کنکور سراسری گروه علوم تجربی آغاز شد/ وزارت علوم: لو رفتن سوالات کنکور اصلا امکان پذیر نیستاخبار,اخبار کنکور,کنکور سراسری گروه علوم تجربی
سومین روز برگزاری کنکور سراسری 99 صبح امروز با حضور بیش از 594 هزار و 259 داوطلب در گروه علوم تجربی آغاز شد.

به گزارش فارس، سومین روز از برگزاری کنکور سراسری ۹۹ صبح امروز با حضور بیش از ۵۹۴ هزار و ۲۵۹ نفر در گروه علوم تجربی آغاز شد.

 

براساس این گزارش، کنکور سراسری سال ۹۹ از روز چهارشنبه ۲۹ مرداد ماه با گروه آزمایشی هنر آغاز شد و روز پنج‌شنبه با گروه علوم ریاضی و انسانی، امروز جمعه با گروه علوم تجربی و فردا اول شهریورماه با گروه زبان‌های خارجی به کار خود پایان خواهد داد.

 

یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۲۸ نفر در کنکور امسال ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۶۶۸ هزار و ۶ نفر زن (۵۸.۲۸ درصد) و ۴۷۸ هزار و ۱۲۲ نفر مرد (۴۱.۷۲ درصد) هستند که برای یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ نفر از داوطلبان کارت ورود به جلسه صادر شده است؛ همچنین تعداد داوطلبان سال ۱۳۹۹ نسبت به سال گذشته تعداد ۲۷ هزار و ۱۱۲ نفر بیشتر است.

 

حضور 43 بیمار کرونایی در کنکور تجربی / 3 نفر تهرانی

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امروز جمعه 31 مرداد ماه سومین روز کنکور آغاز شد، در گروه علوم تجربی 43 نفر در کل کشور مبتلا به کرونا هستند که 3 نفر آنها در تهران آزمون می‌دهند.

 

همچنین وی در پایان گفت: ۵ نفر از داوطلبان کرونایی کنکور سراسری در ۲ تا ۳ گروه آزمایشی دیگر نیز آزمون می‌دهند. 

 

***

 

سازمان سنجش: ۸۷ درصد از داوطلبان کنکور ۹۹ کارت گرفتند

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تاکنون از تعداد یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ کارت ورود به جلسه آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ تعداد ۹۸۰ هزار و ۷۱۶ نفر کارت خود را دریافت کرده اند.

 

فاطمه زرین آمیزی در گفتگو با مهر گفت: از تعداد یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۲۳۳ کارت صادر شده برای کنکور سراسری سال ۹۹ تاکنون تعداد ۹۹۴ هزار نفر (۸۷ درصد داوطلبان) کارت خود را دریافت کرده‌اند.

 

وی افزود: در گروه علوم تجربی که صبح امروز جمعه ۳۱ مردادماه ۹۹ برگزار می شود نیز از تعداد ۵۹۴ هزار داوطلب ثبت نام کننده، تعداد ۵۱۵ هزار داوطلب به معنی حدود ۸۷ درصد کارت خود را دریافت کردند.

 

زرین آمیزی افزود: کارت‌ شرکت در آزمون برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ گروه‌ آزمایشی زبان‌های خارجی به همراه راهنمای شرکت در آزمون تا ساعت ۲۴ امروز ۳۱ مرداد برای مشاهده و پرینت بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار دارد.

 

وی تاکید کرد: همه داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون‌، برای پرینت کارت شرکت در آزمون باید در تاریخ تعیین شده به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با وارد کردن شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام (۱۲ رقمی) و شماره شناسنامه و یا شماره پرونده و کدپیگیری ثبت‌نام (۱۶ رقمی) و نام و نام‌خانوادگی، کدملی و سریال شماره شناسنامه یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند.

 

سخنگوی سازمان سنجش اظهار داشت: داوطلبانی که گروه‌ آزمایشی زبان‌های خارجی به عنوان گروه آزمایشی ۲ یا ۳ متقاضی شده‌اند نیز برای شرکت در آزمون گروه آزمایشی زبان جداگانه کارت ورود به جلسه دریافت کنند.

 

***

 

معاون آموزشی وزارت علوم: لو رفتن سوالات کنکور اصلا امکان پذیر نیست

معاون آموزشی وزارت علوم به بیان توضیحاتی درباره امکان لو رفتن سوالات کنکور سراسری که متولی برگزاری آزمون سازمان سنجش است، پرداخت.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، برگزاری کنکور سراسری در رشته های هنر، علوم انسانی و علوم ریاضی با دو حاشیه از لو رفتن سوالات کنکور همراه بود. لو رفتن سوالات کنکور به صورتی بود که عکس هایی از برگه های دفترچه سوالات منتشر شد و نگرانی های زیادی را برای داوطلبان کنکور به دنبال داشت.

 

این تصاویر از برگه سوالات زمانی منتشر شد که زمان در نظر گرفته شده برای دفترچه های عمومی به پایان رسیده بود و بر اساس اعلام سازمان سنجش افرادی که این کار را انجام داده بودند تیم هایی با هدف زیر سوال  بردن حفاظت آزمون بودند و نه تقلب.

 

این سوالات قبل از برگزاری کنکور منتشر نشده بود که بتوان گفت سوالات لو رفته است بلکه در زمانی منتشر شده است که همه داوطلبان سر جلسه بودند و عملا نمی توانستند کاری انجام دهند.

 

در همین مورد علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت: ۲۴ سال پیش طراح سوال کنکور بودم و با سازمان سنجش همکاری می‌کردم اما می‌داننم که از آن زمان تاکنون لو رفتن سوالات کنکور اصلاّ امکان پذیر نیست.

 

او در ادامه تاکید کرد: از نظر امنیتی امکان لو رفتن سوالات وجود ندارد و آنچه که در این باره در فضای مجازی پخش می‌شود شایعه بوده و بیشتر این عکس ها جعلی است.

 

معاون آموزشی وزیر علوم ادامه داد: داوطلبان و خانواده‌ها اصلا نگران نباشند، سازمان سنجش دارای تجربه‌ای بیش از ۵۰ سال است و داوطلبان به این مسائل توجهی نکنند.  

 

به گفته معاون وزیر علوم، داوطلبان اگر هم به موردی درباره لو رفتن سوالات برخورد می‌کنند  باید به سازمان سنجش مراجعه کنند؛ این سازمان هم برای تمام این مسائل پاسخ دارد.  

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------