکر نمی‌کردم که این‌چنین تیم ملی ایران را ترک کنم، اما زندگی دوباره نظر من را اصلاح کرد. خوشحال می‌شوم اگر مردم ایران نیز این‌چنین فکر کنند.

 

وی ادامه داد: آنچه که مسلم است، این است که من به‌عنوان یک مربی باسابقه و مشهور به ایران آمدم که فقط ولاسکو از من پیشی گرفته بود. صادقانه می‌گویم که من بسیار فداکارانه کار کردم و هیچ‌وقت در شغلم این‌قدر ازخودگذشتگی نداشتم. من با مشکلات مختلفی روبه‌رو بودم و هرگز در مورد آنها گله نکردم.

 

وی با بیان اینکه همیشه سعی کرده با همراهی امیر خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی و دیگر همکارانش مشکلات را در سکوت و بدون سر و صدا حل کنند، تأکید کرد: توانستیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم و البته که بعضی از آنها را هم نتوانستیم برطرف کنیم، اما همیشه بدون استثنا جنگیدیم و هرگز از سرنوشت خود گله نکردیم و به دنبال بهانه نگشتیم. به همین دلیل است که می‌توانم به کارهایی که در تیم ملی ایران انجام دادم و آنچه که به دست آوردیم، افتخار کنم.

 

کولاکوویچ تصریح کرد: در نهایت هم من به هدف اصلی که منجر به تمدید قراردادم در سال 2019 شده بود، یعنی صعود به بازی‌های المپیک، دست یافتم. همه باید به یاد داشته باشیم که صعود به المپیک توکیو، چقدر مهم و برای ادامه پیشرفت والیبال ایران، امری حیاتی بود. سرنوشت همه بازیکنان و کسانی که در والیبال کار می‌کنند، در دست ما بود و آرزو دارم که برای هیچ تیمی، مشکلاتی که تیم ما قبل از شروع مسابقات انتخابی المپیک داشت، پیش نیاید.

 

وی تأکید کرد: اکثر مردم حتی از آن مشکلات خبر نداشتند و آنها را مدیریت کردیم تا در نهایت موفق شدیم. در فینال مسابقات انتخابی المپیک، بسیار متقاعدکننده بازی کردیم و والیبالی را به نمایش گذاشتیم که نشان‌دهنده شایستگی حضور والیبال ایران در المپیک بود. مسلم است که بسیاری خواهند گفت که این کافی نیست، اما من از آنها می‌خواهم که مسیر کوتاهی را با کفش‌های من در همان جاده‌ها و موانعی که پشت سر گذاشتم، طی کنند و آن‌وقت است که می‌توانند قضاوت کنند.

 

کولاکوویچ با اشاره به پیام قدردانی داورزنی و خوش‌خبر از همکاری سه ساله این مربی با والیبال ایران گفت: من هم از آنها تشکر می‌کنم. وقتی به ایران آمدم، داورزنی رئیس فدراسیون بود و اکنون که من اینجا را ترک می‌کنم، باز هم او رئیس است. ضیائی و داوری نیز در دوران من حضور داشتند. من با داورزنی، کوتاه اما با موفقیت کار کردم. در دوران ریاست او مدال برنز جام قهرمانان قاره‌ها را در سال 2017 در ژاپن گرفتیم و در ژانویه امسال نیز به المپیک صعود کردیم. خوشحالم که او قدردان کارهایی است که من برای تیم ملی ایران انجام دادم.

 

وی ادامه داد: درباره امیر خوش‌خبر باید بگویم او فردی است که پیش از هر چیز از جایگاه ویژه‌ای در کار ما برخوردار است و مدت‌هاست که در قلب من جای دارد. این مرد مانند برادر با من رفتار می‌کرد، نه مثل غریبه‌ای که برای کار در ایران آمده بود. علاوه بر این، نحوه مدیریتش، خرد او، همدلی و فداکاری‌اش نسبت به انجام هر کاری برای موفقیت تیم ملی، بسیار قابل توجه است. او گرچه والیبالیست نبوده، اما یکی از معدود کارکنان ورزش است که تمامی مناسبات و اصولی که یک سیستم درست و جدی باید داشته باشد، نظیر اهداف فدراسیون و تیم ملی ایران را به خوبی درک می‌کند. او کسی است که کلمات زیادی را صرف تعارف نمی‌کند و به همین دلیل، حرف او برایم معنی بسیاری دارد وقتی که به من می‌گوید در مسیر صحیحی بوده‌ایم.

 

کولاکوویچ در پاسخ به این پرسش که آیا با باشگاه لهستانی که در حال مذاکره بودی، به توافق رسیده‌اید؟، گفت: بحران ویروس کرونا در همه جای دنیا از جمله والیبال، مشکل‌ساز شده است، اما با تمام مشکلات این وضعیت قصد من بازگشت به اروپا و کار کردن در آنجاست. با باشگاه‌هایی از لهستان، روسیه و ایتالیا تماس‌هایی وجود داشته است، اما من بیشتر از همه دوست دارم که به لهستان بروم. پلاس‌لیگا، لیگی است که باشگاه‌های خوب، جاه‌طلب و سازمان‌یافته بسیاری دارد و با علایق من مطابقت دارد. به زودی مسئله قرارداد من با تیم جدیدم، مشخص خواهد شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------