آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,فیفا

فیفا نقل‌وانتقالات قرضی را محدود کرد/ مخالفت با برگزاری بازی‌های لیگ در کشورهای دیگر

فدراسیون جهانی فوتبال با محدود کردن نقل‌وانتقالات قرضی، بر مخالفت خود با برگزاری بازی‌های لیگ در کشورهای دیگر تأکید کرد. به…


فرزانه فصیحی: وام ازدواج‌مان را برای رسیدن به هدفم گذاشتیم اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,فرزانه فصیحی
با سهمیه من، دریچه‌های زیادی به روی ورزش بانوان ایران باز می‌شود .کسب ورودی المپیک دور از دسترس نیست 

فرزانه فصیحی در مسابقات دوومیدانی داخل سالن آزاد صربستان خوش درخشید و ضمن کسب عنوان نخست این رقابت، موفق شد رکورد جدیدی به ثبت برساند. قهرمان دوی 60 متر بانوان چند هفته قبل در این کشور رکورد دوی ۶۰ متر ایران را به ۷.۳۲ ثانیه ارتقا داد اما همچنان دوصدم ثانیه با کسب سهمیه حضور در مسابقات جهانی داخل سالن فاصله داشت. او یکشنبه در آخرین روز حضور خود در مسابقات آزاد صربستان رکورد ۷.۲۹ ثانیه را ثبت کرد تا سرانجام بتواند در مسابقات جهانی داخل سالن زنان حاضر شود. ثبت چنین رکوردی موفقیت بزرگی برای این دونده اصفهانی و البته دوومیدانی ایران محسوب می‌شود. حالا فرزانه فصیحی یکی از ملی‌پوشان دوومیدانی در مسابقات جهانی داخل سالن چین خواهد بود و این برای نخستین بار است که یک بانوی دوومیدانی کار ایرانی به مسابقات قهرمانی جهان راه پیدا می‌کند.

 

فرزانه فصیحی در گفت‌وگو با  ایران  جزئیات بیشتری از مسابقات صربستان ارائه داد: «مسابقاتی که برگزار شد، مسابقات داخل سالن کشور صربستان بود و خدا را شکر که توانستم در آن شرکت کنم و نتیجه خیلی خوبی هم بگیرم. درباره این مسابقات باید بگویم که این رقابت‌ها هر هفته برگزار می‌شود و ما می‌توانیم در آن شرکت کنیم. من هم تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بودم و توانستم در تک تک آنها شرکت کنم و به نظرم حضورم در مسابقات متعدد باعث کسب این موفقیت شد.»

 

او درباره اینکه با ثبت این رکورد قرار است به عنوان اولین زن ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کند هم صحبت کرد: «بله خدا را شکر! رکوردم در سایت فدراسیون جهانی دوومیدانی ثبت شد و بعد از اینکه مدارک آنتی دوپینگ و مدارک اصلی توسط فدراسیون ایران ارسال شود، این رکورد مورد تأیید قرار می‌گیرد. قطعاً خیلی خوشحالم که می‌توانم به عنوان اولین زن ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کنم و فکر می‌کنم با این اتفاق، دریچه‌های زیادی به روی ورزش بانوان ایران باز شود. موضوعی که یک نکته مثبت است و اتفاقی بزرگ محسوب می‌شود.»

 

شاید خیلی‌ها می‌خواهند بدانند که آیا فصیحی شانسی برای حضور در المپیک هم دارد؟ او در این باره گفت: «راستش را بخواهید برنامه‌ریزی که ما انجام دادیم، برای شکسته شدن رکورد ایران و کسب ورودی قهرمانی داخل سالن آسیا و ورودی قهرمانی جهان بود. قطعاً بعد از این برنامه‌ریزی مفصلی داریم و شرایط تغییر خواهد کرد. اگر شرایط خوب پیش برود و به همین روال باشد، برای فضای باز و شرکت در مسابقات دو 100 متر و 200 متر برنامه‌ریزی می‌کنیم. نکته مهم اینکه نتیجه‌ای که در دو 60 متر کسب کردم می‌تواند نتیجه خیلی خوبی برای شرکت در دو 100 متر باشد و می‌توانیم خیلی به ورودی المپیک نزدیک شویم. هر چند که رسیدن به ورودی المپیک، خیلی سخت است ولی الان می‌بینیم که هیچ چیزی دور از ذهن و دور از دسترس نیست.»

 

فصیحی در حالی به این موفقیت رسیده که روزهای سختی را پشت سر گذاشته و از عدم حمایت‌ها گلایه دارد. او با اشاره به شرایطی که داشته، درباره اینکه چطور می‌خواهد مسیرش را ادامه دهد هم صحبت کرد: «می‌توانم بگویم که تا به امروز من از سوی ارگان یا جای خاصی حمایت نشده ام. حتی من و همسرم در شروع زندگی مشترک مان، وام ازدواج مان را برای رسیدن به هدفم گذاشتیم. با چند اسپانسر هم صحبت کردیم که نشد و تنها جایی که خیلی کمک‌مان کرد و با ما همکاری داشت، کمپانی نیو وارانس تهران بود که لباس‌ها و وسایل تخصصی دوومیدانی را برایم فراهم کرد. هدفم آنقدر بزرگ بود و روی کارم تمرکز داشتم که از هزینه‌های زندگی‌ام کم کردم. به معنای واقعی عزمم را جزم کردم تا بتوانم این رکورد را ثبت کنم و یک اتفاق بزرگ را رقم بزنم. در این راه واقعاً همسرم کنارم بود و کمکم کرد.»

پیش از این مریم طوسی دیگر بانوی دونده ایرانی صاحب لقب «دختر باد» بود و این طور به نظر می‌رسد که با توجه به رکورد اخیر، فرزانه فصیحی این لقب را از آن خود کرده است. البته فصیحی تأکید می‌کند که چنین القابی برایش مهم نیست: «مردم و رسانه‌ها خیلی لطف دارند و بر اساس یکسری اتفاقات القابی به ما می‌دهند. لقب دختر باد هم تاکنون به چند دختر دونده ایرانی اطلاق شده ولی من همه جا گفته‌ام که فرزانه فصیحی هستم.»

 

بــــرش

افتخارات فصیحی در دو و میدانی

فرزانه فصیحی در سال ۱۳۹۱در مسابقات دو ومیدانی آسیا در امارات، در دو ۱۰۰ متر موفق به کسب مدال نقره شد. او همچنین در سال ۱۳۹۶ در دو ۶۰ متر مسابقات قهرمانی داخل سالن آسیا مدال برنز را از آن خود کرد.

 

 

 ایران  /حامد جیرودی

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------