تیم والیبال فولاد سیرجان قهرمان آسیا شد/ عاشقان صابر کاظمی بین المللی شدندتیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم فولاد سیرجان ایرانیان با شکست دوباره العربی قطر و کسب ۶ برد متوالی، به مقام قهرمانی رقابت‌های والیبال باشگاه‌های مردان آسیا در سال ۲۰۲۱ دست یافت و جهانی شد.

به گزارش مهر، مرحله نهایی بیست‌ویکمین دوره رقابت‌های قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا امروز (جمعه) با چهار دیدار در شهر ناخون راتچاسیما تایلند پیگیری شد.

 

در دیدار نهایی تیم فولاد سیرجان نمایندن ایران به مصاف العربی قطر رفت و سه بر یک این تیم را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد. نماینده ایران در مرحله مقدماتی هم تیم العربی را سه بر یک شکست داده بود.

 

شاگردان سعید رضایی سرمربی تیم فولاد سیرجان در ست دوم این مسابقه ۲۵ بر ۲۱ نتیجه را به نماینده قطر واگذار کردند، اما در ست‌های اول، سوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای ۲۵ بر ۱۹، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسیدند تا سه بر یک فاتح این دیدار باشند و سهمیه رقابت‌های جهانی دریافت کنند.

 

در ست نخست این مسابقه مجتبی قلی‌زاده بازیکن شماره ۱۲ فولاد از ناحیه مچ پا مصدوم و از زمین مسابقه خارج شد.

 

بدین ترتیب تیم فولاد سیرجان با کسب ۶ برد متوالی به مقام قهرمانی سال ۲۰۲۱ باشگاه‌های مردان آسیا دست یافت تا هشتمین نماینده ایران در این رقابت‌ها در نخستین حضور آسیایی نیز قهرمان شود.

 

پیش از این هفت تیم باشگاهی ایران حضور در رقابت‌های قهرمانی والیبال مردان آسیا را تجربه کرده بودند که شامل تیم‌های پیکان، صنام، سایپا، کاله مازندران، متین ورامین، بانک سرمایه و خاتم اردکان بودند و فولاد سیرجان هشتمین نماینده ایران در این رقابت‌ها است.

 

مسابقات والیبال قهرمانی مردان باشگاه‌های آسیا از سال ۱۹۹۹ آغاز شد و نمایندگان ایران تا کنون ۲۲ مدال شامل ۱۵ طلا، چهار نقره و سه برنز در این رقابت‌ها به دست آوردند.

 

تیم پیکان با کسب ۱۱ عنوان از جمله ۷ مقام قهرمانی در سال‌های ۲۰۰۲، ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۱ (شش دوره متوالی)، دو نایب قهرمانی در سال‌های ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ و دو مقام سومی در سال‌های ۱۹۹۹ و ۲۰۱۵ در این مسابقات به عنوان پرافتخارترین تیم آسیا شناخته می‌شود.

 

نماینده ورامین (۲۰۱۴ و ۲۰۱۹) و بانک سرمایه (۲۰۱۶ و ۲۰۱۷) با دو قهرمانی، صنام با یک قهرمانی در سال ۲۰۰۴ و یک نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۲، تیم کاله مازندران با یک مقام قهرمانی در سال ۲۰۱۳ و یک عنوان سومی در سال ۲۰۱۲، خاتم اردکان با یک قهرمانی در سال ۲۰۱۸، تیم فولاد سیرجان با یک قهرمانی در سال ۲۰۲۱ و تیم سایپا با یک مقام نایب قهرمانی در سال ۲۰۰۵، به کار خود در این مسابقات پایان دادند.

 

نمایندگان کشورمان تنها در سال ۲۰۰۱ نتوانستند صاحب مدال شوند و ضمن اینکه این مسابقات در سال ۲۰۰۳ و ۲۰۲۰ هم برگزار نشد. همچنین در برخی دوره‌ها دو نماینده از ایران در این رقابت‌ها حضور داشتند.

 

پیش از مسابقه فولاد سیرجان و العربی قطر، دو تیم راتچاسیما تایلند و باروستنیک آلماتی قزاقستان به مصاف یکدیگر رفتند و نماینده قزاقستان با شکست سه بر صفر میزبان به مقام سومی دست یافت.

