محمود فکری این سوال را دوست نداشت! / سرمربی استقلال در نقطه پایان محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
محمود فکری اعتقاد دارد که اشکالی ندارد یک تیم بتواند یا بلد باشد با چند سیستم مختلف فوتبال بازی کند. ولی نکته مهم توانستن و بلد بودن است.

به گزارش ورزش سه ، استقلال  در شروع نیم‌فصل دوم هم چنگی به دل نزد و همچنان درش به همان پاشنه سابق می‌چرخد. ساده گل می‌خورد و سخت موقعیت می‌سازد. تغییرات پر تعداد در ترکیب بازیکنان و چیدمانشان دارد، ولی تغییر فنی محسوسی در زمین مسابقه ندارد. 

 

محمود فکری که بارها گفته است: یک اتاق فکر جدی و فعال در صدد تخریبش هستند، کم‌کم این بی اعتمادی را به درون تیم خود هم منتقل کرده است. با هر نتیجه ضعیف، تعدادی از بازیکنان نیمکت‌نشین می‌شوند و سیستم پایه تیم هم تغییر می‌کند. بازیکنان فرصت بازیابی و بازسازی ذهنی را پیدا نمی‌کنند و دیوار بی اعتمادی بین رختکن و کادرفنی عمیق‌تر می‌شود. 

 

در استقلال امسال نیمکت نشینی، تنبیه و تشویق از منطق درست و اصولی پیروی نمی‌کند. تمرین کردن و منظم بودن، تشویق نمی‌شود. و با تخلف و تمرد متوازن و مقتدرانه برخورد نمی‌شود. تغییرات فقط برای راضی کردن معترضان است، وگرنه پس از سوت آغاز مسابقه استقلال همان تیم هفته قبل است.

 

کادر فنی استقلال تقریبا در هیچ بخشی از زمین زوج‌سازی و لینک‌سازی موفق و تکرار شونده‌ای را ایجاد نکرده‌اند. در حقیقت بدون ثبات و اصرار بر ایده‌‌ها و تاکتیک‌های تمرین شده با بازیکنان مشخص، ارتباط بازیکنان در زمین مختل می‌شود. و در استقلال هم با توجه به این عدم ثبات اختلال جدی است. استقلال در طول این فصل فقط در دو مسابقه بدون تغییر در ترکیب اصلی به میدان رفته است. ولی محمود فکری همچنان از سوال در مورد تغییرات زیاد عصبانی می‌شود و به اتاق فکر دشمنانش حمله می‌کند. 

 

مرور ترکیب بازیکنان و چیدمان اولیه استقلال در طول فصل اخیر و تعدد تغییرات، آمارهای عجیبی را خلق کرده‌اند.  

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 *تنها بازیکنی که تمام مسابقات نیم فصل اول را در ترکیب اولیه حضور داشته ارسلان مطهری بوده است که در اولین بازی نیم‌فصل دوم نیمکت نشین شده بود. 

 

*محمد دانشگر در ۱۰ بازی که این فصل برای استقلال انجام داده است، در پست‌های مدافع چپ(فول‌بک)، مدافع مرکزی راست، مدافع مرکزی چپ، مدافع راست(فول‌بک) در سیستم چهار دفاعه، و مدافع مرکزی راست در سیستم سه دفاعه، بازی کرده است. یعنی ۵ پست رسمی. که البته لحظاتی از مسابقات هم پست غیررسمی مهاجم را به عهده گرفته است.

 

*استقلال پس از هر باخت حتما دروازه‌بان خود را تغییر داده است.

 

از سویی بر اساس آمار سایت یازده استقلال در طول فصل چهار چیدمان پایه را به تناوب امتحان کرده است که این تغییرات هم از عوامل مهم آشفتگی فنی این تیم است. محمود فکری اعتقاد دارد که اشکالی ندارد یک تیم بتواند یا بلد باشد با چند سیستم مختلف فوتبال بازی کند. ولی نکته مهم توانستن و بلد بودن است که در استقلال به چشم نمی‌آید. 

