علت لغو بازی ذوب آهن و النصر در کربلا درخواست عراق بوداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

یک مقام عراق تایید کرد که درخواست فدراسیون فوتبال این کشور عامل لغو بازی فوتبال ذوب آهن ایران و النصر عربستان در ورزشگاه بین المللی کربلا بود.

مشاور امور ورزش نخست وزیر عراق دوشنبه شب تاکید کرد که پیشنهاد فدراسیون فوتبال و تایید شورای وزیران عراق باعث لغو دیدار تیم های فوتبال ذوب آهن ایران و النصر عربستان در ورزشگاه بین المللی کربلا شد.

 

'ایاد بنیان' به خبرگزاری سومریه نیوز گفت که علت این درخواست شرایط عمومی عراق و نیز اوضاع منطقه بوده و نکته دیگری که مایه نگرانی باشد وجود ندارد.

 

این درحالی است که پیشتر 'موفق عبدالوهاب' سخنگوی وزارت جوانان و ورزش عراق گفته بود که کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال عراق از تعویق بازی عصر فردا (سه شنبه) میان تیم های ذوب آهن ایران و النصر عربستان خبر داده است و این امر به درخواست کنفدراسیون فوتبال آسیا برای تغییر محل بازی بوده و طرف های سعودی یا عراقی نقشی در آن نداشته اند.

 

وی همچنین سیاسی بودن این تصمیم را رد کرده بود.

 

عبدالوهاب گفته بود که باشگاه سعودی به مدیر ورزشگاه کربلا اطلاع داده است که کنفدراسیون فوتبال آسیا بازی سه شنبه شب مقابل ذوب آهن را به تعویق انداخته و این دیدار باید در ورزشگاه دیگری برگزار شود.

 

پیش از تحولات امروز، اعلام شده بود کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر میزبانی دو تیم ذوب آهن ایران و النصر عربستان از عراق به امارات موافقت نکرده است و بازی در ورزشگاه کربلا برگزار خواهد شد.

 

باشگاه ذوب آهن، پیش از این باشگاه ذوب آهن در نامه ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا خواستار برگزاری دیدار خود با حریف عربستانی در کشور امارات شده بود و همین مکاتبات را با طرف اماراتی انجام داد. اما وزارت خارجه امارات با تاخیر، نامه موافقت را به AFC ارسال می کند تا به دلیل زمان بر بودن مکاتبات در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با میزبانی امارات مخالفت کند.

 

دیدار دو تیم فوتبال ذوب آهن با الزورا عراق در چارچوب هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد و حواشی زیادی به همراه آورد تا باشگاه اصفهانی مایل به برگزاری مصاف با نماینده عربستان در کربلا نباشد. ولی در نهایت (و پیش از لغو نهایی بازی) بار دیگر مقرر شده بود که در ورزشگاه کربلا به مصاف حریف عربستانی برود.

 

در گروه A لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن با 11 امتیاز صدرنشین است و صعود خود را به مرحله حذفی مسابقات قطعی کرده است. النصر نیز با 9 امتیاز در جایگاه دوم قرار دارد. 

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------