 

رده‌بندی نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های مردان آسیا سال ۲۰۲۱ به قرار زیر است:

 

فولاد سیرجان ایرانیان (ایران)

العربی (قطر)

باروستنیک آلماتی (قزاقستان)

ناخون راتچاسیما (تایلند)

گاز جنوبی (عراق)

کاظمه اسپورت (کویت)

دایموند فود (تایلند)

AGMK (ازبکستان)

ربیسکو (فیلیپین)

CEB (سریلانکا)

 

***

 

عاشقان صابر کاظمی بین المللی شدند

صابر کاظمی باز هم در آسیا درخشید و حالا والیبال دوستان منتظر درخشش‌های او در سطح اروپا و حتی جهان هستند.

 

به گزارش ورزش سه، هنوز تصاویر دهن خون آلود صابر و لنگ لنگان راه رفتن و خوشحالی کردنش بعد از فینال قهرمانی آسیا مقابل ژاپن را فراموش نکرده بودیم که او باز هم تحسین برانگیز شد. او این بار جام باشگاه‌های آسیا را هدف قرار داد و ستاره تیم سیرجانی شد.

 

صابر کاظمی موفق شد در جام باشگاه‌های آسیا با تیم فولاد قهرمان مسابقات شود و در فینال نیز با درخششی که داشت تاثیر فوق العاده‌ای روی قهرمانی بدون دردسر این تیم گذاشت. صابر حالا پس از لیگ ملت‌های والیبال، المپیک، قهرمانی آسیا و باشگاه‌های آسیا به چهره‌ای محبوب و مشهور در اوج جوانی تبدیل شده و کار سخت و طولانی‌ای را در ادامه مسیر حرفه‌ای خود پیش رو خواهد داشت.

 

صابر در بازی فینال مقابل العربی ۲۸ امتیاز به دست آورد و امتیاز آورترین بازیکن این مسابقه بود. او آمار ۲۲ حمله، یک دفاع و پنج سرویس را از خود به جای گذاشت. از ویژگی‌های صابر سرویس‌های بدون ترس او در تمام طول مسابقه است. حضور او علاوه بر امتیاز آوری به تغییر روند بازی به سود ایرانی‌ها موثر است. صابر کاظمی همانند مسابقات ملی قهرمانی آسیا، در این تورنمت هم ارزشمندترین بازیکن شد.

 

این درخشش وقتی جالب می‌شود که بدانیم صابر پس از مسابقات آسیایی با تیم ملی ایران، به طور کامل مصدومیت‌هایش بهبود نیافته بود و بحث و جدل‌های زیادی مبنی بر حضور یا عدم حضور او در تیم فولاد سیرجان برای مسابقات باشگاهی آسیا مطرح بود. اما به هرحال صابر با روحیه فوق العاده و جنگجویانه‌ای که دارد در این مسابقات شرکت کرد و با نظر سعید رضایی تقریبا در تمام مسابقات حاضر بود. امیدواریم این حضور به سلامتی و بهبود مصدومیت صابر کاظمی لطمه‌ای وارد نکرده باشد.

 

پس از این مسابقه موج واکنش‌ها به درخشش صابر کاظمی به راه افتاد و در کنار توئیت‌های فارسی ایرانیان، تعریف و تمجیدهای کاربران عرب زبان که درخشش ستاره ایرانی را مقابل تیم‌هایشان دیده بودند جالب بود.

 

اینجا می توانید برخی از جالب ترین واکنش کابران توییتر به عملکرد شگفت انگیز صابر کاظمی را بخوانید:

 

در جذاب‌ترین واکنش توییتری یک کاربر عرب زبان صابر را در سطح اروپا می‌داند.

 

تیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ترجمه: "صابر کاظمی از نسلی است که قهرمان نوجوانان و جوانان جهان شده است؛ یک ماه پیش با تیم ملی در رده بزرگسال قهرمان جهان و بهترین بازیکن مسابقات شد و امروز قهرمان باشگاه‌های آسیا شد و بازهم لقب بهترین بازیکن رقابت‌های آسیا را با ۲۲سال سن فتح کرد. به نظر می‌رسد که این آخرین مسابقات آسیایی وی باشد! جایگاه او در اروپا است. این فرق بازیکنی است که به بازی اهمیت می‌دهد و فردی که ورزش کردنش کاسب کارانه باشد.

 

تیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

ترجمه: مسابقه العربی قطر با یک تیم ایرانی بسیار شگفت انگیز است. آنها بازیکنی به نام صابر کاظمی دارند که بسیار شگفت انگیز ظاهر شده است.