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 دفاع تیمی و فردی در استقلال اشکالات پایه‌ای دارد. مدافعان و هافبک‌های با تجربه و با کیفیت آبی‌ها از فرم خارج شده‌اند. و کیفیت گذشته خود را ندارند. استقلال فکری در زمان مالکیت هم زجر می‌کشد. روند موقعیت‌سازی و انتقال از دفاع به حمله کند و ناموزون است. و تغییر چیدمان هم کمک معناداری به جریان موقعیت سازی استقلال نکرده است که هیچ، بلکه همان شیمی و هماهنگی گذشته را هم از بازی استقلال گرفته است. 

 

به نظر می‌رسد کادر فنی استقلال در مدیریت تیمی با ۲۰ بازیکنان هم سطح و‌ مدعی بازی در ترکیب ثابت، توانا نیست . 

 

بعنوان مثال  سیستم به ۳-۵-۲تغییر می‌کند تا مدافعان بیشتری فرصت بازی در ترکیب اولیه را داشته باشند. به ۴-۲-۳-۱ برمی‌گردد تا دل هافبک دفاعی‌ها نشکند!

 

سرمربی استقلال در نقطه پایان 

محمود فکری پس از 16 هفته حضور بر روی نیمکت استقلال، در آستانه جدایی از جمع آبی پوشان قرار دارد. 

به گزارش ورزش سه ، آغاز نیم فصل دوم رقابت های لیگ برتر و توقف استقلال در رفسنجان، آینده کاری محمود فکری را در خطر قرار داده  و با افشای موضوع مذاکرات  با گزینه‌های جانشینی همه در انتظار خبر رسمی جدایی سرمربی آبی پوشان از این تیم هستند.

 

پس از اینکه استقلال چندین هفته از رقابت های لیگ بیستم را در صدر جدول قرار داشت، نیم فصل نخست را با شکست مقابل سپاهان و ایستادن در جایگاه سوم به پایان رساند که این نتیجه با اعتراض شدید هواداران استقلال در فضای مجازی و همچنین تجمعات گوناگون در محل تمرین و حتی مقابل مجلس شورای اسلامی همراه شد.

 

با این وجود و در حالیکه اخبار متناقضی درباره نیمکت استقلال منتشر می شد، در نهایت و با تصمیم اعضای هیئت مدیره محمود فکری در سمت خود ابقا شد تا او نیم فصل دوم را نیز به عنوان سرمربی استقلال آغاز کند؛موضوعی که احمد مددی با حضور در تمرین استقلال روی آن صحه گذاشت.  

 

 محمود فکری,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

نتایج نا امید کننده استقلال از یک سو و فشار هواداری از سوی دیگر باعث شده است که احتمالا هیئت مدیره باشگاه درخصوص نیمکت استقلال تصمیم جدی بگیرد و به نظر می رسد محمود فکری به پایان کارش رسیده  و تنها باید به انتظار اعلام خبر رسمی جدایی او از جمع آبی پوشان نشست.

 

اما پس از توقف بد موقع آبی پوشان مقابل مس و رسیدن اختلاف آنها با پرسپولیس صدرنشین به شش امتیاز، اکنون اخبار خبر از پایان کار محمود فکری در استقلال می دهند. در این شرایط اعضای هیئت مدیره نیز که هریک دوست دارند  انتخاب سرمربی از مسیر دلخواه آنان بگذرد در حال مذاکره با گزینه‌های محتملی هستند که حدس زدن نام آنها چندان دشوار نیست .

 

در صورتی که اخبار غیررسمی رنگ و روی واقعیت به خود بگیرند، استقلال یکی از گزینه های قابل انتظار را به عنوان سرمربی انتخاب خواهد کرد مگر اینکه اتفاق عجیب و غریبی رخ بدهد و مدیران تیم بخواهند پای سرمربی تیم‌شان بایستند.چیزی که نگاهی به همین یکی دوسال اسنقلال  نشان می‌دهد انتظار عجیبی است!

 

جالب اینکه از زمان اوج گرفتن شایعه باشگاه استقلال هیچ تلاشی برای تکذیب آن نکرده تا این خبر قطعی به نظر برسد همان‌طور که محمدحسین میثاقی هم دیشب در برنامه‌اش گفت محمود فکری و استقلال به نقطه پایان رسیدند.خبری که مدیران استقلال در مقابلش سکوت کردند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی