یحیی وارث خوبی برای برانکو است اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,یحیی

 

وینکو بگوویچ مربی که با نشان دادن شال قرمز پرسپولیس برای هواداران نوستالژی‌های شیرینی را رقم زد این روزها در کشورش حضور دارد. با  وینکو در مورد شرایط این روزهای پرسپولیس حرف زدیم تیمی که وینکو هنوز هم علاقه زیادی به آن و هوادارانش دارد.

 

از زمانی که از تیم گل گهر جدا شدی خبری از تو نداشتیم. مشغول چه کاری هستی؟

 در حال نوشتن کتابی در مورد فوتبال هستم و ان‌شاءالله به زودی این کتابم را هم منتشر خواهم کرد. بعد از 17 سال مربیگری در ایران و کار در تیم‌های مختلف فعلاً هم فرصتی پیش آمده که در خدمت خانواده‌ام باشم به همین دلیل در اوقات فراغتم سعی می‌کنم بیشتر از زندگی‌ام لذت ببرم و در کنار خانواده باشم و البته با نوه‌ام که علاقه زیادی به او دارم بازی کنم.

 

پیشنهادی از تیمی نداشتی؟

 چرا چند پیشنهاد از لیگ دسته اول ایران و حتی یک تیم از لیگ برتر داشتم که صلاح دیدم به آنها جواب مثبت ندهم. از تیم المپیک هند هم چندی قبل پیشنهادی داشتم که فعلاً به مرحله جدی نرسیده و باید دید در ادامه چه پیش می‌آید.

 

وینکو در مورد یحیی گل‌محمدی می‌خواستیم نظرت را جویا شویم. او در پرسپولیس می‌تواند موفق شود؟

 یحیی شاگرد خوب من در فولاد بود. او انسانی بسیار منضبط و پرتلاش و بسیار با اخلاق است. یحیی مربی خیلی خوبی است و کارنامه و عملکردش در تیم‌های ذوب‌آهن و شهرخودرو و چند تیم دیگر نشان می‌دهد که او مربی بسیار خوب و موفق و کاربلدی است. یحیی از زمانی که مربیگری پرسپولیس را هم بعد از کالدرون به عهده گرفته در کارش موفق بوده و همانطور که تیم را در صدر از کالدرون تحویل گرفته در صدر هم نگه داشته که خیلی مهم است.

 

گل‌محمدی می‌تواند مانند برانکو پرسپولیس را به مقام قهرمانی برساند؟

 برانکو مربی خیلی خوبی است مربی که پرسپولیس در زمان او به قهرمانی‌های متوالی رسید اما جدا از برانکو که در مربیگری بسیار خبره است یحیی گل محمدی هم شاگرد برانکو بوده به همین دلیل من اطمینان دارم بعد از تجارب موفقی که این مربی در مربیگری چند تیم اندوخته، می‌تواند در پرسپولیس هم موفق عمل کند و وارث خوبی برای قهرمانی‌های برانکو باشد. هواداران پرسپولیس در چند سال اخیر به قهرمانی عادت کرده‌اند به همین دلیل یحیی گل‌محمدی هم می‌داند که هواداران توقعی جز قهرمانی از او ندارند اما جای نگرانی وجود ندارد چون مربی پرسپولیس می‌تواند خواسته هواداران را برآورده سازد. خود من هم با پرسپولیس و هوادارانش روزهای خوبی را سپری کردم و گاهاً بردهای پرگلی مانند برد 8 بر 2 مقابل پگاه را تجربه کردم. یادش به‌خیر. یادم می‌آید آن روز در ورزشگاه آزادی با هواداران پرسپولیس روز باشکوهی را سپری کردم و با تکان دادن شال قرمز پرسپولیس با هواداران این تیم شادی کردم. هنوز هم به پرسپولیس و هوادارانش علاقه زیادی دارم و واقعاً امیدوارم تیم محبوبم در ایران باز هم قهرمان شود و خواسته پوکر قهرمانی هواداران را اجابت کند.

 

در مورد اسکوچیچ و انتخابش چه نظری داری. او در تیم ملی ایران موفق می‌شود؟

 از استانکو بگیرید تا چیرو و ایویچ و برانکو همگی در تیم ملی ایران موفق بوده‌اند به همین دلیل من اطمینان دارم اسکوچیچ هم مانند بقیه مربیان کروات در تیم ملی ایران موفق عمل خواهد کرد.

 

 بهروز سلطانی دوباره عزادار شد

بهروز سلطانی پیشکسوت پرسپولیس در غم از دست دادن پدر خود عزادار شد. او چندی قبل نیز مادر خود را از دست داده بود. روزنامه ایران ورزشی این مصیبت بزرگ را به وی و خانواده محترم ایشان تسلیت عرض کرده و برای بازماندگان صبر جزیل آرزو می‌نماید.

 

 ایران /ناصرقراگزلو    

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------