آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

اطلاعیه باشگاه پرسپولیس درباره مثبت بودن تست دو تن از اعضای تدارکات تیم/ چهار تست مشکوک کرونا در باشگاه تراکتور

باشگاه پرسپولیس اعلام کرد دو عضو تدارکات این تیم که به کرونا مبتلا هستند، در قرنطینه خانگی به سر می‌برند و هیچ ارتباطی با…


شکوری: قرارداد اسکوچیچ صددرصد ریالی بسته شد اما.../ نبی: زمان برگزاری انتخابات مشخص شده استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سرپرست سابق دبیر کلی فدراسیون فوتبال می‌گوید برای دریافت مطالبات‌مان از فیفا قرارداد اسکوچیچ را ارزی کردیم.

ابراهیم شکوری سرپرست سابق دبیر کلی فدراسیون فوتبال در اظهاراتی رادیویی با برنامه ورزش ایران درباره قرارداد اسکوچیچ  و انتشار اسناد در رسانه‌ها اظهار کرد: این‌که نامه‌ها با چه‌ اهدافی منتشر می‌شود جای بحث دارد چرا که درست نیست اسناد محرمانه منتشر شود ولی باتوجه به این‌که قرارداد در زمان سرپرستی من منعقد شده باید بگویم که در همان زمان به مقر فیفا سفر کرده بودم که راهی پیدا کنیم تا مطالبات‌مان را دریافت کنیم و درباره راه‌های مختلفی صحبت کنیم. یکی از این صحبت‌ها این بود که فیفا هزینه‌هایی مثل پرواز و اسکان تیم‌های ملی، اردوها و همچنین بحث قرارداد مربیان خارجی را از طریق این مطالبات پرداخت کند.

 

او ادامه داد: درست در همان زمان قرارداد آقای اسکوچیچ منعقد شد و در آن زمان قراردادش به ریال بسته شد و تا زمانی که بودم قرارداد به ریال بود. وقتی از سوییس آمدم در این رابطه با آقای بهاروند صحبت کردیم و این بهترین موقعیت بود که بتوانیم مطالبات‌مان را از فیفا دریافت کنیم و همچنین دیگر به صورت ریالی هزینه نکنیم. این نامه برای همین نوشته شد و دنبال راهی بودیم که چطور می‌توانیم یک متمم به قرارداد اسکوچیچ اضافه کنیم تا مبلغ را به نرخ روز تبدیل و از طریق فیفا تبدیل کنیم.

 

شکوری با بیان این‌که قرار بود الحاقیه‌ای به قرارداد اسکوچیچ اضافه شود، گفت: اگر او هم موافق بود، قراردادش را ارزی پرداخت کنیم. باتوجه به شرایط کشورمان تلاشمان این بود همه راه‌ها را امتحان کنیم که دیگر به تغییر و تحولات رسیدیم و بنده از فدراسیون جدا شدم.

 

او در پایان در پاسخ به این سوال که پیشنهادی برای بازگشت به فوتبال دارد، گفت: چند جلسه خوب با بهاروند داشتم اما در حال حاضر او تاکید داشت که کارمند فدراسیون هستم و باید در فدراسیون حضور داشته باشم. اکنون در مرخصی هستم و در حال استراحت هستم تا بتوانم برگردم و به فوتبال خدمت کنم. واقعیتش بیشتر از این نمی‌خواهم درباره این موضوع صحبت کنم.

 

 

نبی: زمان برگزاری انتخابات مشخص شده است/ اعضای مجمع افزایش خواهد یافت

دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید در نقشه راه ارسال شده از سوی فیفا، زمانبندی اصلاح اساسنامه و انتخابات این فدراسیون مشخص شده است.

 

به گزارش ایسنا، مهدی محمدنبی درباره به تایید رسیدن برنامه زمانبندی روند اصلاح اساس نامه و برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال توسط فیفا گفت: 18 فروردین این جدول زمانبندی به تایید هیات رئیسه رسید و 20 فروردین به فیفا ارسال شد. فدراسیون جهانی فوتبال در تاریخ 4 اردیبهشت نقشه راه و جدول زمانبندی‌ای را برای ما فرستاد که طی این فرآیند که اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات برگزار خواهد شد. امیدواریم پس از اصلاح اساسنامه، افراد باتدبیر و ورزشی بتوانند در کنار هم فدراسیون را مدیریت کنند.

 

وی درباره زمان برگزاری مجمع این فدراسیون برای اصلاح اساسنامه و برگزاری انتخابات گفت: این تاریخ ها مشخص است اما به زودی اطلاع رسانی خواهد شد. این هفته جلسه‌ای در هیات رئیسه داریم تا پیش نویس اساسنامه را مرور کنیم. اعلام تاریخ دقیق بستگی به روند اصلاح اساسنامه توسط فیفا و اعضای مجمع دارد.

 

دبیرکل فدراسیون فوتبال یادآور شد: این روند همانند یک پازل است که تکمیل آن به همدیگر ربط دارد. هر چقدر پیش نویس اساس نامه سریع‌تر به تایید فیفا برسد، مجمع انتخاباتی هم سریع‌تر برگزار خواهد شد.

 

نبی درباره شائبه افزایش تعداد اعضای مجمع این فدراسیون به 91 نفر در اساس نامه جدید تاکید کرد: تعداد مشخص را نمی دانم اما اعضای مجمع افزایش خواهد یافت. در دور جدید تعدادی از باشگاه ها و بخش های مرتبط با ورزش به مجمع اضافه خواهند شد.

 

وی در گفت و گو با برنامه تلویزیونی «ورزش تعطیل نیست» درباره اظهارات زنوزی، مالک تراکتور مبنی بر اینکه باید امور فوتبال به باشگاه ها سپرده شود، گفت: اعتقاد ما این است که نباید در این مجموعه کلونی ایجاد شود. نوع برخورد فدراسیون فوتبال به این قبیل مسائل طبق اساسنامه استاندارد فیفا است. نمی توانیم کفه ترازو را به سمت گروهی سنگین تر کنیم. قاعدتا باشگاه ها و مجموعه های دیگر به گونه ای سهم خواهند داشت که برای کسی کلونی ایجاد نشود. باید بدانیم که همه یک خانواده هستیم و باید به گونه ای در مجمع برخورد کنیم که اساسنامه تایید و مجمع انتخاباتی برگزار شود.

 

نبی همچنین درباره نامه فیفا و AFC به کشورها عضو برای مشخص کردن تاریخ برگزاری مسابقات باشگاهی اظهار کرد: فیفا و AFC زمان برگزاری مسابقات را به ستاد مقابله با کرونا در هر کشور محول کردند. قاعدتا ما بر مبنای دستورالعمل ها ستاد مبارزه با کرونا اقدام خواهیم کرد. در این بخش وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی در ستاد ملی مقابله با کرونا حضور دارند و زمان شروع تمام مسابقات ورزشی را اعلام خواهند کرد و سپس هیات رئیسه سازمان لیگ درباره شروع فوتبال تصمیم گیری می کند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------