 

تیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم والیبال فولاد سیرجان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

 

***

 

رضایی: قهرمانی‌مان را حتی به کسانی که دوست نداشتند تیم ما حمایت شود هم تبریک می‌گویم

سرمربی تیم والیبال فولاد سیرجان ایرانیان گفت: قهرمانی تیم‌مان را به آنهایی که شاید دوست نداشتند از ما حمایتی شود هم تبریک می‌گویم، چون آنها ما را در این مسابقات قوی‌تر کردند.

 

سعید رضایی ضمن تبریک پیروزی به تمامی طرفداران والیبال، گفت: از ابتدا می‌دانستیم بازی فینال مقابل العربی اسپورت قطر کار راحتی نیست. به همین خاطر تلاش کردیم تا از نظر روحی بازیکنان را مهیا کنیم. هر چند در برخی مواقع دچار هیجانات بازی شدند، اما خوشبختانه این موضوع به خوبی کنترل شد و با ارائه یک بازی خوب در ست‌های سوم و چهارم، نتیجه را به سود خود تمام کردیم و در نهایت قهرمان این دوره از رقابت‌ها شدیم.

 

وی با اشاره به مصدومیت مجتبی قلی‌زاد در بازی فینال، افزود: متأسفانه در بازی مرحله گروهی محمد صادقی را از دست دادیم. در شرایط بد و بازی فینال هم مجتبی قلی‌زاد به دلیل مصدومیت از ترکیب خارج شد. امیدوارم بعد از 24 ساعت که تست‌های پزشکی انجام خواهد شد، این بازیکن مشکل خاصی نداشته باشد و در بازی‌های لیگ به تیم کمک کند.

 

سرمربی تیم فولاد سیرجان ایرانیان درباره شرایط سخت اعزام تیم به مسابقات هم صحبت کرد و گفت: ابتدا به خاطر این قهرمانی به والیبال‌دوستان، بازیکنان زحمت‌کش تیم، باشگاه و مردم سیرجان تبریک ویژه می‌گویم، چراکه این قهرمانی متعلق به آنهاست. حتی به عده‌ای که شاید دوست نداشتند از ما حمایتی شود هم تبریک می‌گویم، چرا که آنها ما را در این مسابقات قوی‌تر کردند. تیم فولاد سیرجان امسال در شرایط بحرانی تکمیل و به مسابقات اعزام شد.

 

وی ادامه داد: با ترکیبی از بازیکنان این فصل و فصل گذشته پا به مسابقات گذاشتیم و به هدف خود رسیدیم. قهرمانی در میادین بین‌المللی متعلق به همه والیبال ایران است و از همه باشگاه‌هایی که فولاد را یاری کردند، تشکر می‌کنم.

 

رضایی در مورد برنامه‌های آتی تیم فولاد سیرجان هم گفت: هدف اول ما لیگ برتر والیبال ایران خواهد بود و ان‌شاءالله هدف بعدی موفقیت در رقابت‌های باشگاه‌های جهان است.

 

***

 

معرفی برترین‌های جام بیست‌و‌یکم/ صابری و جلوه؛ ارزشمند‌ترین بازیکن و بهترین مدافع

در پایان این رقابت‌ها کمیته فنی اسامی بازیکنان برتر را اعلام کرد که دو بازیکن فولاد سیرجان ایرانیان در بین آنها قرار دارند و عنوان ارزشمندترین بازیکن به صابر کاظمی رسید.

 

فهرست هشت نفره تیم رؤیایی جام بیست‌ویکم به شرح زیر است:

ارزشمندترین بازیکن: صابر کاظمی از فولاد سیرجان ایرانیان

 

بهترین مدافع: مهدی جلوه از فولاد سیرجان ایرانیان و نودریکان از تیم باروستنیک آلماتی قزاقستان

 

بهترین لیبرو: چارونسوک از تیم ناخون‌راتچاسیما تایلند

 

بهترین پاسور: بورسیلاو جیورجیف از تیم العربی اسپورت قطر

 

بهترین پشت خط‌‌ زن: فیلیپ اندرو از تیم العربی اسپورت قطر

 

بهترین دریافت‌کننده: کبکوویچ از تیم العربی اسپورت قطر و ویتالی از تیم باروستنیک آلماتی قزاقستان

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------