آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار جدید,اخبار

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری در دانشگاه تهران/ اعلام نتایج از ۵ مهر

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری و پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی نیمه متمرکز در دانشگاه تهران اعلام شد. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه…


آخرین خبر از زمان برگزاری کنکور/ احتمال تعویق "آزمون بورد" اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این‌که زمان برگزاری کنکور قابل تغییر نیست از احتمال به تعویق افتادن آزمون بورد پزشکی خبر داد.

 به گزارش تسنیم ؛علی اکبر حقدوست در حاشیه اجلاس روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی که به صورت مجازی در وزارت بهداشت برگزار شد، درباره کنکور گفت: هدف اصلی و اساسی این است که فشار و استرس بر مردم را به حداقل برسانیم و سلامت دانشجویان و اعضای هیئت علمی و کارمندان دانشگاه‌ها تضمین شود ضمن رعایت این اصول علاقه مند هستیم آموزش با کیفیت ارائه شود. برخی از امتحانات، امتحانات کلیدی هستند و قابل تغییر نیستند. نمونه‌های آن کنکور در ایران و برخی آزمون‌های علوم پزشکی مانند دستیاری هستند. این امتحانات بسیار حساس بوده و به صورت ملی است و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی طبق زمان بندی انجام شود.

 

وی با بیان این‌که این موضوع مختص ایران نیست افزود: می‌بینید در هفته‌های گذشته در کشورهایی مانند چین، ترکیه و افغانستان امتحانات اصلی و از جمله کنکورهای سراسری برگزار شد. در مورد سایر امتحانات باید وضعیت آینده را رصد کنیم و بر اساس آن تصمیم بگیریم و از آنجایی که تغییرات بیماری به سرعت انجام می‌شود تصمیم‌گیری از اکنون برای آزمون‌های دو ماه آینده درست نیست و عجولانه است. ما به دانشجویان و داوطلبان قول می‌دهیم سلامت آنها را به عنوان یک اولویت جدی مدنظر داشته باشیم در عین حال وزارت بهداشت برای آموزش پزشکی حساسیت‌های خاص خود را دارد.

 

وی تصریح کرد: توقف آزمون‌ها و آموزش‌ها به معنی تأمین نشدن نیروی انسانی درمان و بهداشت است که در شرایط فعلی خط مقدم مبارزه با کرونا هستند، در نتیجه با تعامل نزدیک با معاونت‌های درمان و بهداشت سعی می‌کنیم کمک کنیم تا نیازهای نیروی انسانی شان را تامین کنیم.

 

آزمون بورد احتمالاً به تعویق می‌افتد 

حقدوست در خصوص آزمون بورد پزشکی گفت: در این زمینه بحث‌های متعددی صورت گرفت و به دنبال این هستیم که با توجه به چارچوب‌های قانونی و در عین حال حفظ کیفیت آموزش که برای دستیاران نکته بسیار کلیدی است شرایط جدیدی ایجاد کنیم چراکه این افراد بعد از این آزمون‌ها به عنوان متخصص وارد جامعه می‌شوند بنابراین با لحاظ کردن این موارد احتمالاً امتحان بورد که فوریت کمتری نسبت به سایر آزمون‌ها دارد به عقب بیندازیم تا دستیاران استرس نداشته باشند و زوتر وارد حوزه درمان شوند و به محل خدمت خود مراجعت کنند.

 

تلفیق آموزش مجازی و حضوری در سال تحصیلی جدید

وی درباره آغاز سال تحصیلی و تشکیل کلاس‌ها خاطرنشان کرد: قضاوت کردن در این زمینه برای بازگشایی دانشگاه‌ها و آغاز سال تحصیلی بسیار زود است، ترم آینده تصمیم کلی ما همانند وزارت علوم این است که آموزش تلفیقی شامل مجازی و آموزش حضوری داشته باشیم تا حتی الامکان دانشگاه‌ها و خوابگاه‌ها را شلوغ نکنیم. شاید با جذب بیشتر دانشجویان در بهمن ماه بتوانیم این موضوع را مدیریت کنیم تا دانشجویان کمتری در ابتدای سال تحصیلی وارد دانشگاه‌ها شوند؛ همچنین شرایطی ایجاد کردیم دانشجویان ترم‌های آخر زودتر فارغ التحصیل شوند. خروجی افزایش و ورودی کاهش پیدا می‌کند تا دانشکده‌ها و کلاس‌های درس و خوابگاه‌ها خلوت باشد.

 

حقدوست افزود: همه دانشجویان جدید الورود از بهمن ماه پذیرش نخواهند شد بلکه اگر در دوره‌های گذشته سهم پذیرش بهمن ماه یک سوم بود الان با هماهنگی با سازمان سنجش درصد بیشتری از دانشجویان جدید الورود ورودی بهمن خواهند بود.

 

حقدوست درباره بازگشایی مدارس همراه دانشگاه‌ها گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا ۱۵ شهریور آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مدارس خواهد بود اما این بسته به شرایط ممکن است تصمیم‌گیری تغییر کند حتی ممکن است جلوتر بیفتد، اگر برای زمستان نگرانی بیشتری داشته باشیم و طبیعتاً باید از فرصت بیشتر آرامش تابستان استفاده کنیم و اگر تابستان شرایط نامساعد داشته باشد باید از فرصت پاییز و زمستان استفاده کرد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------