حکم توقیف اموال استقلال در دست طلبکارانبدهی های استقلال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
تیم صدرنشین استقلال این روزها به‌دلیل بدهی مالی که دارد، دچار بحران درون تیمی شده است و مسئولان این تیم تلاش خود را می‌کنند تا مسائل و مشکلات مالی به بیرون درز پیدا نکند، اما این مسأله چیزی نیست که در دایره تحمل طلبکاران بگنجد و با تمام تلاشی که مسئولان استقلال برای مخفی نگه داشتن ماجرا از خود نشان می‌دهند این خبر به بیرون درز پیدا کرده است و حتی باشگاه استقلال در خطر توقیف اموال قرار دارد!

به گزارش ایران ورزشی، تیم صدرنشین استقلال این روزها به‌دلیل بدهی مالی که دارد، دچار بحران درون تیمی شده است و مسئولان این تیم تلاش خود را می‌کنند تا مسائل و مشکلات مالی به بیرون درز پیدا نکند، اما این مسأله چیزی نیست که در دایره تحمل طلبکاران بگنجد و با تمام تلاشی که مسئولان استقلال برای مخفی نگه داشتن ماجرا از خود نشان می‌دهند این خبر به بیرون درز پیدا کرده است و حتی باشگاه استقلال در خطر توقیف اموال قرار دارد! نکته اینجا است که حتی طلبکارانی که چک شخصی از باشگاه استقلال دارند این روزها باشگاه استقلال را بیش از پیش تحت فشار قرار داده‌اند. طلبکارانی که این روزها باشگاه استقلال را تحت فشار قرار دادند چیزی نزدیک ۵۵ میلیارد از استقلال طلب دارند. این‌طور که گفته می‌شود اداره مالیات ۳۰ میلیارد، اداره بیمه ۲۰ میلیارد و افرادی که طلب شخصی دارند نزدیک پنج میلیارد از استقلال طلب دارند و اگر آجورلو و سایر مسئولان استقلال نتوانند این بدهی را پرداخت کنند، باشگاه به دردسر می‌‌افتد و تیم صدرنشین وارد بحرانی می‌شود که حواشی آن از دست مسئولان استقلال خارج خواهد شد. حالا در این بحران اقتصادی که گریبان باشگاه استقلال را گرفته است نقطه روشن ماجرا کجا است و باشگاه استقلال از چه سمت و سویی قرار است تأمین مالی شود تا این ۵۵ میلیارد را تأمین کند؟ این‌طور که گفته می‌شود این روزها روزنه امید از سوی انتقال صیادمنش به باشگاه جدید است و این لژیونر می‌تواند تیم سابق خود را نجات دهد. طبق قراردادی که باشگاه استقلال دارد ۲۰ درصد از قرارداد صیادمنش به جیب باشگاه استقلال می‌رود.

 

اگر در چنین شرایطی اللهیار با قیمت پنج میلیون دلار به باشگاه جدید نقل مکان کند، ۲۰ درصد قرارداد این بازیکن یعنی چیزی حدود ۳۷ میلیارد تومان به باشگاه استقلال می‌رسد و این مبلغ می‌تواند تهدیدهای مالی استقلال را تا حدودی برطرف کند و نگاه نگران را از روی باشگاه استقلال بردارد. به همین دلیل است که انتقال صیادمنش و مبلغی که این بازیکن از این انتقال دریافت می‌کند بیش از این که برای خودش مهم باشد این روزها برای باشگاه بحران‌زده استقلال (از لحاظ مالی) حائز اهمیت است. صیادمنش نشان داد علی‌رغم سن و سال کم ارزش‌های فنی بالایی دارد و طی سال‌های اخیر توانسته با انتقالش به استقلال کمک مالی کند. می‌توان این‌طور گفت که حکم توقیف اموال باشگاه استقلال در دست طلبکاران بی‌حوصله این باشگاه است و بدون شک ترانسفر صیادمنش می‌تواند باشگاه استقلال را از این دغدغه فکری نجات دهد. آجورلو نیم فصل توانست استقلال را از حواشی بحران‌ها نجات دهد و همین مسأله آرامش را برای تیم استقلال به ارمغان آورد، به طور حتم در چنین شرایطی آجورلو نمی‌خواهد بحران‌های مالی خدشه‌ای به مدیریت او و رزومه‌ای که تاکنون از خود به جای گذاشته است، وارد کند و تمام این مسائل برمی‌گردد به تأمین کردن منابع مالی که می‌تواند یکی از آنها ترانسفر بازیکنانی باشد که پیش از این برای استقلال بازی می‌کردند و حالا در خارج از ایران توپ می‌زنند.

 

1/8 میلیون دلار ذخیره برای استرا

این‌طور که گفته می‌شود استقلال بابت انتقال قایدی یک میلیون و هشتصدهزار دلار منفعت کرده و این پول در حال حاضر نزد آجورلو است. مدیرعامل استقلال قصد داشت با این پول طلب استرا را بدهد تا باشگاه استقلال با شکایت وی به خطر نیفتد اما اگر استقلال تحت تأثیر فشارهای مالی این روزها قرار بگیرد ممکن است بخش اعظمی از پولی که بابت انتقال قایدی دریافت کرده را به طلبکاران دست به نقد بدهد. باید دید که باشگاه استقلال برای بدهی‌های میلیاردی که تیم استقلال را احاطه کرده به دردسر می‌افتد و یا از منابع مالی که گفته شد آنها را تأمین می‌کنند؟

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------